notebook HP 250 G1 nečekaná chyba

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

notebook HP 250 G1 nečekaná chyba

#1 Příspěvek od ARDO »

zdravím vás vespolek.soused mi tento notebook (má být nový) přinesl s tím,že ho koupil bez OS.nainstaloval jsem Windows 7 ultimate (použil aktivátor)
normálně fungoval,nainstaloval jsem ovladače (některé teda dělali problémy ,ale nakonec tam šly)...ale pak se stávalo už to (asi 2hod po instalaci ovladačů),že notebook úplně zamrznul a vypnul se až při vytáhnutí baterie.Ale i při opětovném vložení a zapnutí se rozsvítily jen kontrolky (ale obraz nikde).Až jsem počkal cca 5-10 minut ,tak pak šel zase zapnout.Může to mít nějakou spojitost s chybnou instalací OS? anebo je chyba v HARDWARU?
Naposledy upravil(a) ARDO dne 10 srp 2014, 22:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#2 Příspěvek od ARDO »

nikdo neví? ja osobně nevěřím že to může SW chybou.Hlavně z toho důvodu,že po vytáhnutí baterie nenajede ani BIOS.notebook zespodu nemá žádnou nálepku ani s výrobními Info ani nic podobného (jen čisté plasty).A na šroubech je vidět že to někdo už otevíral.
V záruce samozřejmě prej je.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

nebo že by nějaká spojitost s UEFI?

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#4 Příspěvek od StandaT »

Příznaky to má jako přehřátí v kombinaci se studeňáky na desce, které teplotní roztažností hýbe s některými obvody a pak v horkém stavu nemají kontakt. 90% HW chyba, pro vyloučení nabootuj z hiren's boot cd http://www.hirensbootcd.org/download/ nebo něčeho podobného a spusť zátěžový test systému .

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

děkuji :-) mám na stejný názor.Jak je někde BGA tak je vždy problém. :roll:

já bych ho rád spustil ten zátěžák ale mám strach aby třeba nějaký kontakt (pod BGA) se neztratil úplně po zahřátí a notebook nebyl mrtvý úplně.Kdo ví co je za notebook (když nemá nálepky žádné atd...)

tak ho mám zatím nachystán tak to jak je (ve windows vše funguje) a řeknu mu o tom co to dělá :-) at ho dá urychleně na reklamaci..

Právě šlo mi o to ,zda by nemohla být nějaká spojitost (této vady) třeba že je notebook určen pouze pro Windows 8 (8.1) ale což při této závadě je určitě nesmysl)
ALe ne vím jak je uznána reklamace když je v něm nelegální windows.Jestli náhodou to nesvedou na chybu že je nelegální.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Tak tam zkus dat zkusebni verzi win8
http://www.slunecnice.cz/tipy/otestujte ... windows-8/
A nebo, pokud tim neporusis zarucni podminky, to si zjisti, tam dej nejaky jiny hdd. Nainstaluj ty 7 a udelej zatezovy test. Myslim ze potiz bude v HW a pokud to chcipne, coz predpokladam, nevadi. Vymen disk za cisty disk a at to majitel da na reklamaci. At se servis stara. Cim drive to klekne, tim drive bude mit pokoj. A ze tam je cisty disk? No a. Za prve jsem ho bez os koupil a za druhe na nem mam duverna data.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od yesper26 »

Ak ti nenaskoci hned obraz po zapnuti NB tak je chyba v GPU cipe, bga spoji. Rozober a nahrej ho bud fenom alebo tepl. pistolou, pri pouziti pistole pozor aby si ho neusmazil.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Pokud je opravdu chyba ve spoji pod GPU čipem (jako že podle popisu to tak vypadá), tak fénem nic nevyřešíš a horkovzdušnou pistolí to nejspíš zku*víš úplně. Vrať to majiteli, ať notebook reklamuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Aky je to vlastne notebook - s AMD alebo s Intelom? Ak je tam Intel CPU, tak tam ziadne GPU nie je...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

pánové s Windows 8.1 se to neseká ani nic podobného,ale samozřejmě nemám k němu licenci .a Aktivátory nefungují :-) je ale mi ted jedna věc zvláštní,že po instalaci tohoto OS již nefunguje bootování z CD (jiný OS) ..Prostě NOtebook si zapne z HDD ty 8čky.V biosu samozřejmě je nastaveno bootování z mechaniky

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od yesper26 »

Opravil som tak dost notasov, ktore doteraz funguju :)

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#12 Příspěvek od ARDO »

Vůbec netuším proč notebook nereaguje na vložené bootovací CD/DVD a klidně si pustí ty 8čky :roll:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#13 Příspěvek od serviceman »

Je to DVD opravdu bootovací? Pokud ano, zkusil bych z něho udělat bootovací USB flashku a nabootovat z ní.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pocitujlasku »

ARDO: hladaj v biose/uefi nieco ako rychle zapnutie, quick boot, alebo nieco take. osmicky sa standardne nevypinaju, len hybernuju, a pri zapnuti notasu sa proste obnovia, bez toho aby sa presla boot sekvencia.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#15 Příspěvek od serviceman »

W8 lze skutečně vypnout z příkazového řádku povelem shutdown /s /t 0
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“