Velmi pomalé nahrávání dat přes USB do vyměnitelné paměti

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

Velmi pomalé nahrávání dat přes USB do vyměnitelné paměti

#1 Příspěvek od Milan »

Po opakované havárii počítače jsem byl nucen investovat a koupil jsem ASUS X751L Win 8.1.K tomu paměti na zálohování dat ADATA C905 16G.Včera jsem po srovnání všech záloh v novém počítači vytvořil zálohu dat na D ,celkem asi 6,7G.Tu jsem přes průzkumníka kopíroval přes USB
na F do té paměti a myslel jsem,že mě jebne - trvalo to 5,5 hodiny,a to jsem na počítači nic nedělal. Vzalo to to vždy jeden soubor,třeba schema rádia,pak se 20 s nic nedělo,pak další. Dnes jsem zkoušel druhou paměť,to samé.Počítač má psáno USB3 kompaktibilní s USB2,co mají paměti.Přitom
při čtení již nahrané paměti se to chová přijatelně a otvírá se to z paměti
v řád.sekundách.
Prosím o radu,co dělám blbě či jak to zrychlit,takhle to zapisuje ..kB/s aje to nepoužitelné.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Otestuj ji programem USB Flash Benchmark. Ke tvému typu tam možná najdeš i obrázek už proběhlého testu. Prakticky všechny USB paměti zapisují malé soubory velmi pomalu, viz. obrázek. Záleží pak na tom, co zapisuješ. Dostal jsem například od MS jako dárek 1GB, která je pro malé soubory naprosto nepoužitelná.
Přílohy
USB3 Flash Verbatin 32GB.jpg
(145.38 KiB) Staženo 76 x
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od Milan »

Moc tomu obrázku nerozumím,co je na ose x a y a co jsou ty křivky(zelená,červená/?
Pochopil jsem to tak,že když zálohuji třeba fotky,bere to každý obrázek jako jeden soubor a tím se to zpomalí- pak ovšem nechápu,k čemu mi taková paměť může být a proč to není schopné vzít celou složku jako jeden soubor resp. jestli nelze složku nějak sbalit,aby to tedy šlo do paměti najednou a rychleji.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

Osa X - velikost souboru při testu, osa Y - dosažená rychlost. Zeleně čtení, červeně zápis. Zapsat všechny soubory najednou samozřejmě lze (RAR, ZIP apod.)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Na ose x je velikost zapisovaných souborů, na ose y přenosová rychlost.
Toto je u flash pamětí normální. Jde o to, že je potřeba překopírovat soubor a následně zapsat informace o něm do FAT/NTFS. Což znamená přemazat blok dat a znova ho zapsat, flash přepisovat neumí. Nejjednodušší řešení je soubory zazipovat a zkopírovat pak ten zip.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Ono to vyjde nastejno jestli ZIP nebo ne, na FAT se žádnej soubor větší než 4 GB stejně nedá a pakovat zpakované nedává smysl.
Minulý týden jsem jedné osobě kupoval 2 flešky 8 GB od ADATA (C906, USB 2,0) a kopíroval jsem na ně zálohu C: o velikosti 6 GB. Napřed to ukázalo 2 minuty a pak to po přepočtu skočilo na 15 minut, ale šlo to. Na tom PC jsou W7, které jsem tam dával před dvěma měsíci. To jen tak pro porovnání. Jako obvykle byla nejdelší ta poslední minuta. Celých 60 sekund. :lol:

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od Milan »

To by mohlo být ono,zkusím ZIP na celém balíku a dám vědět.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Adata C906 8GB jsem si koupil před rokem a musel jsem ji "zahodit". Je to to nejpomalejší, co jsem kdy měl. 6 let stará 1GB Adata je proti tomu namydlenej blesk.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Hlavně USB flash disky nepoužívejte na zálohování, je to nespolehlivé a pomalé médium. Pokud má počítač USB 3.0, nejlepší volbou je externí mechanický disk s USB 3.0, pokud má PC jen USB2.0, je lepší Esata nebo firewire, taktéž s mechanickým diskem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, USB flash disky stoja par korun a ma to svoj dovod: su vyrobene z odpadu. Flash pamat je plna vadnych blokov. A tie velke su navyse TLC, takze radic s pomocou CRC viac-menej hada, co je tam ulozene. A ked sa mu to uhadnut nepodari, su data v prdeli...

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#11 Příspěvek od Milan »

Tak jsem celých těch 6,7G převedl do rar,zmenšilo se to o asi jen 13%,ale zapsalo se to za 2h10min,takže více než 2x rychleji.Skoro bych předpokládal,že po úpravě dat nějakým šikovným prográmkem by se to dalo ještě zrychlit..........

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

6GB za 2h na jeden velký soubor je moc pomalé (předpokládám, že jste nejdřív vytvořil někde na disku rar a pak ho celý kopíroval). To vypadá, jako kdyby to jelo jako USB1.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#13 Příspěvek od Milan »

A dá se to nějak poznat? V manuálu je USB3 počítač a USB2 paměť.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Podívat se do správce zařízení, i když ohledně módu USB jsou Windows skoupé na info.
Ale jestli to čte rychlostí větší než 1MB/s, tak to USB2 jede a problém spíš bude v tuposti té flash paměti. Mně to na 5 let starý kousek zapisuje rychlostí 10MB/s a čte 30MB/s, ale doteď se prodávají mnohem pomalejší. Ovšem když bych dal zapisovat třeba adresář s fotkama, tak to spadne pod 1MB/s.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Zaky píše:Hlavně USB flash disky nepoužívejte na zálohování, je to nespolehlivé a pomalé médium.
Ono záleží na tom, jak to zálohování myslíš. Já u té osoby rozdělil hard na C: a D:. Na D: se dělá do adresáře záloha C: s datem. No a na tu flešku je to už nutné, protože mít zálohu jen na PC, který možná i ukradnou, tak je dost blbé. Na tu flešku je to právě proto, aby se jednou za čas (čtvrt roku) udělala záloha, která půjde domů a nebude v kanceláři. Při případné krádeži je z čeho obnovit data na novém PC za půl hodinky. Jinak na flešky je záruka 2 roky, takže není problém je vyreklamovat. No a dvakrát 8GB jsou proto, že to zálohování domů na ně se bude dělat na střídačku (jednou černá, podruhé bílá).
Jen tak bokem upozorňuji na to, že flešku je dobré před 1. použitím přeformátovat celou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“