jak přehrát mapu do tomtom ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

jak přehrát mapu do tomtom ?

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Mám tady navigaci Tomtom Start model 1EX00. Mám v ní mapu central end estern europe z roku 2009 a chtěl bych si nahrát novější. Zatím na navou navigaci nemám, a stejně mi nokdo nebyl schopen poradit co si mám koupit.
Zkusil jsem již několik map stažených z ulož to ale u každé se mi zobrazí že tuto mapu nelze použít na tomto zařízení. (central end estern europe ale také estern europe a taky jsem skusil ty soubory přejmenovat stejně jako ty původní)
Tak mne zajímá co kde kromě toho adresáře s názvem mapy mám přehrát.
Jsem GPS analfabet, takže bych uvítal návod pro začátečníky, rady s odkazy jak editovat nějaké soubory to je pro mne již příliš složité.
Nebo jsem si postahoval mapy sice tomtom ale nekompatibilní s mojím zařízením ?
nejlepší by bylo kdyby se odněkud dal stáhnout celý adresář a vše původní z navigace vymazat a přehrát.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Nejlepší je si stáhnout od TomTomu tu jejich aplikaci, zaregistrovat si účet a objednat mapy přímo od tam.

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od ross4435897 »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tu je nieco zaujimave: http://www.inetfido.com/devel/tomtom/
Kazdopadne cez ten TT Home treba upgradovat firmware, to je zadarmo.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od mtajovsky »

Na Renault fóru byl případ, kdy se upgrade nepovedl a navigace se mohla vyhodit. Osobně bych do toho nešel, výměna mojí TomTom Carminat stojí okolo 17 tis. To si raději koupím originální novu mapu od TT za 2 litry.

K věci - oficiální a matkou schválený postup je ten, že se instaluje aplikace TomTom Home a registruje se účet. Pak se zakoupí kód na stažení příslušné mapy a tato se stáhne z webu. Další postup záleží na tom, o jakou navigaci jde. Přenosná navigace se spojí s počítačem a instaluje se přímo do ní. Nové mapy se již nemusí vejít do paměti, pak je potřeba přídavná SD karta. Zabudovaná navigace buďto má přípojku na PC nebo nemá. Pokud ji nemá, jako třeba moje, instaluje se přímo na SD kartu. Současná karta se z navigace vyjme a vloží se nová prázdná. Po zapnutí navigace se na kartu zapíše ID navigace (a zřejmě ještě něco jiného, to vám ale neprozradí). Poté se karta zasune do čtečky v PC a spustí se aplikace TomTom Home. Aplikace sama najde kartu s ID navigace, na kterou se pak spustí instalace mapy. A následuje adrenalinový okamžik - zakoupená mapa po zasunutí karty do navigace buď funguje, nebo nefunguje.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

Případ, kdy se upgrade nepovedl a navigace se mohla vyhodit sa múže stať takému , čo vie všetko , ale v skutočnosti nevie nič o programovaní navigacie. Po vytvorení účtu - prihlásení sa na stránke TomTom a zaplatení mapy potrebnej do navigácie nemôže byť žiaden adrenalín pri správnom postupe. :lol:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radioelectrum »

Ta moje navigace mne stála 6000Kč a kupoval jsem si ji s tím že budu mít doživotní aktualizace zdarma. Navigace má pouze 850MB volného místa (pokud smažu ten adresář s tou původní mapou), je bez slotu na SD kartu ale k počítači se přes USB dá připojit. Stejný typ mapy co je v navigaci je větší alespoň dvakrát než její pamě´t.

Pokud bych měl kupovat mapy od Tomtomu tak si za stejný peníze co stojí jedna mapa koupím celou navigaci s doživotní zárukou na aktualizaci map.

Dělá to na mne dojem že ten Tomtom je to samý co skylink kde jsem koupil 2 karty po 2 000Kč že budu mít všechny programy "napořád".
Takže už z principu nedám do Tomtomu ani korunu !

