Elbrzda levného vrátku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Elbrzda levného vrátku

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající . Měl by někdo rozkreslenou sestavu elmagbrzdy od vrátku nebo alespoň kladnou zkušenost z opravy . Soused mi vyhrožuje , že by chtěl odstranit silné vrčení za provozu . Vzniklo až po rozebrání vrátku a jeho zpětnou montáží . Jestli to špatně nesestavil , či někam přehodil podložku . Jedná se o tento . http://www.hobynaradi.cz/cs/elektricke- ... r-pol.html Děkuji .

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Nakadah »

Ja teda nevim, ale mam doma v provozu dva motory ze starych lavek - elmag brzdu pritahuje civka a ta proste bzuci v rytmu site 50Hz. Nak

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Pokud se neplateu tak tam zvláš%t cívka není. Jen péro a jako elektromagnet funguje samotný rotor.... nevím co by tam šlo přehodit. Jednou jsem však řešil problém s takovým navijákem který se odbržďoval nespolehlivě a dělal to přechodový odpor ve vypínači.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Na seřízení vůle jsou ty brzdy s posuvnou kuželovou kotvou háklivý.Jednou jsem to seřizoval na malý kočce Balkancar a dost jsem si s tim vyhrál než to fungovalo jak mělo.
Jestli tam ale má klasickou brzdu(plochý kotouče s cívkou)a splet si zapojení drátů při sborce tak si vyčoudil usměrňovač.Musí se to napoprvý zapojit správně :wink: S tim jsem si už jednou naběh ale pravdaže u 3f motoru :oops:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Ono to nyní opravdu za chodu řve (při chodu-odbrždění) - Inu nezbyde , než rozdělat .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“