Destičková NiMH 9V/200mAh Tronic

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Destičková NiMH 9V/200mAh Tronic

#1 Příspěvek od Celeron »

Nevíte prosím někdo, kolikačlánek to je? Procesorovka nabíječka ji neumí identifikovat a i v manuálu, když dám 7 nebo 8 článků se kroutí. Doporučený nabíjení píšou 7 hodin 40mA. Malým nabíjecím proudem to nebude, záložní tříčlánky co bývaly na boardech NiMH 3,6V/80mAh nabíječce problémy nedělají (15mA nabíjení).
No v nejhorším ji budu v Lidlu za rohem reklamovat. :roll:
Jitka

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Nakadah »

8mi clanek. Jak se jako krouti? iCharger 106B+ ji nabiji normalne. Jinak ji nabijim nekdy i lab zdrojem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Otec mal tie 9V baterie Tronic dve. Jedna sa prerusila, druha nafukla a vytiekla. Tak by som da nedivil, keby aj ta tvoja bola vadna.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Pokud má v klidu něco kolem 8,4 - 8,6V, tak je to 7-článek. Kdyby byla 8-článková, už by nabitá měla těsně pod 10V...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem ji dal přes 750R odpor na laboratorní zdroj a pustil do ni 0,1C. Zítra se uvidi. Kolik měla na začátku si nepamatuju ale 9V měla určitě.
Horší je, že budu muset Gesákům omlátit o hlavu Sanya SC MiMH 3Ah. Procesorovkou mají kolem po 1. cyklu 1Ah... Zkusím jim dát pár cyklů jestli se nechytnou. Už i Sanyo srač..vý? Kdoví jestli to není nějaká čínská kopie...
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Po celonočním nabíjení destičkovka měla po odpojení 10,2V. To je si myslím dost málo na 8 článků. Zkouším ji vybít na procesorovce s počtem článků 8 , tedy na 6,4V a nejnižším proudem, co procesorovka umí 100 mA. Zatím jsem z ní dostal 155 mAh a má přesně 8V a napětí se zmenšuje jen hódně pomalu. Ono to snad bude mít, co na ní deklarují. 8O
To rnbv: Na čem jste ty obě odešlý destičky nabíjeli a vybíjeli a jakým proudem? Podle mě je ten deklarovanej nabíjecí proud 40mA/7hod na takovýho prcka moc velkej. Já to budu dělat 0,1C/16h jak bylo dřív doporučovaný skoro u všech článků.
Jirka

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty Sanya někdy vyžadují poměrně nešetrné nabíjení, aby byly spokojený a hlavně nabitý.

Tj. nabíjet minimálně na 1.45V/článek a proudem cca 1/4C. Nelze to samozřejmě použít univerzálně.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Nabijalo sa to na nabijacke tiez z Lidlu...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jinak viděl jsem provedení 9V aku s nějakou Li-xx - měl 9V/500mAh.

Zajímalo by mě, kolik to má v sobě elektroniky kvůli nabíjení, ale nebyl čas to studovat. Taky to mohl být fake.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Ty Sanya někdy vyžadují poměrně nešetrné nabíjení, aby byly spokojený a hlavně nabitý.

Tj. nabíjet minimálně na 1.45V/článek a proudem cca 1/4C. Nelze to samozřejmě použít univerzálně.
Já vím, jsou to papíráky do nářadí a tam dostávaj nabíjecí kotel kolem 2C. Měl jsem půjčenou pilku ve který byly a z úplnýho zastavení motoru byly nabitý za 1,25 hod.
Teď běží druhej cyklus vybíjení trojčlánku Sanyo proudem 0,3A. Zatím z nich vypadla 1Ah a napětí je 3,68V. Naděje, že z nich vypadne další Ah asi je, ale dvě těžko. Vypnutí je nastavený na 2,4V. V tomhle cyklu se chovají líp, než v minulým, že by je bylo potřeba rozpumpovat jako LiPolky? Kdoví jak dlouho se kde válely. Stále je můžu vrátit... Až zapájím můstky, tak těžko...
Jirka

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Každopádně bych výsledek soudil až po několika cyklech. Taky jsem jednou chtěl reklamovat, protože výsledek po prvním nabití byl katastrofa...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#12 Příspěvek od ferro0 »

Tronic 9V mam zelene ECO s nizkym samovybijenim. Clanku maji 7. Nabijel jsem je v ruznem stadiu vybiti. Nekolikrat jse mi je podarilo hluboce vybit a nabijecka rovnez Tronic automat je vyhodnotila jako vadne a v nabijeni nepokracovala. Stacilo na nekolik minut pripojit na zdroj 10V s proudem nekolik mA aby se zvedlo napeti. Pak uz nabijet sla.
Aku mam asi rok a pul, zakoupene v Lidlu. Nekdy pred mesicem jsem meril kapacitu konst. proudem 1C (200mA). Vybijeni trvalo 55 minut do napeti 7V a kapacita vychazi priblizne na 183mA. Pri 0.5C bych dosahl lepsiho vysledku.
9V Li-ion aku jsou na Ebay. Uvazoval jsem o koupi, ale nemam duveru v bezpecnost. Mel by tam byt balancer, ochrana proti prebiti a vybiti.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Přesně to samé se stalo mně. Měřák ji vybil asi na 4 Volty

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od alda1 »

Jsem taky řešil všechny možný akumulátory od mikrotužek po devítivoltovky. Tak jsem pořídil mikroprocesovou nabíječku Manesmann kombinovanou s testerem na všechny existující baterie a akumulátory a bylo po problému s nabíjením. Doporučuju.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

A dokáže nabít i hluboce podvybitou baterii, nebo vyhodnotí jako vadnou?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“