LG 50PK350-ZB

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

LG 50PK350-ZB

#1 Příspěvek od paveltl »

Ahojte,
kolega by potøeboval nasmìrovat kde hledat. Tahle televize je dávno po záruce. Televize je z nekuøáckého prostøedí a uvnitø pìknì èistá a nezaprášená.

Ve stand-by bìží, ale když se zapne tak jen blikne bílá barva zacvakají relátka a zas upadne do stand-by, ale po chvíli se to opakuje,a pak už zùstane ve stand-by.
Zvláštní je že zdroj stand-by 5V pøi zapnutí klesne na 3,6V, což mùže dìlat vlastní zdroj, nebo jeho pøetížení. Hlavní zdroj bìží cca 3s co cvakají relátka a pak se vypne, takže nedokázal za tak krátký èas jej poøádnì zmìøit, ale pøibližnì ty napìtí na nìm sedí.

Televizi nemá doma, ale u kamaráda, takže na první pokus nemìl s sebou nic. Pøíštì si vezme alespoò mìøák na kondíky aby zkusil zdroj.

Mùžete nìkdo z vlatní zkušenosti poradit co ještì hledat a zkontrolovat?
Pøedem díky.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Změřit elyty je první krok, kterým je nutné začít.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Zase elyty? :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#4 Příspěvek od paveltl »

Jodr vždy￾ to jsem napsal že dalším krokem bude zmìøení kondenzátorù.
Otázka znìla po èem dalším se podívat když už tam bude a nebude to elit.

Ono je nìco jinýho si s tím hrát na stole pìknì v klidu a nebo u nìkoho doma s tím že vymìníme kondíky a ono to stejnì nejde.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Tak to je kouzelník, takovou plasmu dělat u někoho doma. Já sice chápu majitele, že se mu nechce takovou krávu těžkou nikam tahat. S tím ale musel počítat že to jednou přijde. Hodně štěstí. Pak dej vědět jak jste dopadli s těma elytama.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 16 pro 2014, 13:45, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Lepsie je to do servisu odniest hned ako to najprv znicit a odviezt az potom.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Neřekl bych, že opravy placek v domácnosti je to pravé ořechové...
Pokud elYty ve zdroji budou ok (o čemž vzhledem k tomu, jak píšeš "je dávno po záruce", pochybuju), pak nezbývá než jednotlivé moduly napájet z ext. zdroje a sledovat proud, zda některý nemá svod nebo zkrat. Nebo jsi chtěl návod typu: "vyměň IC1234"?

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#8 Příspěvek od paveltl »

Je to rok výroby 2009, takže oprava v servisu už kvùli zastaralosti vážnì nemá cenu. Majitel má dávno novou televizi, prý to chtìl rovnou nechat odvézt jako elektroodpad, ale pak jej napadlo "co kdyby to šlo levnì opravit", takže je to jen takový pokus mít druhou telku v dílnì.

Mi-ro máš pravdu je to kouzelník. Už jen proto že televizím vùbec nerozumí (sice vyuèený televizák, ale na Rubínech) a rovnou se hrne do plazmy u nìkoho doma. Mìl trafopájku a digitální multimetr.

Co jsem tak pochopil ono ani nejde o solidní opravu. Jen takový pokus jestli to budou kondíky, pojistky, konektory a podobnì.
Spíš myslel jestli nìkdo nemá zkušenosti na co se podívat, tipu odpoj desku XY a uvidíš. Právì proto že deska XY bývá èastý problém,,... a podobnì.

Jodr: to s tím externím zdrojem je sie dobrý nápad, ale obávám se podle toho co øíkal že až tak daleko asi nepùjde.

Já to ani neuvidím, jen se blbì ptám co mu poradit. Výsledek se snad dozvím po svátcích.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#9 Příspěvek od Jodr »

paveltl píše:...obávám se podle toho co říkal že až tak daleko asi nepůjde...
Je několik kategorií opravářů:
1) nálezáři - najdou co je vadné a vymění to
2) výměnkáři - mění moduly nebo součástky až se trefí
3) destruktoři - jejich filozofií je "když to neopravím já, tak nikdo" a vybijou do napájení PCB elyt nabitý třeba na 300V

V každém případě je nepopsatelnou rozkoší a snem každého servisáka po někom opravovat rozvrtaný přístroj. :)
Naposledy upravil(a) Jodr dne 16 pro 2014, 17:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Majitel ma zjavne vela penazi, ked je pre neho 50" full HD plazma elektroodpad...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Nj, jenže on to do kupy nedá a v servise přijde oprva na někik tisíc.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
geco
Příspěvky: 128
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: žatec

#12 Příspěvek od geco »

Než aby uhradil za opravu tisícovku,provede destrukci za pár tísíc.Ale to je jeho volba,může si koupit alespon novou.Jinak tyto modely netrpí na kapacitní "mor".Můžeš se i dotázat na SZ.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od Burajko »

Uz ho nechajte tie kondiky zmerat,mozno to bude v tom.Ked je to majitelovi jedno.Stale to moze odniest na SD. :lol:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#14 Příspěvek od paveltl »

Rnbw: majitel má opravdu dost penìz a zdravýho rozumu aby si za 15.000 koupil tu plazmu novou (tedy vùbec netuším co si koupil a za kolik), místo aby øešil jak dlouho se nebude dívat v obýváku na telku.
Takouvouhle krávu každý neopravuje, takže musíš poøešit dopravu, oprava za pár tisícovek a pak trnout kdy zas nìco odejde.
U dnešní spotøebky je vùbec dobrý že to vydrželo 5 let.

Jodr: kolega je spíš 4. kategorie mimo tvou pøedstavu. Koukal - koune na to , zmìøí to nejjednoduší a uzná že na to nestaèí.

Geco: oprava za tisícovku? To mi ukaž kde, tøeba zmìní názor.

Mì se líbí jak každý pøedem víte že druhý všechno rozvrtá a znièí. Sice netuším co s tím bude dìlat, ale co jsem ho vidìl pøi práci tak mi nepøijde jako nièitel.
Zatím je pøedstava taková zmìøit, najít závadu a opravit. Nebo uznat že na to nemá síly a odvézt na SD. Žádný servisák se nemusíte bát že vám to rozvrtaný skonèí na stole.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#15 Příspěvek od Jodr »

paveltl píše: Mě se líbí jak každý předem víte že druhý všechno rozvrtá a zničí. ...
Jen jsem nastínil, jak často vypadal přístroj, který zákazník přinesl do opravy a věř, že bylo lepší takovou zakázku odmítnout hned po zjištění.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“