Součást plastového okna - jak se to jmenuje?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Součást plastového okna - jak se to jmenuje?

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec. Na plastovým okně jsou žaluzie s takovým bílým kuličkovým řetízkem - podobným, jako na špuntu k umyvadlu. Pokud ty žaluzie vytáhnu, tak se ten řetízek "zaklesne" do bílé plastové součástky, kterou potřebuji sehnat. Jinak ta žaluzie zase spadne.. A i bych si ji vygooglil, kdybych věděl, jak se tomu kusu plastu, co se mi ulomil nadává..

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

"Aretace řetízku" - to už není problém najít.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#3 Příspěvek od helios »

Do kúska uholníčku pílkou na železo vypíliť drážku, na konci vyvrtať dierku a mierne zahĺbiť. Robota na 10 minút.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

To sice ano, ale bude to vypadat dost blbe..
Jinak za ten název díky.. Už to objednávám..
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 01 kvě 2014, 18:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Spíš mě někdo poraďte, kde sehnat pro meziokenní vodorovný žaluzie takovej plastovej deklík, co kryje díru skrz rám a prochází skrz to pružinovej náhon na natáčení žaluzijí.
Jirka

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Já nevím, co řešíte.
Otevřu Zlaté stránky nebo zkusím štěstí u strýčka gůgla, najdu někoho, kdo v okolí ty žaluzie montuje a ten zpravidla takové drobnosti má...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

To máš sice pravdu, ale já jsem teď raději objednal 20 kusů, protože se mě to ulomilo už u druhýho okna.. A než "plýtvat" penězi za hromadnou dopravu (tady v Rosicích to myslím nikdo nedělá a já už dopravní prostředek nevlastním), tak si to objednám přes net..
A na Bastlírně se řeší kolikrát větší blbosti, než to, jak nazvat nějaký díl toho, co má každý druhý tady doma..

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

monterjirka píše:Já nevím, co řešíte.
Otevřu Zlaté stránky nebo zkusím štěstí u strýčka gůgla, najdu někoho, kdo v okolí ty žaluzie montuje a ten zpravidla takové drobnosti má...
Kdyby to měl jeden ze dvou místních žaluziářů, tak se tady neptám....
Jirka

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

To Celeron: Ten plastový deklík se jmenuje "průchodka se spirálou" nebo "průchodka táhla", někdy tyto díly vedou i v Kovomatě nebo podobných obchodech.

Mnozí montéři žaluzií kteří dělají jenom smluvně pro firmu tyto díly dostávají v příbalu na kusy pro konkrétní zakázku takže je opravdu mít nemusí - ale to je jejich smůla když jim při montáži nějaký ten čončl praskne nebo vypadne z okna. Jeden čas jsem to taky dělal a rychle jsem se naučil mít těch pár drobností náhradních.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#10 Příspěvek od lintik »

Achab píše:To Celeron: Ten plastový deklík se jmenuje "průchodka se spirálou" nebo "průchodka táhla", někdy tyto díly vedou i v Kovomatě nebo podobných obchodech.

Mnozí montéři žaluzií kteří dělají jenom smluvně pro firmu tyto díly dostávají v příbalu na kusy pro konkrétní zakázku takže je opravdu mít nemusí - ale to je jejich smůla když jim při montáži nějaký ten čončl praskne nebo vypadne z okna. Jeden čas jsem to taky dělal a rychle jsem se naučil mít těch pár drobností náhradních.
Co to je KOVOMAT ? to ještě existuje ? Dnes se tomu snad říká ŽELEZÁŘSTVÍ

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Však právě píšu - "nebo v podobných obcodech". Třeba u nás se to Kovomat jmenuje a Google těch Kovomatů taky ještě pár vypíše. Železářství je ale opravdu běžnější.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Achab píše:To Celeron: Ten plastový deklík se jmenuje "průchodka se spirálou" nebo "průchodka táhla".
Díky za tip. U nás doma je u tohodle deklíku celkem velká spotřeba. Mám to na trojkřídlejch špaleťákách a ty jsou osazený do niky asi 5 cm hluboko. Takže krajní křídla při nepozorným otevření na doraz narazí deklíkem do ty niky a prasknou. Už jsem zkoušel vymyslet nějakou zarážku a zatím nic co by fungovalo a nehyzdilo...
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“