OVP CTV 2137A Nefunguje (Praská, tiká, puká....)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeterN
Příspěvky: 14
Registrován: 13 kvě 2014, 02:00

OVP CTV 2137A Nefunguje (Praská, tiká, puká....)

#1 Příspěvek od PeterN »

Zdravím borci, mám problém s mojim ovp-čkom, konkrétne že sa poslednú dobu pri pozeraní vedel z ničoho nič vypnút do stb režimu (chvíľku nereagoval ale za ten čas začal tikať, pukať,praskať, neviem ako to nazvať), no asi po minúte sa dal znova zapnúť. Pred pár dňami sa takisto vypol no už nevie nabehnúť, pri zapnutí vypínača tiká, puká, praská....ale dosť rýchlo. Kedže mám elektropriemyslovku, s elektronikou som robil niekoľko rokov, mám vyhlášku tak som ho otvoril, že sa na neho pozriem. (Už viac krát som ho v pohode opravil s inými problémami). No tentoraz si neviem dať rady. Neviem či to praskanie ide z VN-ka alebo NN časti zdroja.

Z netu mám schéma k tomuto TV, lenže nie všetko je tam na sekundarnej strane zdroja podľa schémy, niektoré obvody nesedia, niektoré súčiastky tam niesu (samozrejme od výroby), ale to je asi normálne pri takejto elektronike...

Niektoré kondíky na primárnej strane boli vyduté, tie som vymenil, no problém pretrváva.... :(

Preto sa obraciam na Vás so schémou zdroja(z netu) pričom som do nej vyznačil namerané napätia. Ak by bol niekto ochotný a skúsený pri týchto problémoch, či by vedel poradiť, čo to asi môže byť.... :)

Ďakujem za každú radu a prosím Vás aby ste nezmyselné odpovede, alebo výsmešky nechali pre seba. Naozaj rád by som aby táto debata prebiehala na slušnej úrovni. Vďaka..... :)
Přílohy
Obrazok.jpg
(229.5 KiB) Staženo 227 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Když praská, tiká a puká, tak je potřeba to dále netrápit a spravit co nejdříve, asi puklo něco dalšího. Takže odpoj řádek, zapoj žárovku, změř zdroj, zkontroluj tranzistor řádku a uvidíš. Jinak použij hledání, v kostce je to pořád o tomtéž.

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#3 Příspěvek od omegatv »

Naj skorej je problem vo VNtrafe. Praskanie je tam.Vytiahni konektor pre vychilovačky aby si odskušal zdroj.Ak su vystupne napetia ok a nič nepraska tak potom možeš isť na vn.
...Laco...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Na 100% jak píše omegatv. Když jsou slyšet z TV rány, jedná se o výboje z VN trafa. Podívej se jaké tam je VN trafo a také zkontroluj zda nemá porušený obal, většinou bývá díra kde vychází kábel na obrazovku a výboj směřuje na jádro trafa.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od fero7 »

otakarv píše:Na 100% jak píše omegatv.
Dovolim si nesuhlasit. Moze to byt tak 50%.
PeterN, bez ohladu na Tvoju poslednu vetu, na tuto otazku: "Neviem či to praskanie ide z VN-ka alebo NN časti zdroja." Ti nikto nemoze dat jasnu odpoved na dialku. To mozes iba Ty sam.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PeterN
Příspěvky: 14
Registrován: 13 kvě 2014, 02:00

#7 Příspěvek od PeterN »

No Ďakujem chalani, nedáva to žiadne výboje, ktoré by boli viditeľné voľným okom, a nezdá sa mi že prská VN. Ten zvuk je ako keď cvaká relátko, akurát že je to strašne rýchle. Po odpojení konektoru od vychyľovačky stále to isté... Nasjkôr by mohol vedieť kde je chyba užívateľ Kondík či? ,keďže už mu ich toľko prešlo rukami.... Podľa priloženej schémy zdroja a nameraných napätí sa Vám zdá že je tam všetko OK?? Ďakujem.....

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Postavme otázku jinak: Kdybys měl 100% jistotu, že je to VN Trafem (třeba zapůjčením náhradního), koupil bys ho nebo ne ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PeterN
Příspěvky: 14
Registrován: 13 kvě 2014, 02:00

#9 Příspěvek od PeterN »

Ak by som mal 100% istotu že je to VN, tak idem okamžite 500 metrov vedľa domu do veľkoskladu s elektr. súčiastkami a hneď ho kupujem. Pokiaľ nemám tú 100% istotu tak nebudem vyhadzovať 15 Eur za trafo aby som vyskúšal či to je tým....

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#10 Příspěvek od fero7 »

Preco ho vsetci stale tlacite smerom k VNT?
Ved podla jeho povodneho popisu by VNT mohlo byt az na 2.mieste.

Uživatelský avatar
PeterN
Příspěvky: 14
Registrován: 13 kvě 2014, 02:00

#11 Příspěvek od PeterN »

Na kolektore BU808 je 5,6V a na báze 0V, a dosť sa zahrieva, môže to niečo znamenať?

Uživatelský avatar
silvestermar
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2009, 02:00
Bydliště: prievidza

#12 Příspěvek od silvestermar »

Ešte si nám neprezradil ako dopadol test so žárovkou a nie som si istý či si odpojil ten správny konektor.

Uživatelský avatar
PeterN
Příspěvky: 14
Registrován: 13 kvě 2014, 02:00

#13 Příspěvek od PeterN »

Neskúšal som žiaden test so žiarovkou, kde ju mám napojiť medzi čo?

Uživatelský avatar
silvestermar
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2009, 02:00
Bydliště: prievidza

#14 Příspěvek od silvestermar »

Odpoj xc141 konektor vychylovačiek,žiarovku asi 70watovu prispajkuj na c123 100/160 a potom meraj napätia sekundarneho zdroja

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#15 Příspěvek od omegatv »

Ak si odpojil spravny konektor a odpojilo sa napajamie pre BU.a aj tak to tuka tak maš niektoru diodu sek.napetia v skrate čo je dosť časta zavada pripadne vymenit ešte 100uF 160V v135Vvetve.Ešte si nam nenapisal ake maš napetia na sec.strane čo by nam velmi pomohlo v identyfikacii zavady.
...Laco...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“