Tesla generátor

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Tesla generátor

#1 Příspěvek od Sandal »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

já taky . . .

Obrázek

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#3 Příspěvek od ohryzek36 »

Vypadá to "důvěryhodně" - minimálně ta prapodivně poskládaná cívka, nastavování rezonance generátoru hromadou kondenzátorů a stejnosměrný motor připojený na 240VAC...

Kdyby jsem náhodou někdy vyhrál ve sportce (popřípadě se dostal k podobným penězům), tak všechny tyhle konstrukce vyzkouším a zdokumentuju (jak to má fungovat a proč to nefunguje), ale takto jsou to jenom vyhozené peníze a zmařený čas.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

To by nebyl problém to vyrobit ale v případě že to nejni "fake" a fungovalo by to,tak by mi taky někdo moh brzo ustřelit palici,pokud by se to dostalo ven.Jako nejnákladnější díly tipuju VN kondíky a jako njsložitější navinout cívky.Jinak brnkačka :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Tesla - To je dneska nějaká móda, na nebohýho vynálezce "nabalit" kde jakou ptákovinu, nebo to, čemu říkám "slepá cesta vývoje"?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych řekl, že všechny tyto "objevy" vychází z (snad) korektní fyzikální teorie o energii vakua, která je tvořena neustálým vznikem a následným zánikem částice a antičástice.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Energie_vakua

Princip bude asi ve snaze ukrást nějakou tu částici dřív, než anihiluje a tím získat nějakou tu energii. Abych řekl pravdu, moc si to představit nedokážu, ale to asi téměř nikdo a to je záruka "úspěchu" podobných zařízení.

P.S. Mimochodem, co se týká "temné energie", o ní se mluví naprosto otevřeně, sami fyzikové mají "pod kontrolou" jen asi 20% energie vesmíru, zbytek jim zůstává záhadou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Viděl jsem několik videí a všem to pracuje úplně stejně.Rozběhnou,dojde k rezonanci a už to maká.Jeden to dokonce odpojil od sítě a makalo to furt.Tedy jestli to fakt odpojil.Tady video https://www.youtube.com/watch?v=P-a8QAeCoNU

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Sandale, ty jsi nepolepšitelný naivka.

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od tomaw »

Naposledy upravil(a) tomaw dne 29 srp 2014, 14:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#10 Příspěvek od FERYACT »

Teslův generátor je vysokofrekvenční zdroj VN.Jeho jméno je zde zneužito.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

Teslův generátor je širokej pojem(ikdyž jsem tak pojmenoval vlákno).Zde se hovoří o QEG a to není vysokofrekvenční zdroj.QEG je Teslův patent a jeho jméno není zneužito.
Jezevec:Někdo je nepolepšitelný naivka a někdo nepolepšitelný skeptik :beer: :lol:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od radioelectrum »

nemá význam jakékoli takovéto zařízení stavět.
Pokud jej někdo bude chtít veřejně prezentovat špatně dopadne.
Moc ropného průmyslu je obrovská.

za mnoho článků vybírám třeba tento kde to nejlépe vystihuje Jaroslav Dušek:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1407/j ... e-pokrytci

taky je dobré video:
http://uloz.to/hledej?q=jede+to+na+vodu

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

FERYACT píše:Teslův generátor je vysokofrekvenční zdroj VN.Jeho jméno je zde zneužito.
Teslův generátor bude nejspíš blbost, ale Teslův transformátor je druh transformátoru, který N. Tesla doopravdy postavil. A v dnešní době se používá převážně na efekty.. A omlouvat kdejaký "blábol" ropnou lobby se dost ubohý. Dost lidí by si mělo uvědomit, že žil v době, kdy byla elektronika ještě skoro neznámý pojem. Že měl jakousi ideu a tu se snažil uskutečnit. Postupně metodama pokus - omyl zjistil to, co se dnes všeobecně ví, akorát za to dost zaplatil.. Jasně je možný, že nějaký jeho patenty jsou "někde zatoulaný" v trezorech. Ale spíš půjde o nějaký ty "particle weapon" neboli domělé paprsky smrti.. Spíš zjišťuju, že je dnes móda kde čemu připsat Teslovo jméno, aby se kolikrát snůšky různých pseudovědeckých blábolů prodávaly.. Ať jde o UFO, nebo o neomezenou energii různých "Perpeťáků", jak se jim kdysi říkalo. Tesla dal světu spousty vynálezů, které jsou už dnes tak zažitý, že o nich člověk ani nepřemýšlí a o spostech dalších neví. Kdo by Teslu přiřkl k asynchronnímu motoru, nebo obecně k 3F soustavě? - přitom právě on v tom měl "prsty" :) Mimochodem - Mám doma knihu o N. teslovy. Měla by být faktická, nikde se nepíše nic o UFO. Je tam popsán průběh hospodářské krize v USA, která se moc nelišila od té, co začala nedávno ..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Zde jsem vlákno rozdělil, protože další náplň nemá s názvem vlákna téměř až dokonale nic společného. Odloženo sem.

Nemyslím si, že by Teslův generátor byl blbost: podle různých pramenů Nikola Tesla dělal pokusy přenosu energie pomocí co nejvyšších frekvencí vytvářených mnohapólovými generátory. Možná ten výše vyobrazený sen s ním nemá nic společného, ale úplně jisté to není.
Tesla ale určitě věděl, že z ničeho nedostane ani tolik energie, kolik do toho vložil, tedy minimálně popis od něj nepochází. Takovou blbost by tam nenapsal.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

Využiju tohle staré vlákno, měl bych dotaz k těm co Teslovo dílo podrobně znají.
K jeho laboratoři v Colorado Springs se uvádí, že s generátorem o výkonu 250 kW rozsvítil žárovku na vzdálenost 25 km (někde se psalo 200 kW a 30 km, a že taky roztočil motor).
Je známo, jaká byla frekvence generátoru a kolik to bylo W, ta žárovka?
Souhlasilo by to aspoň řádově s intenzitou pole od izotropního zářiče, kterým nejspíš byla ta jeho anténa?

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“