LCD Samsung LE40A856S1, nejde zapnout, bliká červená LED

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

LCD Samsung LE40A856S1, nejde zapnout, bliká červená LED

#1 Příspěvek od milha »

Ahoj pánové! Mám tu LCD televizor Samsung LE40A856S1, který nejde zapnout ani "tlačítkem"na panelu ani pomocí DO. Jen se rozbliká červená LED pod panelem. To se však děje jen tehdy, je-li do ant. vstupu zastrčená anténa. Pokud se televizor provozuje se Set-top-boxem propojeným s televizorem A-V kabelem a anténa v televizoru není, tak lze televizor normálně zapnout a jede. Pokud teď do televizoru zastrčím anténu, tak jede dál až do té doby, než ho vypnu, pak už nejde zapnout, dokud tu anténu zase nevytáhnu. Zkoušel jsem anténu oddělit i groundbreakerem, ale nepomohlo to. Chová se to pořád stejně. Nevím kde hledat. Nesetkal jste se s tímto problémem někdo? Poradíte mi? Díky. M.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Nevím jaký "groundbreaker" jsi použil. Ale pro jistotu zkontroluj, jest-li třeba není zapnuta funkce napájení antény. pokud ano, vypni ji. :wink:

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od milha »

Ten televizor funkci napájení antény vůbec nemá a návíc ten groundbreaker je "otevřený" t.j. anténní vstup stejnosměrně nezkratuje. Ale i tak díky. M.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 12:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od milha »

Kondiku, ten televizor z AV nebo HDMI vstupů normálně jede (pokud tam není zastrčená anténa), tak to podle mě nemůže být zdrojem, Ale nevím, jinak bych se neptal. Myslím si však, že to souvisí s VF signálem z antény do tuneru. Zahltí se sběrnice nebo přeplní nějaká paměť nebo, nebo, ...nevím.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 12:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od milha »

Kondiku díky. Zákazník ten televizor zatím provozuje na ST-box. Když mně ho vrátí, tak to zkusím jak radíš. Zatím ahoj. M.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“