Ampérmetr z Hadexu

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Ampérmetr z Hadexu

#1 Příspěvek od sis2 »

Nový ampérmetr za "výhodnou cenu".
Jeden menší (40x40 mm), koupený před půlrokem, při zvyšování výchylky trošku zadrhával zhruba v polovině stupnice a skákal asi o 10 %. Ale u nabíječky to tolik nevadilo, a byl levný...
Druhý už je horší. Je to větší typ, 10A, 80x65 mm. Vypadá docela slušně, ale je to hrozný ZMETEK! Po nastavení nuly a výchylce na 90% rozsahu se nevrátí na nulu, ale zůstane na 1,2A! Při dalším měření se tento "posun nuly" uplatňuje, takže k měřené hodnotě přidává chybu víc než 10%! Na stupnici třída přesnosti 2,5! Na nulu se ručička dostane až po několika poklepáních. Nedrhne ručička na stupnici, tam je vůle - asi někde drhne cívka nezi nástavci magnetu - anebo je tak mizerné otočné uložení cívky?
Nevím, jestli je to 2x po sobě náhoda anebo naopak právě tohle vysvětluje ty akční ceny... Každopádně varování ostatním!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Milan »

Ručkové měřáky "na dálku" nekupovat - stačí,aby s tím někdo párkrát bouchl a je to. Teď jsi mi připomněl,že mně začal v historickém zdroji
( s OC27 a nějakou 1NZ...) ,který jsem si udělal někdy začátkem 60 let,
drhnout měřák 50µA vymontovaný tehdy z nějakého již vyřazeného ruského měřiče radioaktivity. Taky už se mockrát stěhoval a padal,ale ta životnost je nesouměřitelná odhaduji,že byl vyroben tak kolem roku 1950. Bohužel,za rozumné ceny nic jiného než čínský šmejd není .A co se tváří cenově,že by to mělo být lepší,je zase stejný šmejd z Číny v jiném kabátě.
Koupil jsem v H... nedávno pár čtyřnásobných ON/OFF/ON přepínačů,prý 250V/10A AC :D . Po pár cvaknutí ...nic. Rozebráno - aha ,v Číně se nýtují kontakty k vývodům přes plast. No,naštěstí byl ten materiál nýtů pájitelný a hmota se při pájení neroztekla úplně..To je tak při těch 10A na vyhoření.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

Záruční doba 2 roky. Hadex je bez řečí vymění. Že je blbě balí je jeho problém.
Možná nebude ani chtít vadné vrátit.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od sis2 »

Jo, jasně, s tím počítám.
Akorát si s sebou vezmu 12V EZS-kovou baterku a odpovídající zátěž a namístě zkusím - aby vyměněný nebyl stejný... :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem kdysi v prodejně TIPA (Brno, u Jakuba) koupil za stovku něco podobnýho a doma jsem zjistil, že je to mrtvola. Tak jsem tam znovu zajel (protože jsem to nutně potřeboval), ať mě to vymění kus za kus, a dozvěděl jsem se, že uplynulo více jak 3 dny od nákupu (ono sice neuplynulo, ale já jsem si vzal týden starej paragon, kde jsem to kupoval taky) a že to přijmou jen jako reklamaci, t.j. s vyrozumněním do 30dnů.

Tak jsem jim to tam nechal, že kvůli stovce odmítám najezdit cca 100km a ještě tomu věnovat dvě dopoledne.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Ty větší 80x65 mm mě nedávno přišly od žluťásků, cestu přežily bez újmy.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Používám ty mrňousky z aukra, a na indikaci na nabíječce OK. Jeden spadnul na zem a "měří"! Mám odtamtud i s nastavením nuly a ty jsou i přesné.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“