3,5" interní čtečka karet

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

3,5" interní čtečka karet

#1 Příspěvek od Celeron »

Mám v PC interní čtečku 6 v 1 + 1 port USB. Občas mi najednou "spadne" USB fleška (zazní signál odpojení) a po chvíli se zase připojí. Občas se po zasunutí flešky vypíše zařízení nerozpoznáno, po opakování se ale chytne. Na SDHC a MemoryStick to nedělá a fleška v jiným PC chodí bez tohodle blbnutí.
Vidím to na konektor pro flešku ale při pohledu do štěrbiny jsem nic špatnýho nenašel. Není náhodou u těhle čteček nějaká "standardní" závada? Já jestli to má vůbec smysl kuchat, moc deklů, šroubků a kabelů...:roll:
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

To moze blbnut aj elektricky. Niekedy sa staci (s "nabitym" oblecenim na sebe) dotknut kostry PC a USB zariadenia blbnu...

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

S podobnou závadou jsem se už několikrát setkal. Buďto může být problém v konektoru USB. Dnes jsou součástky pájeny s minimálním množstvím cínu a může se stát že spoj je prostě utržený a někdy má kontakt, někdy ne. Potom by stačilo čtečku rozebrat a kontakty proletovat.
Druhá možnost je nedostatečné napájení portu - už jsem ses tím několikrát sekal. Takto vadný port může bez problémů fungovat třeba s tiskárnou (tam dochází jen k přenosu dat) ale nefunguje s flashkou nebo jen s některou a nespolehlivě. To by šlo vyzkoušet přepojením čtečky na jiný konektor na MB.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#4 Příspěvek od css »

Stejný "problém" mám občas s USB hubem (kvalitní značka) a zařízeními do něho připojenými. HUB má vlastní 2A zdroj.

Vypozoroval jsem, že jakmile se žádné ze zařízení určitou delší dobu nepoužívá, HUB se prostě odpojí.

Mám tam připojenou i myš a stačí pak pohnout myší a opět se vše aktivuje. Stává se to poměrně pravidelně třeba při sledování filmů.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“