Samsung p2270 - trafo na invertor

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

Samsung p2270 - trafo na invertor

#1 Příspěvek od gmike »

Zdravím.

Měl bych na Vás dvě otázky.

Mám doma LCD monitor Samsung p2270 a nejede na něm podsvětlení, po asi vteřině se vypne. Zdrojová deska je IP-54135B. Když jsem připojil na ivertor dvě jiné trubice, tak jedna se nerozběhla. Když jsem je prohodil, tak zase nenajela druhá (jedna větev měniče vadná). Kondenzátory jsou OK. Odpájel jsem trafo a otočil ho (připájel ho obráceně, z druhé strany DPS) tak se vadná větev prohodila - takže je vadná jedna větev trafa. Je to TM-09180. Jenomže když měřím DC odpor, tak mají obě větve skoro stejně, 1050 a 1100 Ohm, což jsem se dočetl, že by mělo být v pořádku.

Moje první otázka zní - je trafo vadné? Může to způsobit np. mezizávitový zkrat?

A druhá otázka - jaké máte zkušenosti s levnými "originálními" trafy z Číny z ebaye? Nemusím se bát, že mi příjde taky vadné? Zatím jsem tam nic neobjednával.

Díky za odpovědi, Michal.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

To "skoro stejně" je obvykle špatně. Trafo za stejné peníze, jako je na e-bay, má sahy, asi bych ho vzal tam.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

To si snad myslíš, že když to koupíš tady, že to nebylo vyrobeno v Číně? Nebo soudíš podle toho, že totéž je tady několikrát dražší?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Dnes, co není vyrobeno v Číně, tak je podezřelý zmetek. :lol:
Vem to tady a neřeš to: http://www.sahy.cz/sahy/eshop/1-1-LCD-L ... 6-TM-09180

Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#5 Příspěvek od gmike »

Neptal jsem se na to, kde bylo trafo vyrobené ale na to, jaké mají ostatní zkušenosti s objednávkami těchto traf z číny z ebaye - aby mi místo nového nepřišlo nějaké "jeté" vypájené a monitor nakonec po 6 týdnech čekání stejně nepojede.

Trafo jsem vzal na sahy.cz, podsvětlení je OK.

Díky za odpovědi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

gmike píše:Neptal jsem se na to, kde bylo trafo vyrobené ale na to, jaké mají ostatní zkušenosti s objednávkami těchto traf z číny z ebaye.
Na ebay se můžeš spolehnout, je tam hodnocena spokojenost a to by někdo rychle skončil. Oni to berou rovnou z Číny a přepošlou to tobě.

Uživatelský avatar
martin-fernet
Příspěvky: 35
Registrován: 02 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od martin-fernet »

Zdravím Vás, můžete mi poradit, jaké jsou v tomto modelu trubice? Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“