Jakou koupit Akuvrtačku ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Jakou koupit Akuvrtačku ?

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Ahoj.

Používám modrou akuvrtačku Einhell BT-CD 18 1h koupenou za 999Kč v Evě, dva NiCD akumulátory 1.3Ah , nabíječka s detekcí nabití článků. Už jí mam dost dlouho, několikátým rokem a baterky to mají už skoro úplně za sebou, tak že těsně po nabití se s tím pracovat ještě dá, ale když je nabiji, tak za tři dny jsou vybité, na vrtačce je hodně patrný častý používání, zejména na částech nastříkaných stříbrnou barvou, kde jsou patrné oděrky, šrámy. Nedávno mě přestala vlastní blbostí fungovat okamžitá brzda, tu jsem zřejmě odpálil při opravě jedné baterky (přepálená tepelná pojistka).

Chtěl bych si pořídit nějakou značkovou aku-vrtačku. Uvažuji tak +- okolo 6-7tisíc... Napadá vás něco? Nějaké návrhy na značku? Stojí si za to připlatit za značku? Měl jsem možnost pracovat z DeWALTkou, byla t nějaká už z Li-ionovou baterií a docela se mi zamlouvala, myslím, že ta už by ruku pěkně namotala, kdyby se kousla v železe...

Mám tyto dva hlavní požadavky: dvě baterie, 18 voltové.

A teď nevím, jestli mám jít do Li-ionových bateriích anebo zase něco s NiCD, osobně se mi to na té DeWALTce kterou jsem držel v ruce líbilo. Jednak byla ta baterie poloviční než ta má v Einhellu a měla dokonce 1.5Ah, byla nabitá asi během 30 minut. Má to ještě nějaké přednosti, anebo naopak nevýhody? Mimo toho, že ty baterie jsou zatím dost drahé?

Uvažoval jsem taky o NAREX ASV 18-2A 3.0 Ah, o DeWALTu anebo o ,,modrým" BOSCH...

Přičemž jsem si všiml, že nejdráž vyjde BOSCH, levněji DeWALT a nejlevněji Narex. Tím myslím, když neřadím jen od nejlevnějšího, ale taky koukám po parametrech. Například že takový DeWALT a Narex umožňuje upevnit až 13mm vrták, narex má aku 3Ah a vyjde na šest a půl, zatímco DeWALT na 7300Kč u verze 360W a se dvěma aku 2Ah, u verze 350W a se dvěma aku 1.5Ah a polovičním kroutícím momentem to je 5900Kč. Ceny zaokrouhleny. Zatímco taková boschka v této cenové kategorii umožňuje upevnit pouze 10mm vrták. Za cenu 6200Kč se pohybuje Boschka bez aku, ta umožňuje upevnit 13mm vrták a se dvěmi aku 4Ah výjde už na 10 000Kč...

Jakou značku by jste asi upřednostnili? Četl jsem příspěvek od Mi-ro, který řešil reklamaci s narexem ohledně baterií a neuspěl. Na Heurece jsem četl, že DeWALTu se taky nechce reklamace příliš vyřizovat.

Napadá Vás něco, s čím by jste se mohli ohledně tohoto podělit?

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#2 Příspěvek od kovar »

Kup si nové články a budeš nad míru spokojený.Ale jestli chceš něco v té vyšší cenové relaci tak mohu osobně doporučit http://www.milwaukee.sk/
Osobně jsem to servisoval a opravdu to funguje.
http://www.akcemilwaukee.cz/
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#3 Příspěvek od Milan_F »

Co můžu poradit tak nechoď do Makity. Celá makita šla do háje. Nicd aku po asi třech letech mrtvý. Dobrý je, že se na ní daj normálně sehnat díly. Pak jsem měl možnost dělat s Hilti. Jak s SDS plus, tak s normální vrtačkou (do Ø16mm) . Vše li-ion 22V. Ta normální vrtačka, když se hryzla, byla schopna ukroutit ruku v zápěstí. Nebyl problém očesat tvrdokovovej korunkovej vrták o průměru cca 38mm. SDSka v litym betonu bez problémů. Perfektní je, že nemusíš za sebou na štafle tahat prodlužku. Ještě jsem měl v sadě LEDkovou svítilnu - nasunula se na aku a vydržela mi v racku svítit (rozuměj - vypalovat oči) celejch 8 hodin. Díly normálně nesehnatelný. Když sem se ptal jenom na pitomý uhlíky, tak na mě pipina v Průhonicích divně koukala. Ale Hilti to je jiná cenová hladina.
K Jéžiškovy jsem si koupil modrou Boschku, 2x Li-ion 12V za tři litry, ale je to takový fórový... při vyššim utahovacim momentu se to celý nějak kroutí. Po registraci záruka na vše 3 roky. Ale na to moje domácí žvýkání to stačí.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

V práci denne používame 18V Dewalt s li-ion článkami a rýchlonabíjačkou a za rok a pol žiaden problém.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

já si před nedávnem koupil šroubovací vrtačku na 230 vzhledově to vypadá jak aku šroubovák a má to 6 metrů šňůru na práci v dosahu zásuvky ideální.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#6 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
ja mohu DeWalta taky jen doporučit, máme je v práci. U většiny akuček má výměné uhlíky (cca 160 kč) a ta verze s 2Ah lionama za 7 tisíc má motor bezuhlíkový (DCD790D2, nebo DCD795D2 s příklepem). Nedávno jsem koukal známemu na Bosch, nejaká GSR 14,4V s lionkama za 5 tisíc, kde mu odešel motůrek na uhlíky a za ten chtěl Bosch 1250 bez DPH. Chybu neuděláš ani s Protoolem, teď už vlastně Festool, ale to je jiná cenová kategorie.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Tak to se DeWalt s těmi uhlíky docela vytáhl, zatímco ostatní na to kašlou.
Mám vyzkoušeno, že při troše dobré vůle se dají uhlíky vyměnit i v "nerozebiratelném" motoru.

Osobně bych asi zůstal u něčeho, co se dá v případě nouze připojit na autobaterii, to už by ty 18V nemusely splňovat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#8 Příspěvek od Honza_dy »

Nedávno jsem řešil stejný problém. Šel jsem do Bosche. Na profi použití to není, ale doma mi to snad vydrží. Navíc je malinká, takže se s ní dá v pohodě dostat i na stísněná místa a pokud pracuju na žebříku, vleze se mi do kapsy u montérek.
http://www.ekalwik.cz/bosch-gsr-10-8-2-li/

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

Mám Hilti SF 121.Několik let sloužila elektrikáři co ji denně dával naprdel a teď slouží k plné spokojenosti dál mě.Osobně jsem viděl jak Hilti padá ze dvou merů na beton aniž by jakkoli něco utrpělo.Je to nezmar.Aku jsou původní asi 6 let starý a jsou OK.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#10 Příspěvek od vrky »

Před cca 10 lety jsem si v obi koupil akučku. Chtěl jsem automatické ukončení nabíjení, dvourychlostní a čím větší napětí baterie tím líp. Stála 1800,- Když ji nechám samovolně vybít, nechce mě ji nabíječka vzít. Ale stačí ji dát čuchnout 12V a jede a nabije. Poohlížím se do budoucna po něčem s LI baterkama.
U nového chlebodárce máme DeWalt sadu se svítilnou. Baterky ni-cd 12V.
Před čtrnácti dny jsem byl na melouchu a potřeboval jsem vyvrtat díru. Kluk mě půjčil Milwaukee M18 a naprostá spokojenost. Prý dovoz z USA a vyšla na 1500,- a to v tom jsou dvě 1,5Ah baterky.

Uživatelský avatar
Tazman
Příspěvky: 40
Registrován: 11 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#11 Příspěvek od Tazman »

Já sem spokojenej s DeWaltem DCD945B2. Používám ho v kutilském režimu. Má i příklep. Dokáže vyvrtat i díru na zásuvku s korunkou 68mm (pak se musí vyměnit aku :-). Je to kus železa, ale univerzál. Zjistil sem ale, že 12V NiMH akumulátory nejsou k takovému stroji vůbec ideální. Doporučuju jít do něčeho s Li-ony 18V.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

U nás používají kluci tohle:
http://akusroubovaky.heureka.cz/protool ... e/#section a nemůžou si to vynachválit. Motor to má bezuhlíkový..

Ale jinak mám BOSCH PSR12-2. Má hodinovou nabíječku a 2 Ni-Cd akubaterie.. Kroutící moment má na takový to běžný použití slušný..
Myslím si, že to už takový přepych, jako ta protoolka není..

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od CZJKP1 »

Artaban001 píše:U nás používají kluci tohle:
http://akusroubovaky.heureka.cz/protool ... e/#section a nemůžou si to vynachválit. Motor to má bezuhlíkový..
Pěkný, pěkný, na to bych si musel vzít úvěr :lol:

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#14 Příspěvek od passion »

Odporúčam Parkside z Lidla (nesmiať sa). Za tie peniaze bezkonkurečná kvalita - v dobrom zmysle slova. Je ale s jednou baterkou. Kúp si dve uťahovačky a budeš mať dve baterky, stále za bezkonkurečný pomer cena/kvalita. Nie sú to čínske šmejdy. Majú nemecké certifikáty kvality. Treba vyskúšať. Mám toho od nich doma dosť (príklepku, hoblík, uťahovačku, priamočiarku, bity) a som s nimi spokojný. Na drahých značkách ti aj tak skorej odíde batéria, ktorá vydrží maximálne toľko, koľko náradie z Lídla. A cena batérie do značkového náradia je dvojnásobná cene komplet náradia Parkside. Jediná nevýhoda je, že sa dajú u nás kúpiť, len keď je na ne "akcia".
https://www.youtube.com/watch?v=PhZnHxfLT48

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od CZJKP1 »

Od Parkside máme ,,tavnou pistoli" taky z lidlu, a na ní si tedy nemůžu stěžovat, a už jí máme hezkou řádku let, to bylo v době, kdy jsem byl ještě malý kluk, a přemluvil tátu aby ji koupil, leč stála asi 300Kč, to bylo dost, ve srovnání s nějakou čínskou za 39Kč, u které to trvá pěkně dlouho, než se to rozstaví, a ještě byla teplota mnohdy malá. Tato má uvedený příkon myslím 500W, jestli je to pravda nevím, neměřil jsem, ale je ohřátá opravdu velmi rychle, a silikonovou tyčinku taví velmi dobře, když to nechám jen o trošičku víc, teče ten silikon jako ,,voda"...

Nevypadá špatně, ani ses nezmínil za kolik byla...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“