Whirlpool awo/d 41129 - Neodstřeďuje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

Whirlpool awo/d 41129 - Neodstřeďuje

#1 Příspěvek od Zufanek »

Zdravím...

moje pračka má asi 3 roky posledního půl roku měla problémy se ždímáním, někdy vyždímá, jindy ne. Předevčírem úplně umřela. Vymontoval jsem ovládací panel, podle rad místního fóra vyměnil tlumivku a integrovaný obvod. Pračka se rozeběhla, vyprala, vyždímala. Další várku už pouze vyprala a ždímání se prostě nezapne, ani na samostatném programu. Buben se jen otáčí v pomalých otáčkách a když už by se měly zrychlit, tak přestane a zkouší to znovu.

Odpadní hadice jsem všechny vyčistil a jsou volně průchozí. Hadička od senzoru výšky hladiny je také v pořádku a senzor funguje. Pračka napouští, vypouští a pere bez problému.

Jediné, co mě napadá, kde by mohla být chyba, je v senzoru otáček motoru. Která součástka na ovládacím panelu ovlivňuje jeho citlivost? Jak ho mohu na zkoušku vyřadit?

Pračka nesepne ždímání ani plná, ani prázdná. Prázdná má buben určitě dobře vyvážený, nic se neklepe a je ve vodováze...

Díky za rady

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#2 Příspěvek od Zufanek »

Tak se mi podařilo diagnostikovat závadu. Nejspíš byl volný kontakt u tachogenerátoru. Všechny kontakty jsem očistil a přitáhnul. Stejně bych ale rád snížil citlivost tachogenerátoru. Poradí mi tady někdo jak?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#3 Příspěvek od mirosne »

Na čo je dobré,rýpať do citlivosti tacha?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#4 Příspěvek od Zufanek »

Když je pračka zahřátá, tak prostě nevyždímá. Musím ji nechat skoro hodinu stát a potom vyždímá v pohodě...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Myslíš,že chyba bude v tacho?Keď zasiahneš do obvodov tachodynama,RJ bude mať nesprávne informácie o otáčkach a bude to robiť ešte väčšie somariny.Zameraj sa na kontrolu studeňákov na RJ,skontroluj relátka-všetky von,pripojiť na zdroj a merať odpor na zopnutých a aj rozopnutých kontaktoch na koniec zmeraj izolačný stav špirály.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#6 Příspěvek od tatramacek »

Tez bych zmeril izolacni stav topeni...jak sem ti psal
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#7 Příspěvek od Zufanek »

Měl jsem v pračce zapojený úplně nový ovládací panel a problém to nevyřešilo. Zajímavé je, že pračka neždímá až třeba při druhém, nebo třetím praní, jakoby na tacho měla vliv teplota motoru. Když vystydne, tak vyždímá a pokud hned po praní vyndám tacho a nasadím zpět, tak ždímání také funguje... Jak můžu změřit tu izolaci na topném tělese? Z kontaktů tělesa na kostru mi to neukazuje žádný odpor, takže si myslím že je to v pořádku.

Tady je průběh testu s novým ovládacím panelem
www.youtube.com/watch?v=HVlKyV5fsxQ&feature=youtu.be

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

Jeste mne napada magnet na hrideli motoru. Co dava tachu data.. Je ok ? Nepopraskany a drzici napevno na hrideli ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#9 Příspěvek od Zufanek »

Na hřídeli je několik tenkých kovových proužků. Vypadají nepoškozené, ani nebyly moc zanesené.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#10 Příspěvek od tatramacek »

Kovovych prouzku ? Mno to by mne tedy zajimalo jak to vypada.. Je pravda ze sem s tohoto motoru nikdy tacho nevytahoval aby se neposkodilo
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#11 Příspěvek od Zufanek »

tady je test s původním modulem. Na modulu je nahraný nový software a při testu neukazuje žádnou chybu.

www.youtube.com/watch?v=dov3CKa896M&feature=youtu.be
Naposledy upravil(a) Zufanek dne 13 srp 2014, 14:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#12 Příspěvek od Zufanek »

Fotky motoru
Přílohy
IMG_0887.jpg
(39.24 KiB) Staženo 98 x
IMG_0883.jpg
(47.18 KiB) Staženo 81 x
IMG_0880.jpg
(59.87 KiB) Staženo 93 x
IMG_0879.jpg
(65.49 KiB) Staženo 103 x
IMG_0877.jpg
(68.32 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#13 Příspěvek od Zufanek »

Odpojil jsem zem z topného tělesa, ale problém to nevyřešilo.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#14 Příspěvek od Rostav »

Jestli je to Číňanský motor tak to bude dělat on. Stalo se mi to vícekrát. Po výměně vše OK. Ten vadný jsem měřil a i zkoušel s tyr regulací a nenešlo se nic a přez to v pračce blblo ždímání. Při otáčení motoru rukou bylo slyšet, že některá lamela na komutátoru cvaká.

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#15 Příspěvek od Zufanek »

Je teda možné, že při zahřátí motoru se chyba projeví a když vychladne, tak zase funguje?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“