Jak jsem si užil s mobilem...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Jak jsem si užil s mobilem...

#1 Příspěvek od Celeron »

Dnes mi, (než jsem ho vypnul) přišlo na mobil během 20 minut asi 30 volání. 3 jsem vyslechl a dozvěděl se toto: Všem volajícím přišel email z adresy ban-servis.cz z oddělení vymáhání pohledávek že mají zaplatit dluh 5048 CZK a byla pod tím podepsaná jakási baba a kontaktní číslo moje!!!
A v příloze soubor, jak jinak s virem. Asi za hodinu jsem mobil zapnul a přišlo 96 textovek s nepřijatejma hovorama. A zase jedno vyzvánění za druhým, ani jsem si nemohl nikam zavolat. Podařilo se mi dovolat na operátora a ten mi sdělil, že je jim prd po tom, kdo mi volá a že si mám změnit číslo. Vynikajíci rada, firemní telefon, ztráta kontaktů a číslo v zaplacený celostátní reklamě.
Jednoznačně někdo čeká, že v rámci předposranosti někdo zaplatí. No ale hodně jich nejdřív zavolá....
Tak přemejšlím, co udělat dál. Pokud si dám všechny svý kontakty do skupiny, která bude vyzvánět a neznámá čísla ne, tak můžu přijít o novýho zákazníka. Pak mě ještě napadá změnit vyzvánění za hlášku: "Pokud na tomto čísle hledáte paní XY, stal jste se obětí podvodu." Jenže to možná pár nešťastníků nepochopí a budou prudit dál. Předpokládám, že to snad za pár dní skončí až si poslední opozdilec přečte ten email. Ale co když ne?
Jinak na netu Ban-servis.cz existuje ale kontakty nefungují.
Nenapadá Vás někoho něco lepšího jak se zařídít?
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

To co ti přislo je prkotina proti tomu, když nekdo zneužije tvý číslo. Ráno jsem zapnul mobil a textovky plná paměť a zase jedno volání za druhým. Lidská blbost je nekonečná, i když jsem tam dal místo zvonění upozornění, tak to nechaj zvonit dál a ještě mě nadávaj že se zkouším z problémů vykroutit.
Jirka

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

To oznámení místo vyzvánění je dobrý nápad. Ještě bych k tomu přidal, že zákazníci mají poslat také SMS nebo e-mail, abys je rozlišil, a zavolat znovu.

Změna čísla by byl ústupek a s novou celostátní reklamou by to mohla udělat znovu.
Jen teď a pro nejlepší zákazníky si pořiď druhé číslo.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jiriS »

A zvaž ohlášení na policii, jednak budou mít včas informaci, že se něco děje, jednak můžeš počítat s tím, že to někdo udělá na Tebe resp. Tvoje tlf.číslo. Na netu je i elektronická podatelna kriminální policie.
Jirka

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

Policie je jedna cesta, úřad pro ochranu osobních údajů bych do toho zkusil zatáhnout také a pokud se tím nezačne zabývat ČTU, asi bych jim pohrozil nominací na titul ZAVŘENO!
(viz WWW.OTEVRETE.CZ )

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nový občanský zákoník tohle umí docela drsně finančně postihnout, jen musí někdo vypátrat pachatele. Vzhledem k povaze činu by nějaké peníze mít mohl....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Urad pro ochranu osobnich udaju s tim nenadela nic vic nez policie, musi se stejne jako ona ridit platnou legislativou. Je to zcela zbytecna instituce. Obavam se ze CTU s tim taky nic nesvede.

Podle jakeho paragrafu v OZ by se tohle dalo stihat?

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od tomaw »

Naposledy upravil(a) tomaw dne 29 srp 2014, 14:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

termit256 píše:Podle jakeho paragrafu v OZ by se tohle dalo stihat?
Tohle je klasický příklad "nemajetkové újmy". Napasovat to na paragrafy ale musí právník.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jiriS »

To je podvod sám o sobě, jen na ty lidi, kteří se vyděsí a zaplatí. To je důvod, proč informovat policii.
Pokud se podaří vypátrat dotyčného, můžeš se připojit jako poškozený (v případě trestního soudu) a požadovat náhradu škody. Tou je ušlý zisk za čas, který musíš věnovat řešení telefonů, ztráta dobrého jména (vzkazy zákazníkům), může se podařit vyčíslit pokles zisku (zakázek) atd..
Zejména ztráta dobré pověsti může být finančně zajímavá. Komkrétní paragrafy- to je nutné nechat na právníkovi (je třeba ho zaplatit, ale potom to platí viník). Někdy se vyrovná ještě před soudem, aby měl lepší pozici.
V případě, že se nebude jednat o soud, lze to udělat i občanskoprávní cestou, ale do toho jít je přece jen vyšší riziko.
S nvým OZ to může být malinko jinak, ale to řeší právníci. Sám do toho jít nemá smysl, druhá strana právníka má vždy a ten laika roznese na kopytech během chvilky.
V každém případě ale podej oznámení nebo alespoň informaci, taky můžeš počítat s tím, že někteří oslovení to udělají s kontaktem na Tebe.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

