Svářecí invertor, který koupit?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

Svářecí invertor, který koupit?

#1 Příspěvek od milin »

Chci si pořídít svařováci invertor na běžné kutilské práce doma.Na trhu je dost nabídek- firem, nemáte zkušeností ktera značka by vyhovovalá- cena: do 5000kč. Dik za radu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

zkusil jsi se podívat sem ?
http://www.svarinfo.cz

nejspíš něco jako GAMA160, GAMA165 a pod.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#3 Příspěvek od ACDC »

Zdravim, já používám KITIN 150, KITIN 165 se svařovacími kabelama se dá koupit za necelých pět tisíc. http://www.svartop.cz/svareci-technika/ ... tAod1EsAGw
Je to český kvalitní výrobek. Jsem s tímto invertorem spokojený.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Žádná dnešní svářečka není český výrobek .

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od hakamusai »

Mam GAMA 165 -vaří dobře,ale velká svářečka je prostě úplně jinde.Svařovacíma vlastnostma to na VTU 400 nemá ani náhodou.Pro domácí vaření -nějakej vingl,svařit hrabičky ten invertor stačí.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#6 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
co takhle si vybrat ZDE?
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

hakamusai:Člověče musím te vzít za slovo.V práci máme invertor Pico a nějakou žlutou Gamu.Doma mám Gamastar 150 a KITin 150.Se všema jsem svářel.Dá se s tim svářet ale nedám dopustit na moji milovanou WTU 315-3.O tu kdybych přišel tak si asi hodim mašli.Co se týče zapalování oblouku a vůbec třeba vaření stoupaček,tak to je úplná sranda oproti invertoru.Na to jak to každej chválí,tak žádnej šlágr to nejni.Svářel jsem ještě lepší svářečkou než je WTU a to WTS 500.Ta vařila ještě líp.Navíc tyhle "hovadský" svářečky nejsou náchylný na kolísání síťoveho napětí,což invertory jsou.3f svářečky při sváření 2,5 a 3,15 elektrodama zatěžujou rovnoměrnějc domácí elektroinstalaci (leckdy v bídném stavu)než když to cucá jen z jedný fáze.
Mimochodem za Gamastar 150 jsem dal cca 30tis.kč
Za KIT in asi 7tis.kč
Za WTU 315 2tis.kč
Poznatek:čim dražší svářečka,tim víc stojí za ho..o

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Nejsem svářeč, jen domácí smrkal co se mu navíc klepou hnáty. :oops:
Jen tak pro moji představu, rozdíl mezi velkou a a invertorem je asi jako mezi trafem a invertorem? Protože ten je podle mě naprosto nebetyčnej. :)
Aspoň pro mě.
Jirka

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

Je potřeba vyzkoušet pár invertorů a pár velkých klasických svářeček jako KS 250,WTU 200.WTU 315 nebo i triodynu a pak si koupíte klasiku za pár korun.Pokud tedy nedáte přednost tomu že se to hodí na rameno a utíká se s tim.To je ale asi jediná výhoda invertoru. :wink:

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od hakamusai »

Sandal> jj,přesně jak píšeš. Já kdybych narazil na nějakou WTU 315 za rozumnou cenu,tak ji vezmu hned.Mám sice doma 3 MMA svářečky (+CO2),ale to WTUčku s tím je radost vařit (Triodina je na tom ještě o několik rovin výše -vlastnostma snad nemá konkurenci). Ono ten invertor není špatnej např. svařování dvojkou elektrodou slabý jekly.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

Jasně že to sváří.Ale ty charakteristiky jsou prostě jiný a mě nevyhovující.Samozřejmě tím nezrazujeme od koupi invertoru :wink: Občas něco zalepit se hodí malá svářečka která nikde nepřekáží.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#12 Příspěvek od MiraSt »

hakamusai píše:(Triodina je na tom ještě o několik rovin výše -vlastnostma snad nemá konkurenci).
Jasně. Mám 300 ampérovou koupenou za tři stovky. Po opravě motoru utáhne jenom 210 ampér, ale dovedla posvařovat 5/4" trubky v kotelně. :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Sandal: to, že invertor je na prd je jen pocit. Triodyna je dnes dávno překonaná. Náchylnost na kolísaní napětí taky. Jen se nesmí tehdejší špička srovnávat s dnešním nejlevnějším zařízením. A svařování elektrodou o průměru větším než 3,2mm je dnes opravdu rarita. Netož bože doma.
Jinak Kitin 150 je docela slušný - má však neduhy levných zařízení. Cebora mě moc nenadchla. A další v práci je myslím Alfin ten byl dvakrát už v reklamaci. Co mohu doporučit je starší Fronius TP1400 to je jiná liga, vaří i na prodlužovačce namotané na bubnu a uhnat se ho ještě nepodařilo. Zápal, a schopnost udržet oblouk je taky jinde. Pokud pocitově srovnám tak volím v pořadí Fronius, triodina, Kitin, Alfin (poslední dva mají pořadí dle spolehlivosti). A podle toho co chybí na místě nejčastěji to tak mají i kolegové.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Ono bude asi největší zkreslení v tom, že invertor dneska kupuje kde kdo, kdežto VTU315 zná už jen málo lidí, většinou kdo dělá v oboru. Rozměrově je to nebe a dudy.
Otázka do pranice- kolik by takový VéTéÚčko stálo dneska fungl nový? Odhadem 50000kč?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »


Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“