Apropo v čem jsou ty mapy od Tomtomu lepší než ty co jsou k navigaci v ceně 2000Kč a dají se kdykoli stáhnout zdarma další aktualizace ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

A ta aktualizacia dozivotna ti nefunguje?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

galjo píše:Případ, kdy se upgrade nepovedl a navigace se mohla vyhodit sa múže stať takému , čo vie všetko , ale v skutočnosti nevie nič o programovaní navigacie. Po vytvorení účtu - prihlásení sa na stránke TomTom a zaplatení mapy potrebnej do navigácie nemôže byť žiaden adrenalín pri správnom postupe. :lol:
TT navigace se nijak neprogramuje. Na vyšší verzi navcore stačí staré smazat a nové nakopírovat nebo to nechat udělat TThome. Problém je v tom, že na některé opravdu staré typy už novější verze nenabízí a pak je potřeba sáhnout jinam. Pak se dá například emulovat úplně jiná navigace, než ve skutečnosti máme. Může tam být třeba jiné menu a navi umí věci, které předtím neuměla. Mimo těch, které jsou podmíněné HW, tak daleko soft ještě není. :lol:
Při upgrade navcore staženého mimo TT se musí dát pozor jen na soubor system. To je mimo jiné bootloader a při jeho špatné verzi se opravdu může stát, že navi umře. Vrátit zpět překopírováním původní verze nejde. Je na to potřeba soft, který upraví číslo verze tak, aby si navi myslela, že jde o novější verzi. Jiný způsob zmrtvení není. Vše ostatní se dá opravit vrácením zálohy, která by se měla dělat před každou změnou navcore.
Adrenalin při stahování mapy může být taky, stačí když spadne stahování nebo se nestáhne mapa komplet. Pak je to na dopisování s podporou a to je někdy pořádný adrenalin.
Je toho ještě daleko víc, ale nevím, jestli má cenu se tady o tom rozepisovat. Pravda taky je, že chtít každých 1/4 roku za upgrade mapy prakticky stejný peníz jako za novou je trochu dost peněz.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#10 Příspěvek od galjo »

čo je to - A ta aktualizacia dozivotna ti nefunguje? To je iba plánovaná životnosť prístroja a nie majiteľa. Výrobca rozhodne , že prístroj skončil životnosť , tak je koniec s podporou.
To , že mu spadne internet pri stahovaní je problém v internete a nie v TomTome. A ked chce niečo robiť z mapami , tak to nemusí vedieť nič čo treba robiť , iba čakať či mu to niekto podá po lopate. :cry:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

A skutocne TomTom ukoncil tie lifetime mapy pre toto zariadenie? Alebo si len majitel nezaregistroval svoje zariadenia (a pripadne kod, ktory k tomu byva)?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

galjo píše:...To , že mu spadne internet pri stahovaní je problém v internete a nie v TomTome...
Já psal o adrenalinu při špatném stažení a co může následovat potom. Ne, že je to vina TT. I když i to tady bylo za těch téměř 8 let co jí mám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od mtajovsky »

radioelectrum píše:Apropo v čem jsou ty mapy od Tomtomu lepší než ty co jsou k navigaci v ceně 2000Kč a dají se kdykoli stáhnout zdarma další aktualizace ?
Když máte TT navigaci zabudovanou v autě, tak jsou nejlepší možné, protože jediné možné. :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Proto nesnáším věci zabudované v autě.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od mtajovsky »

Zabudovaná navigace zas má některé výhody:
- spojení na kola a řízení, takže udrží dráhu i například v tunelu
- hlasové povely jdou přes zvukový systém v autě a jsou tak automaticky přizpůsobeny hlasitosti rádia (a rychlosti, když se to povolí)
- nepřekáží ve výhledu a případná silniční kontrola nemůže mít žádné námitky
- kolem palubky se nemotá napájecí kabel

Když si uvědomím, kolik utratím každý weekend v sezóně za benzín při cestě chatu, tak nová mapa za 2 litry 1 x za 2 roky mě až tak zas netrápí.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“