termit256 píše:Urad pro ochranu osobnich udaju s tim nenadela nic vic nez policie, musi se stejne jako ona ridit platnou legislativou. Je to zcela zbytecna instituce.
Jo.Přesně tak.S UOOU jsem měl co do činění a neudělaj vůbec nic.Pořád odepisoval nějakej JUDr a chrlil na mě paragrafy.Zdá se že každá lumpárna co se děje má nějakej paragraf veprospěch lumpů.To je moje zkušenost s UOOU.
Policajti to samý.Nějaký hovado jentak z prdele oznámilo na policajty že jsem s nějakým komplicem spáchal trestnej čin.Když jsem po výslechu a zjištění neviny chtěl podat trestní oznámení na toho vola co si to vymyslel,protože se na mě všichni koukali jako na kriminálníka a dělali si ze mě prdel že kradu a tak,tak mi bylo na policii řečeno že pokud mi tím nevznikla žádná finanční újma,nerozvedl jsem se kvůli tomu a takový kraviny v tom smyslu,tak nemá cenu nikoho žalovat.Takže asi si můžeme nadávat a zesměšňovat se navzájem a nikomu se nic nemůže stát.Tak takhle to funguje. :cry:

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jiriS »

Trochu jsem se poptal, pokud to není nějaká pomsta, jde pravděpodobně o to, že lidi jsou vystrašení, z těch několika tisíc oslvených to pár i zaplatí, často na účet na Kajmanských ostrovech nebo podobně. Pak to properou přes další firmy a někdy se podaří chytit bílýho koně, který jen za provizi přijímá přes svůj účet peníze a zase je posílá dál.
Před asi měsícem a půl proběhlo v tisku varování od policie, že tyto nabídky chodí, dotyčného si vyzkouší jestli peníze převede, a pak to rozjedou, čast jde právě o vymáhání fiktivních dluhů.
Zhruba v té době mi taky přišla nabídka na přivýdělek formou přeposlávání peněz. Jen si to člověk nedá hned dohromady.
Bílýho koně často chytí, ale na něm si nic nikdo nevezme.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#13 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
taktéž mi to cca před měsícem přišlo ... částka 8183 kačen. S tím tel. numerem je to pech. Tel. numera použitá v těchto podvodných e-mailech jsou pravděp. z hacknutých databází mob. operátorů, či jiných firem... dokonce i podvodně vylouděných od fyz. osob.

Mrkni sem,
sem, ...
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Habesan píše:To oznámení místo vyzvánění je dobrý nápad. .
Jo tak je to nápad na 2 věci , na H... a nic. O2 mi sdělil, že namluvenou zprávu nelze použít jako "jejich" vyzvánění, pouze muziku co má O2 na netu. Na svůj telefon si můžu sice dát jako "moje" vyzvánění cokoliv ale to je mi taky na 2 věci.
Takže jsem dal telefon do tichýho vyzvánění bez vibrací a občas skouknu kdo volal a pokud je to někdo známej, tak mu zavolám zpět. Jinak za 30 hodin, od ty doby co to vypuklo, mám přes 400 nepřijatých hovorů ve dne v noci. Někdo pochopí hned a už nezavolá ale jsou idioti, kteří volali i 15x. Vypadá to že to jsou ti, kteří mají opravdu napůjčováno a mají bobky z exekuce aspoň jeden z prvních co se ozval, se mi k tomu přiznal.
Na Policii jsem byl, trvalo 10 minut, než pochopili v čem je problém. Vůbec se jim do toho nechce, prý to bude trvat minimálně měsíc a stejně mi to nevyřeší. Naštěstí se četnost volání docela snižuje, dnes po 17 hodině tak 2 x za hodinu. Doufám, že zítra po ránu to zase nevypukne znova...
Jirka

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jiriS »

To jsou idioti na té P., měli by to předat kriminálce, protože v těchto případech jde o organizované podvody. S tím na místních odd.opravdu nehnou.
Při těchto podvodech jde často o rychlost, aby stačili zachytit alespoň něco, než po sobě zametou.
Jenže zase oni jsou hodnoceni podle počtu pokut a VYŘEŠENÝCH přečinů a trest.činů., tak se jim nechce.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“