Kamerový komplet.

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Kamerový komplet.

#1 Příspěvek od hafca »

Známý má kamerový komplet s nevalnými parametry z Makra. Tuším, že to má 600 TV řádků a chce si místo něj pořídit něco lepšího. Při hledání jsme narazili na dvojí udávání rozlišení kamery. Někde je udávané v pixelech které je celkem jasné. Podruhé v TV řádcích a tam už nám to tak jasné není. On si vybral tenhle komplet a mě to přijde, že to zas tak velký rozdíl proti tomu co má nebude. Kamera je sice 1.4 megapixelu, ale rekordér umí nahrávat jen 720x480. Je tedy otázka, jak moc to degraduje komprese.
Já našel HD komplet s tím, že si dvě kamery dokoupí nebo si ty dvě dá na nejvíc exponovaná místa.
Tohle jsem nikdy nepotřeboval a tápu v tom. Na co se vlastně při výběru zaměřit a jak je to s těmi pixely a řádky?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Máš to tam napsané - horizontální rozlišení 1200 lines, to znamená, že musíš rozeznat 600 svislých černých linek v bílé ploše a zrovna tak 600 svislých bílých linek v černé ploše.
Jen nějak nerozumím té definici rozlišení 352x288 při 200 fps PAL D1 - toto rozlišení má DVD pro jasovou složku, ale barva PAL je definovaná jen při 25 fps prokládaně, čili vertikál 50 Hz. Tedy ani rozlišení 704x576 při 100 fps není zcela jasné.
Co má znamenat ta stovka či dvoustovka, netuším.
U kamery LICE24NSFS už je to napsané správně.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

Na tu definici jsme při hledání narazili, ale moc nám to neosvětlila. Šlo o to, jakému rozlišení v pixelech to odpovídá. Tam už si to představit umíme.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

Nevím ale v dnešní době investovat do analogových kamer se mi zdá poněkud nerozumné.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“