na obd v C

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

na obd v C

#1 Příspěvek od mihal »

Ahoj, potrebujem čítať dáta z OBD zásuvky na vehykli, kde sa plká vlnou ISO9141-2. Je to v podstate priblblý dotaz - odpoveď, ale tuším tam nejaké fičuriny, ako timeout - po moc dotazoch si spusť start sekvenciu a pod. Sedieť s počítačom v nepohodlí auta a vychytávať kód sa mi nechce.
Nestretol niekto na webe knižnicu/driver/firmware, ideálne v C, ktorý sa zaoberá komunikáciou v ISO9141-2? Ak nie, uspokojil by som sa s tým, keby niekto potvrdil, že to chodí podľa špecifikácie a žiadne workaroundy netreba.
Nieje a nebude to ziskový projekt, skôr stratový.
Vďaka.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od hakamusai »

Nedal by se na to použít třeba ELM323,nebo ELM327 ? (nevím o co přesně jde -tohle má ten protokol implementovanej)
http://elmelectronics.com/obdic.html

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

ELMxxx je nejaký proc /asi PIC/ ktorý je hotové riešenie, ja mám hw MSP a tranzistorový budič k-line, musím to čítať priamo z linky. K tomu by bodla práve oná knižnica.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#4 Příspěvek od kysmen »

Jaké auto, a kterou jednotku chceš číst?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#5 Příspěvek od mihal »

je to freelander, ecu motora. Nejde mi o vyčítanie ale o logovanie niektorých parametrov do mcu. PC s ELM nemožno použiť.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#6 Příspěvek od kysmen »

Ten signál na 15 je dost podobný RS232, nějaké zapojení je zde http://fett.tu-sofia.bg/et/2005/pdf/Pap ... arski1.pdf na straně 3
převodník dělá z obousměrné linky signály RX, TX. Soft má v napsaný C++ a vyčetl s tím něco z Roveru 2003.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“