Kolaps počítače ASUS N51T

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spejchal
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2008, 01:00

Kolaps počítače ASUS N51T

#1 Příspěvek od Spejchal »

Dobrý den,
při provozu mi odešel počítač (ASUS N51T). Po novém zapnutí se objeví hláška od Správce spuštění Windows (jsou tam 7), že spuštění se nezdařilo, mám vložit instalační disk a restartovat.
Stav 0x000000f
Informace: Výběr svazku se nezdařil, protože k zařízení nelze získat přístup.

Když to udělám, natahují se fajly a pak se zobrazí Starting Windows. Tím to skončí, obrazovka zmodrá a napíše se, že je problém. Mám restartovat a pokud se stav zopakuje, údajně mohl být nainstalován nějaký hard- nebo software, mám zkusit zakázat v Biosu opce nebo se obrátit na výrobce.
Technické informace k tomu jsou:
STOP: 0x0000009C (0x00000001, 0x94525DA, 0xB6000000, 0x00000181).

Zkusil jsem:
Vyměnit HD – nepomohlo.
Test paměti – bez problému.
Chtěl jsem se vnutit pomocí spouštěcí diskety a DOSu abych formátoval a tím případně zabil nějakého zakukleného vira nebo neustálý požadavek spustit Windows. I když dám v Biosu prioritní bootování z flashky nebo CD, kam jsem to nahrál, počítač to nebere, pouze žádá vložit bootovací medium.
Po zapnutí počítače a stisknutí F1 zná pouze Windows jako jediný operační systém.

Obávám se, že něco odešlo na desce a je konec.

Díky za názor nebo radu.
Zdraví Luděk.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#2 Příspěvek od Mira_A »

Neviděl bych to tak černě. Kdyby odešlo něco vážného tak ani nespustíš test paměti. Který jsi údajně dělal. Jestli to má CD, DVD mechaniku, tak
zkusit nabootovat nějaký Linux nebo Android. Případně to jde i přes USB flash.
Spíš to vidím na narušený systém Windows.

A F1 nejspíš nebude na vybírání boot hardware.
Jít do Bios a vypnout boot disku nebo dokonce detekci disku, pak by to mělo samo boot CD-rom. Záleží na BIOSU, chce si s tím pohrát.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »

Na webu asusu je odkaz na FW DVD mechaniky.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Mrkni na desce na kondenzátory, možná vyschnutí přešlo přes přípustnou mez.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

V notebooku?

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#6 Příspěvek od Mira_A »

rnbw píše:V notebooku?
I v notebooku se může nafouknout kond. Ale nikdy se nerozpukne vrchem.
Jsou tam jiné typy většinou SMD a na něm se může vytvořit navrchu vypouklá čepička, už jsem to viděl. Vyschnout může teoreticky také.
Moc se to nepozná, ale nemyslím, že by to byl tvůj případ závady.

Uživatelský avatar
Spejchal
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Spejchal »

Suchým nebo vyfouklým kondem to nebude, to znám z televizí, že nejdou třeba zapnout. Počítač jede furt a pokud něco ukazuje, to jest při náběhu, reakce na změny v Biosu nebo různá hlášení, vypadá to rozumně.
V Biosu jsem všechno zbytečné povypínal, nechal jsem jen kombinace HD+boot z USB nebo HD+boot z CD, dokonce i HD jsem vypnul a nechal jen booty, ale nedostanu se do toho hajzla.
Tak s tím ještě budu chvíli blbnout.
Díky za snahu.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#8 Příspěvek od Mira_A »

A máte alespoň něco rozumného na bootování.
Já teď používám na testy nebo při problémech s nějakým PC,
třeba linux super ubuntu 12.04 ISO
Samozřejmě se to musí vypálit na DVD médium.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od pepik9 »


petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

Já používám Hirentovo bootovací CD - http://www.hirensbootcd.org/download.

Petr

Uživatelský avatar
Spejchal
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od Spejchal »

Díky za snahu, ale ač jsem vyzkoušel vše doporučené i další, co jsem nalezl, výsledek se nedostavil. Žádný OS kromě Win XP a výše nebere a když spustím Calderův DOS a chci zobrazit adresář toho, co je připojeno nebo co je na HD, vypíše jen nškolik vždy stejných souborů velikosti desítek kB, které nevím, kde vzal. Takže asi podle mého názoru vázne vzájemná komunikace mezi díly počítače a další laborace je nad mé síly.
Zdraví Luděk.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#12 Příspěvek od Mira_A »

Spejchal píše:Díky za snahu, ale ač jsem vyzkoušel vše doporučené i další, co jsem nalezl, výsledek se nedostavil. Žádný OS kromě Win XP a výše nebere a když spustím Calderův DOS a chci zobrazit adresář toho, co je připojeno nebo co je na HD, vypíše jen nškolik vždy stejných souborů velikosti desítek kB, které nevím, kde vzal. Takže asi podle mého názoru vázne vzájemná komunikace mezi díly počítače a další laborace je nad mé síly.
Zdraví Luděk.
Takovou sračku jako Calderův DOS mu nedávej. Má to nový procesor jiné instrukce tak to třeba běhat nebude.
Dej to někomu zkušenýmu. On to dá dohromady. Pokud to vypisuje na obrazovku tak to bude funkční.

A to mu instaluješ kam ten DOS? Jestli se nemýlím, tak jsi odpojil HDD a na jiném PC jsi to tam dal.

Je možné že to bude brát jen nové OS. Dokonce i když tam běhaly XP tak je tam teď nenainstaluješ. Dá se to nějak obejít něco jako při instalaci na Asus EEE. Aby běhaly staré OS musí být médium FAT16 nebo FAT32.
Rozhraní musí být nastaveno na IDE mode nikoli třeba AHCI.
Takže pokud je v Biosu tahle volba doporučuju přepnout s AHCI na IDE.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od cputakt »

Zkoušel jsi přes F8 najet do nabídky kde je stav nouze a další věci? Je tam i možnos konzoly MS DOS a po zadání HELP je tam někde nabídek co se dá vše dělat.Jednou jsem měl podobný problém a zkoušel jsem co se dalo a asi pomohlo CHKDSK :C tedy skandisk systémového oddílu.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#14 Příspěvek od mkat »

Mal som nejaký podobný problém na IBM-ku.Testoval som všetko čo sa dalo .Všetko vyzeralo o.k. Tiež mi nešiel spustiť ani preinštalovať novy systém.Nakoniec som našiel chybu v slotoch pre RAM-ky.Jeden slot robil hlúposti.Po vybratí RAM-ky zo špatneho slotu mi počítač začal normálne fungovať.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od ccarloss »

Ja som mal tiez problem nabootovat a modre obrazovky a aj test ram mi raz presiel a to som mal dole kryt,tak som dal kryt na s5 a zase to neislo.Vymenil som ram a bolo dobre.Ram /moja/ ma zrejme nejaky studak.Este aj neustalimi resetami sa vytvoril aj chybny sektor na HDD /scandisk neopravil/ HDD regenerator opravil.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“