Programovani AVR v C (Codevision AVR)

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Martin.S

Programovani AVR v C (Codevision AVR)

#1 Příspěvek od Martin.S »

Zdravím,
zaèínám s programováním AVR v C a mìl bych pár dotazù.

Jen na okraj: Poøídil jsem si knihu od BEN (Programování AVR v C - Váòa), která mì ale dost zklamala -autor v podstatì nic nevysvetluje, jen suchy,nedostatecny souhrn faktu. Knihu nedoporucuji.

1) Zatim jsem programoval AVR jen v ASM. Je mozne v Cecku pripojit soubor (header file) s definici jednotlivych bitu v registrech?
V ASM (AVR studio) jsem zvykly pouzivat nazvy bitu jako napø. pro USART: UDRE,RXEN,TXEN atd.
Nemate pøípadnì nìkdo tento definicní soubor pro ATMEGA8 ?

2) Jak na debugg programu napsanem v C? Jako debugger jsem nastavil AVR studio, ale v tom prelozenem kodu do ASM se vubec nemuzu vyznat!! Jaky pouzivate debugger na programy napsane v C? Kdyz jsem psal v ASM vzdycky jsem diky simulatoru v AVR studiu odhalil chyby v programu...


Diky za rady!

Martin.S

#2 Příspěvek od Martin.S »

Nikdo mi neporadi? :roll:

JardaJ

#3 Příspěvek od JardaJ »

Doporuèil bych nainstalovat balík WinAVR, vybrat si nìjaké dobré IDE a zaèít programovat (jde to i v dodaném Programmers Notepad). Názvy registrù jsou pochopitelnì k dispozici v headerech v rámci WinAVR podle nastavení cílového procesoru (podporovány jsou témìø všechny z øady AVR). Do makefile doporuèuju pøidat generování obj v nìjakém požitelném formátu (coff apod.), ten pak umí AVR Studio naèíst a buï simulovat nebo za použití napøíklad JTAG ICE uploadnout do èipu a v nìm krokovat.

Osobnì programuji na sestavì Win2000 + WinAVR + AVR Studio + UltraEdit Studio IDE + JTAG ICE klon bez sebemenších potíží a problémù již nìkolik let. Mé projekty jsou lehce rozsáhlejší nad 10000 øádkù zdrojového kódu. Vše pohodlnì, pøeklad na stisk tlaèítka, upload též, debug jakbysmet.

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durmitor »

s tim debugingem. V nastaveni compilatoru CodeVision se musi nastavit, aby se generoval tzv .cof soubor. Ten se pak otvira v AVR studiu a muzes to krokovat na urovni C. Jinak na http://kvetakov.net zacina novej serial, jehoz soucasti budou jak zdrojaky v asm tak i v C
Podpis na houby

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

Re: Programovani AVR v C (Codevision AVR)

#5 Příspěvek od georgew »

2) Jak na debugg programu napsanem v C? Jako debugger jsem nastavil AVR studio, ale v tom prelozenem kodu do ASM se vubec nemuzu vyznat!! Jaky pouzivate debugger na programy napsane v C? Kdyz jsem psal v ASM vzdycky jsem diky simulatoru v AVR studiu odhalil chyby v programu...
Porid si JTAG programator a simulator kterej chodi v AVRStudiu nainstaluj i WinAvr GCC. JTAG: http://aquaticus.info/jtag Dost dobrej.

Porid si hotove knihovny C: Vyreseseny porty periferie atd. a muzes se soustredit jen na tvorbu vlastniho kodu.
no pokud hledas zdroje tak zlatej Google. http://www.google.com/codesearch tam zadej ATMEGA lib a muzes se prohrabovat

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“