Zosik Philips

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

Zosik Philips

#1 Příspěvek od omegatv »

Zdravim .Odišli mi na zosilovači koncove tranzistory v jednom kanaly,lepšie povedane iba jeden no to je jedno.Su tam A1256N a C3182N je to komplent.dvojica.Tranzistory neni problem zohnat, ma ich Avelmak ani cena neni vysoka no nemam možnost ich sparovat.Nema niekto sposob na sparovanie.Kupil by som aspon po 2X5 kusov.Ak by bol niekto za nejaky poplatok ochotny vytvoriť aspon jeden par.Pripadne ak niekto ma už sparovane na predaj rad ich kupim.Vdaka.
...Laco...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

pro posouzení výběru komplementů, je potřeba vědět jaký je typ toho Philipsa.
máš schéma ?
dej sem víc informací . . .

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#3 Příspěvek od omegatv »

Schemu nemam ,naco by mi aj bola ,ja zavadu viem, odišiel kocovy transistor,druha polovica zosiku hra prfektne,viem aj typ aj viem, kde su ale ide mi o ich sparovanie.NPN a PNP.Merač vykonovych tranzistorov nemam.Ale určite ho niekto ma.Pred rokmi fo firme sme ho mali ale už je tomu 30 rokov a kde je dnes boh vie.
...Laco...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

nechápu proč nemůžeš napsat typ toho Philipse . . .

. . . škoda že nevíš, že ti na změření, případně párování výkonových tranzistorů stačí dva regulovatelné zdroje a dva ampérmetry . . .
. . . tužka, čtverečkovaný papír a pravítko, případně tabulkový sw . . .
žádný specielní měřák nepotřebuješ !

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Nebyl bych si zrovna jistý, že se výrobce nějakým párováním tranzistorů při výrobě zabýval. Přeměření náhradních koupených kusů samozřejmě neuškodí.

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#6 Příspěvek od omegatv »

Typ neviem, zosik si majitel zobral,zatial mu stači aj jeden kanal.Ja som si typ nepoznačil iba typy tych tranzistorov ,no ked nebude ina možnost tak sa budem musiet pustit do toho merania sam.Ide mi iba o to že ak by nekdo tyto tranzistory v pare mal tal mi stači jeden par,no ak by som to chcel parovat sam tak ich musim kupit aspon po 5 kusov aby som neco vybral.
...Laco...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Nie tam náhodou osadené A1265N???
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#9 Příspěvek od omegatv »

Ano ako to vieš.V tej rychlosti som to prehodil ale to neni podstatne ved tie tranzistory zhanam ja.ked ich budem objednavat tak to napišem spravne mam to tu na listku z bloku.Z Ebay som ešte neobjednaval a može im verit.Ked mi ich odpali ako by som mu to reklamoval.
...Laco...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#10 Příspěvek od galjo »

To u nás ti niekto zoberie reklamáciu , ked odpáliš tranzistory ? :roll: Pekne verím , že asi nie a hlavne tá predajňa na východe..

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“