Sušička ovoce

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Sušička ovoce

#1 Příspěvek od p32 »

Jakou máte nebo jakou doporučujete a proč ?

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#2 Příspěvek od Rostav »

Sušiček je více provedení. Chtělo by upřesnit pro jak velký objem se jedná.Mám malou elektrickou sušičku od Romovky. Má přepínání topnic. Nemá nastavitelný termostat. Zásuvky na ovoce jsou z drátového pletiva. Dost se ovoce přilepuje na dráty, což mi štve. Používám ji i k případnému přitápění v době přechodu na topou sezónu a zároveň suším švestky.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

Máme starší verzi Bielmeier BHG 601 a jsme spokojení. Byla tenkrá snad i vítězem v dTestu. Kupovali jsme jí původně hlavně kvůli houbám, ale nakonec se v ní suší co je zrovna potřeba.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#4 Příspěvek od StandaT »

Taky Bielmeier BHG 601 plus dvě plata navíc, s tím nejde udělat chybu - 340 recenzí na heurece a z toho 9 negativních...

Předtím nějaká otáčecí ETA a to byla hrůza.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#5 Příspěvek od Rostav »

Tak jsem to zkusil koupit a asi se už Bielmeier BHG 601 nedodává. Pokud jsem špatně hledal nebíte mne.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Opravdu to vypadá, že nikde není. A tak to dopadá se vším, co je dobré, to se přestane dělat. Většinou to nahradí horší jakostí i funkcí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#8 Příspěvek od Rostav »

A zkusil si dát do košíku?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Máti je taky nadšená "sušička", zkoušela kde co. A má asi tu stejnou, kterou tady doporučují. Ale nejvíc byla spokojená se samo-domo sušičkou, kterou kdysi vyrobil taťka- sešrouboval dřevěné rámečky, do nich dal nějaké to nerezové pletivo, co používají včelaři. Vespod byla větší dřevěná bedýnka, do které foukal ten klasický starý teplovzdušný ventilátor ETA.
Fungovalo to perfektně, ale ETA pak chcípla (po několika letech), druhou se nepodařilo sehnat.
Nevíte někdo, jestli se ještě dá někde vyštrachat?
http://konfigurator.bvv.cz/main/system/ ... &locale=cz
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Tak tuto má dcera, ale je problém ji sehnat. Prodává se totiž od roku 2010 a to už je asi dost dlouho. Díval jsem se na Zelmer 1012, ale je dost hlučná. U té Bielmeier BHG 601 jsem nepochopil, proč je na vyšším výkonu pro těch 60°C a 700W taky hlučnější. Teplotu všechny mají pomocí nějakého topného tělesa a ventilátor má většinou jedny otáčky.
Tak jsem nakonec skončil s výběrem u Conceptu. Prý je to naše značka, ale o to ani tak nejde. Zkoušel jsem v obchodech různé typy Conceptů a jsou opravdu velmi tiché. Teď jen přemýšlím o tom, jestli je tam nutný časovač, ale hlavně, že je tam regulace teploty (asi nějak jak u žehličky) a docela slušné výšky jednotlivých palet.

Takže přemýšlím o:

kulaté bez časovače
a) Concept SO-1020 za 899,- Kč
b) Concept SO-1015 za 719,- Kč

nebo hranaté s časovačem i regulací teploty
c) Concept SO-1060/1 za 1599,- Kč

Jaký na to máte názor ? Dá se toto nebo raději něco jiného ?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Časovač je vhodný. Dáš to na osm hodin na noc... Nemusíš to furt hlídat.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Právě. Ráno vstáváš už rovnou do vyhořelého. :lol:
No, u nás je to tak, že nemáme puštěnou ani automatickou pračku když jdeme pryč např. na 2-3 hodiny takže tato funkce na noc by asi neprošla. Jde o to, jak tuto funkci za asi 700,- Kč navíc doopravdy využijeme.
A další otázkou je, jestli se např. sušené banány po sedmi hodinách za 4kWh vyplatí (to je příklad od Bielmeier BHG 601 co měřili - prej) a jestli na to 250W bude stačit.

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#13 Příspěvek od StandaT »

Heh, tak opravdu, od bielmeieru si můžeš koupit tak akorát samotný fén http://www.bielmeier.cz/Susicka-ovoce/ , podstavce už nejsou. Sakra kus plastu se dá vylisovat za chvilku, když už tu formu mají!

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#14 Příspěvek od vav »

Mám túto, je drahšia, ale môžem len chváliť. http://www.euronics.cz/susicka-ovoce-ez ... 00/p68815/

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

Michal22 - eta vira jedině z druhé ruky, ale dá se.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“