EVOLVE BLADE DUALCORDER HD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

EVOLVE BLADE DUALCORDER HD

#1 Příspěvek od arambula »

Zdravím, nějakou dobu mám doma tuhle mašinku, řešil jsem u ní několik drobností, co mě deptaly, tak se rád podělím o zkušenosti.

1) Na 1Gb/s síti se chová divně a vždy se připojil pouze 100Mb/s
Bohužel, Blade i Infinity mají hardwarovou chybu v návrhu procesoru, která způsobuje, že zařízení nechodí na gigové rychlosti, pouze lehce nad 100Mbit. Takže nepomůže ani úprava kernelu, ani nic jiného. Co víc, pokud je krabička připojená k gigovému switchi, chová se divně, pomůže přepojení do stovkového portu. Já jsem si kvůli tomu pořídil stovkový switch a přestalo to blbnout. Gigové rozhraní je od Realteku jen marketingový tah, ­"aby se to líp prodávalo­".

2) Občas vytuhl, ve vedrech častěji
Toto má 2 příčinya to mizerný chladič na procesoru a zároveň slabý zdroj. Ve chvíli, kdy napětí zdroje poklesne pod 12,4V, tak se zresetuje. Opraveno použitím jiného zdroje 12V/5A, na výstupu dává 12,5V a navíc jsem paraelně k napájecímu konektoru připájel elyt 4700u/25V. Nebál bych se jít s napštím klidně až na 13-13,5V, stejně je to krmený přes DC/DC měniče. Chladič jsem použil z nějakého motherboardu z chipsetu, podmázl ho pastou a přilepil silikonem. Původní chladič se dá sundat za tepla "ukroucením".

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “