Optika pro pájení

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

Optika pro pájení

#1 Příspěvek od Jirka525 »

Bohužel jsem nucen modernizovat strojový park. Oči již nejsou to, co za mlada a mám problémy s letováním SMD součástek. Potřeboval bych nejlépe binokulární lupu, která dokáže zaostřit alespoň na vzdálenost 20 cm aby se pod ní vešla pohodlně vešla pájka a další vercajk. V shopech je toho mraky ale jestli se s tím nechá pracovat nebo je to dobre jen na to aby měl kam sedat prach se většinou nedozvím. Poradíte, s čím jste získali dobré zkušenosti?
Díky
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

S brýlemi na blízko. :wink:

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od vladimir »

Dobrá binokulární lupa je dost drahá, tedy na to abys pod ní pájel,brzy zjistíš, že zplodiny z pájky tomu dávaj pìknì zahulit a zaèneš ji používat jen ke kontrole. Pokud Ti vyhovujou brejle ( + dioptrie) zkus využít nìjaké odložené od pøíbuzných nebo plastové lupy - držák a výmìnné plasty tøeba http://www.tipa.eu/cz/lupa-nahlavni-s-o ... /d-129758/

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#4 Příspěvek od jandu »

No, mám tie samé, ako v linku. Síce to svietidielko na ňom je slabé, ale inak s tým rád robím. A stačí mi obvykle sklo x2,5.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
mikosa
Příspěvky: 93
Registrován: 29 dub 2007, 02:00
Bydliště: Bílovec - Novojičinsko

#5 Příspěvek od mikosa »

USB mikroskop používám ke kontrole, k pájení používám toto : http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#702743

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Cenné informace, také jsem pro pájení uvažoval koupi USB mikroskopu ale jelikož jsem jej nikdy v ruce nedržel pak tyto informace mi velice pomohly, díky za sebe.

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#7 Příspěvek od Jirka525 »

Mnohokrát děkuji za rady. Víceméně jsem předpokládal, že ta náhlavní lupa bude rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou. Teď to alespoň vím a nemusím prošlapávat slepé cestičky.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Poradna“