Orava PD-309 přenosný DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bubo10
Příspěvky: 113
Registrován: 12 dub 2005, 02:00

Orava PD-309 přenosný DVD

#1 Příspěvek od bubo10 »

Ahoj, dostal se mi do ruky tento přehrávač s tím, že na něj v kamionu svítilo sluníčko a najednou nejde. ( :D )
Po výměně 3x vystřelený elyt 16V si myslím, že pán použil zásuvku 24V a nechce být za vola. Nicméně nefunguje - teda jede jenom funkce zapnutí nabíjení baterie - chová se to podle návodu, baterii nabije, ta drží, ale nic jiného - displej mrtvý, optika mrtvá, žádné tlačítko nereaguje kromě Power (funkce nabíjení).
Už jsem mu to zabalil do krabice, ale nedá mi to - chci proměřit napájení dalších obvodů, ale bez schémy je to loterie. Našel jsem 5V větev, takže něo určitě funguje.
Třeba je odpálený nějaký spínací tranzistor, nebo něco tak. Chci mít jistotu, že to vzalo sebou procesor, nebo paměť, popřípadě toto vyvrátit. Tak kdyby byla k dispici schéma, třeba jenom napájení byl bych vděčný.
Děkuji a hodně zdaru. Bubo :agree:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Zobrat multimeter a premerat polovodice v napajani by som urobil ako prve.

Uživatelský avatar
bubo10
Příspěvky: 113
Registrován: 12 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od bubo10 »

To jsem taky udělal - našel jsem 7,4V + 5V - ale těžko se orientuji, které tranzistory a diody jsou v napájecí větvi, když je to vícevrstvý plošák. Něco propouští, neco ne ale nevím, zda je to správně a nechci dělat umělé klemy abych to nepodělal. To příde na řadu jako poslední - vyhodit se to dá i pokazené.
Asi prověřím napájení na integráčích pokud najdu datasheet a zkusím osciloskopem zda běhají někde data.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#4 Příspěvek od Peterseal »

Ono tam budu v napajani procaku a tak integrovane stabilizatory, tie prever.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “