Autorádio SONY XR-C5120R

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolak
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2015, 01:00

Autorádio SONY XR-C5120R

#1 Příspěvek od dolak »

Sháním autorádio na chalupu a toto jsem dostal.

Je tam problém s tím,že nechytne žádnou stanici (na žádných vlnách).
měřil jsem na ESR elektrolity,ale ty se zdají být dobré.Kontroloval studené spoje,ale nic jsem nezjistil.

Jen vím,že u ISO konektoru v rádiu byla upálená cesta na pinu (ovládání zesilovače či elektrické antény).

Nevím z jakého důvodu byla upálena ani on již si nepamatuje.On měl za to,že rádio hraje

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já už delší dobu autorádia nedělám, ale měl bych obavu z toho, že bude vadný tuner
Asi bych se podíval po jiném autorádiu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#3 Příspěvek od cechpk »

A když naladíš stanici ručně tak hraje a nebo začne hledat ? Já měl tohle u clarionu a byl to vadný tuner...

Uživatelský avatar
dolak
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2015, 01:00

#4 Příspěvek od dolak »

děkuji za odpovědi.Zkoušel sem samozřejmě i manuál.

jen šum se ozývá.Já také předpokládám vadný tuner.Bohužel nevím jak v tuneru probíhají signály a jak samotný tuner funguje,čili ho nedokážu opravit ale jen vyměnit.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Zkus projit studenaky v fm jednotce. Obcas byl problem u civek, silnejsi drat a spatne spajene. Nalad nejakou stanici ktera je silna a skus poklepem na desku fm jednotky jestli radio nenaskoci.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Pokud je rádio hluchý na FM i AM jak uvádí autor, asi to nebude tunerem. A ještě rada, elektrolity (elektrolyty) a studené spoje nebývají zdaleka tak častou závadou jak si spousta lidí představuje. Zkontroloval bych přívod od antény na DPS a DPS před vstupem. Pokud někomu uhořely přívody napájení, kdoví kudy ty zkratový proudy projely, klidně přes anténu. Nastav na display u tebe nějakou silnou stanici a šroubovákem se dotýkej pinů na tuneru.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Poměrně častou závadou byla i degradace (ujetí) filtrů MF 10,7MHz - ale to by Ti hrály rozsahy mimo FM... Když ladíš, mění se alespoň ten šum? Má na tuneru napájení 5 (nebo možná 12V). Mění se některé z těch napětí při ladění? Už dlouho sem se v AR nerýpal, ale ty starší ještě budou pravděpodobně laděny napěťovou syntézou, ne po sběrnici

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“