Nepájivé kontaktní pole

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fanula
Příspěvky: 51
Registrován: 07 zář 2014, 02:00

Nepájivé kontaktní pole

#1 Příspěvek od Fanula »

Ahoj,
chtěl bych poradit ohledně nepájivého kontaktního pole. S nepájivým kontaktním polem začínám a nemám sním žádnou předchozí zkušenost, proto bych chtěl poradit jaké bych si měl pořídit. Chtěl jsem si na začátek koupit nepájivé pole Proskit (840 bodů) z GMe , ale když jsem hledal na internetu nějáká doporučení nebo testy, nalezl jsem diskuzi, právě na tomto fóru, kde pole proskit nebyly vyzdihované. Tak nevím jaké a kde pořídit.
Díky

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

https://www.youtube.com/watch?v=Lbua8-WEkzg MCP z GME
momentálně mám bimboard ale už se neprodávají, dobré jsou prý i wisher

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od hakamusai »

Mám jich doma několik.Nejspolehlivější mi připadají ty z Číny
Tz na3e u6 bzch si nekoupil.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#4 Příspěvek od Milan_F »

Tomu vyskakování švába z pole se dá jednoduše odpomoct tak, že se pole odšroubuje z toho černýho plechu a zespoda se kontakty zamačkaj zpátky. Nevim kerej kokot tohle vymyslel, dát zepoda tu mechovou, oboustranně lepící pásku. Po nějakym čase se to musí provýst znovu...

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

to jsem zkoušel, vydrželo to asi 2 zasunutí integráče a pak to zas dělalo to samé :? někdo hold myslel když to nepájko navrhoval

Uživatelský avatar
Fanula
Příspěvky: 51
Registrován: 07 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od Fanula »

No tak to si ho raději kupovat nebudu. Zkusím sehnat to od frimy Wisher Enterprise. Nevíte někdo náhodou, kde by se dalo koupit ?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »


Uživatelský avatar
Fanula
Příspěvky: 51
Registrován: 07 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od Fanula »

Díky :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Já si udělal vlastní, nakoupil jsem pole, rozdělal a přišrouboval přímo na sklolaminátovou desku. Jen už teda nevím, co to bylo původně za typ. Součástky drží dobře, nevypadávají a kontaktní lišty se nezatlačují, nemají kam.
Přílohy
pole.jpg
kontaktní pole
(79.88 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#10 Příspěvek od Klob1 »

Ahoj.
je to výhoda i nevýhoda, několik jsem také zakoupil. Abych si vždy obvod vyzkoušel na nepájivém poli nejprve, ale? Chyba lávky.
Pár věcí na tom funguje, a dost ne. Jde o to, že tam to dost ovlivňuje prý kapacita a indukce, která dělá docela bordel. Dost elektroniků, říká, že také jim jen něco šlape a dost věcí pak ne.
Tak co jde pájím do vzduchu a něco zrovna si vyrobím plošný spoj. Pak je to pohoda o proti nefungujícímu. Já jsem pak jako pytel hledal závadu a nenašel na tom poli. A, když to bylo jinde, tak to šlapalo normálně.
Pak je nevýhoda, jak se dá součástka se silnějším drátkem, tak pak ty slabší moc nevodí a nemají pořádný kontakt!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Spínaný zdroje a VF věci na tom samozřejmě moc nejdou. Ale jinak všechno chodí perfektně. Záleží taky na proudu samozřejmě.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#12 Příspěvek od ZVUK2000 »

Na ty vf zapojení by možná šlo kontaktní pole které používal Klabal v knize "Stavíme jednoduché příjmače VKV". Myslím že to pole bylo domácí výroby a né Čína :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“