Multifunkce Canon MP190 nejde scaner

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

Multifunkce Canon MP190 nejde scaner

#1 Příspěvek od cechpk »

Dobrý den
Mám doma výše jmenovanou multifunkci a vzheledem k tomu že se mi přestala hlásit jedna tisková hlava a tak nejde scaner zařízení zůstane viset na hlášení E5. Dá se nějak zařízenímu vnutit že je hlava přítomna nebo že je funkční abych mohl aspoň skenovat? Předem děkuji

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

MP190 používá tiskové kazyety PG-40; Cl-41. Přestala se tedy hlásit některá z tiskových kazet ne hlava (ta je integrována v kazetě). Zkusil bych očistit kontakty na kazetě i odpovídající kontakty v tiskárně, případně vyměnit tiskovou kazetu. Tiskárna si po zapnutí tiskové kazety testuje a pokud test nedopadne úspěšně zahlásí chybu a nefunguje ani scanování. Myslím že to obejít jednoduše nejde, nosit do servisu nemá smysl.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#3 Příspěvek od cechpk »

dreamer píše:MP190 používá tiskové kazyety PG-40; Cl-41. Přestala se tedy hlásit některá z tiskových kazet ne hlava (ta je integrována v kazetě). Zkusil bych očistit kontakty na kazetě i odpovídající kontakty v tiskárně, případně vyměnit tiskovou kazetu. Tiskárna si po zapnutí tiskové kazety testuje a pokud test nedopadne úspěšně zahlásí chybu a nefunguje ani scanování. Myslím že to obejít jednoduše nejde, nosit do servisu nemá smysl.
Upřímě to není nic nového co bych nevěděl.... spíše se mi jedna o to jestli lze nějak stroji vnutit že vše je ok a kvuli skenovani nebudu kupovat nové hlavy.

Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od bandolik »

Možnost by tu byla rozeber to a najdi kterej drát vede signál že je vše OK a je to :lol:

No už doma jednu takto nefunkční tiskárnu mám sice jiné značky ale na tom nesejde ani po rozebrání jsem nepřišel na to jak to obejít. Tohle tě asi nepotěšilo ale bohužel mají to dělaný tak aby to bylo vše se vším propojené takže jakákoli chyba znemožní práci zbytku stroje, myslím že je to tak děláno úmyslně právě proto aby to nešlo použít nezávisle na ostatním, stačí když dojde jeden inkoust a s tiskarnou nehnu dokud mu ho nedoplním.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#5 Příspěvek od cechpk »

bandolik píše:Možnost by tu byla rozeber to a najdi kterej drát vede signál že je vše OK a je to :lol:

No už doma jednu takto nefunkční tiskárnu mám sice jiné značky ale na tom nesejde ani po rozebrání jsem nepřišel na to jak to obejít. Tohle tě asi nepotěšilo ale bohužel mají to dělaný tak aby to bylo vše se vším propojené takže jakákoli chyba znemožní práci zbytku stroje, myslím že je to tak děláno úmyslně právě proto aby to nešlo použít nezávisle na ostatním, stačí když dojde jeden inkoust a s tiskarnou nehnu dokud mu ho nedoplním.
ještě někdo poradí ....... ale díky za snahu

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

Jen tak, že jdu okolo... Mám Canon MP282 a scanner tam funguje i bez tiskových kazet. (Kvůli scanneru ho fakticky mám, netisknu.)
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#7 Příspěvek od cechpk »

serviceman píše:Jen tak, že jdu okolo... Mám Canon MP282 a scanner tam funguje i bez tiskových kazet. (Kvůli scanneru ho fakticky mám, netisknu.)
MG 5150 to tak taky má ale ale to je trochu jiný level....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“