Bankovní pin

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Bankovní pin

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak mi přišel email, že pokud se z jakýhokoliv důvodu zadá u bankomatu pin pozpátku, tak že bankomat sice peníze vydá, ale zároveň to hlásí na policii. Prý jako možnost obrany pokud někdo pod násilím donutí majitele k zadání pinu.
Je to fake nebo ne?
Jirka

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Hoax

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Predesel jsem pripadnym nasilnostem u bankomatu tim, ze mam napsany pin primo na karte. Sice smyslene cislo, ale pokud kartu stratim neriskuju, ze mi nekdo vyluxuje ucet po castkach do 500 v nak. centrech, ale bude chtit zbohatnout rychle. Po tretim zadani mu bankomat kartu spolkne a je vyreseno!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od dreamer »

Jodr píše:Po tretim zadani mu bankomat kartu spolkne a je vyreseno!
Nechci ti kazit iluze ale když tomu zloději 2x bankomat odmítne pin tak dá Cancel, operace se stornuje a kartu mu to vrátí. Leda že by ten zloděj byl ÚP (úplně pitomej) Potom může jít vesele luxovat tvůj účet po pětistovkách. Ale tak úplně beznadějné to taky není. Některé karetní asociace to dvojnásobné špatné zadání pinu vyhodnotí jako podezřelou operaci a PIN to bude chtít i při následující nižší platbě než je 500,-

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Hoax
Myslel jsem si to....
Jirka

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

Dreamer. Proc mi kazis iluze? Samozrejme pokud prijdu na ztratu karty, okamzite ji zablokuju. Presto je asi idealni zadnou kartu nemit, nebo mit na ucte jen par sprliku...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

I proto nikdy nebudu chtít bezdotykovku .....

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Na to už se Tě dnes asi nikdo ani ptát nebude. Byla doba, kdy sis mohl o bezdotyk zažádat, pak doba kdy jsi jej mohl odmítnout a poslední kartu u čs a nyní airbank mi dali bezdotyk, že jiné už nevedou...Leda ji vrtákem vytunit, ale kde má smyčku těžko soudit...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Řekni si rengenistovi ať ji blejskne na film. Ten místní mi tvrdil, že to karta snese a na letišti jsem se vyloženě ptal co se stane když ji nechám v kufru a tam je to snad taky rengen. No v nejhorším ti ji banka vymění. :) A hlavně nám pak nezapomeň podat zprávu.
Ještě si vzpomínám, jak jsme na místní chíře zkoušeli vymazat rengenem OTP procesory 8751. Bušil do 5 ks na nejdelší expozici co šlo a opakovaně až se rengen přehřál a nezměnil se ani bit a procíky s externí epromkou makají dodnes.
Jirka

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Na mazání OTP (interní, UV-záření nepřístupná EPROM) čipů je doktorskej RTG přístroj slabej = dává malou energii záření.

Vymazávat se dá technickým defektoskopickým RTG přístrojem, kterej má aspoň 100kV na anodě, aby mělo emitovaný záření dostatečnou energii...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Moje bankovní karta je průhledná, anténa a čip jsou vidět. Na deaktivaci bezdrátu podle mě stačí kousek alobalový, nebo měděný samolepky nalepené kdekoliv u tý cívky. Podle mě se to tak rozladí, že to nebude jako RFID fungovat. Výhodou je podle mě, že se to odlepením dá obnovit do původního stavu..

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Někde jsem zahlédl, jak ji provrtat jedničkou na správném místě.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pojištění je pojištění.

Mě se už 2x vyplatilo a je tam jasně napsaný, že pokud není použit PIN a karta je nahlášená jako ztracená, peníze hradí pojišťovna i zpětně, samozřejmě v řádech desítek hodin.

Pravda ale taky je, že jsem 2x přišel jen o elektronickou kartu (není nad to mít spolehlivou partnerku... ), u embosované EC/MC by to možná bylo složitější.

P.S. Pokud se bezdotyk při první platbě neaktivuje pinem, nefunguje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“