Settopbox PORTE DTT1602 - svítí LOAD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

Settopbox PORTE DTT1602 - svítí LOAD

#1 Příspěvek od alda1 »

Zdravím,
Během provozu se najednou na displeji objevil nápis LOAD a pak umřel úplně. Ve zdroji jsem vyměnil nafouklej elyt, ale zase svítí jenom LOAD a nic se neděje. Zdroj má dávat napětí 3,3V, 5V a 12V. Napětí jsou OK kromě 12V, kde jsem naměřil cca 10V. Vyměním všechny elyty ve zdroji. Na televizoru se nic nezobrazí. Neměl by někdo schema? Předem dík za rady.
Naposledy upravil(a) alda1 dne 05 říj 2014, 06:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

Skús pozreť aj pomocné zdroje na hlavnej doske. Tiež som nedávno podobný problém riešil a boli vadné kondy v tých pomocných zdrojoch (vstupné napätie na tie zdroje bolo 12V a kondenzátory na 10V!!! ).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Možná blbost, ale- nemá ten STB výstup pro napájení antény a není tento výstup přetížený?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od alda1 »

Michal22 píše:Možná blbost, ale- nemá ten STB výstup pro napájení antény a není tento výstup přetížený?
Přetížení napájení anteny se projevuje jinak u tohoto settopboxu. Prostě napíše, že to je přetížený na TV obrazovce. Ale vzhledem k tomu nafouklému elytu bude zřejmě problem ve zdroji. Vyměním elyty.

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od alda1 »

Vyměníl jsem všechny elyty ve zdroji (7kusů) a settopbox zase funguje.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “