Preťaženie LNB

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Edmann
Příspěvky: 12
Registrován: 14 bře 2015, 01:00

Preťaženie LNB

#1 Příspěvek od Edmann »

Ahojte,
včera z ničoho nič mi po 4 rokoch prestalo fungovať satelitné príjimanie, TV vypisuje ZISTENÉ PREŤAŽENIE LNB vypnite TV a skontrolujte pripojenie satelitu .
Na príjem používam : TV Sony zo vstavaným DVB-S, CA modul Irdeto + Skylink karta. Signál sa ku mne dostáva zo satelitného multiprepínača EMP Centauri MS9/8PIU-5 na ktrorý je napojených ďalších 5 mojich susedov a im satelit funguje.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#2 Příspěvek od Charos »

Zkrat na kabelu? Zkusit odpojit F konektor od TV resp od multiswitche, kde je problém. Může být i jednom (tvém) výstupu z přepínače. Ale také zdroj v TV atd ....

Uživatelský avatar
kova
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2015, 02:00

#3 Příspěvek od kova »

Zdravým. Některý soused má zapnuté napájení zesilovače.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#4 Příspěvek od Milan_F »

kova: Plácáš blbosti. Představ si, že na vstupu sat. tuneru je napětí 13 nebo 18 V, dle navolené polarizace a napájí se jím LNB a jiné prvky na trase mezi sat. parabolou a přijímačem..

Uživatelský avatar
Edmann
Příspěvky: 12
Registrován: 14 bře 2015, 01:00

#5 Příspěvek od Edmann »

Skúsil som už prehodiť kábel na iný výstup multiprepínača lebo sú tam ešte dva výstupy voľné ale bezvýsledne.
TV mi stále nájde satelit Thor 0,8 (na ňom len 10 programov a z nich len tri napoly funkčne lebo sekaju) aj keď zmenim z DiSEqC B na ktorýkoľvek iný DiseqC t.j.A, B, C, D.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#6 Příspěvek od Milan_F »

Vem šlusmetr, oba konce koaxu odpoj a změř koax na zkrat a průchodnost. Pokud bude ok, tak si pujč od souseda sat. přijímač a vyzkoušej příjem. Tím se vyloučí nebo potvrdí funkčnost TV. Ještě upozorním na bezvadnou momtáž F konektorů - dvakrát mě to vytrestalo - ten chlup z opletení koaxu není skoro vidět.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

Tak zbývají jen dvě možnosti:
1. Zkrat na kabelu - dá se proměřit.
2. Vada TV - nejspíš zdroj.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
kova
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2015, 02:00

#8 Příspěvek od kova »

Milan_F píše:kova: Plácáš blbosti. Představ si, že na vstupu sat. tuneru je napětí 13 nebo 18 V, dle navolené polarizace a napájí se jím LNB a jiné prvky na trase mezi sat. parabolou a přijímačem..
neurážej plácačko .......zkus a nepl....

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Nějakej drzej a voprsklej, ne? :twisted: Přijď až se uzdravýš :roll: :lol:

Uživatelský avatar
kova
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2015, 02:00

#10 Příspěvek od kova »

sory já nezačal já chtěl jen poradit. protože takovou závadu sem už řešil. tak a teď do mně (slušňáci :-( )

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

kova píše:Zdravým. Některý soused má zapnuté napájení zesilovače.
. . . tak to si nechám vysvětlit

Uživatelský avatar
kova
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2015, 02:00

#12 Příspěvek od kova »

S radostí. kámoš ma tv u toho sat a jeho bratr to stejný + setobox no děti nějak v menu spustili to napájení a kámoš měl na tv tu samou hlášku. mají společné anteny a parabolu. Snad to bude stačit. Ahoj

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

nestačí !
jak souvisí napájecí napětí pro zesilovač ve vstupním konektoru TV s přetížením na vstupu LNB ? vždyť je to jiný vstupní konektor . . .
mělo by to být oddělené . . .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Mohlo to tak (ne)fungovat, pokud má před tou TV zapojenej set-top-box s výstupním RF modulátorem do UHF pásma a průchozím vstupem-výstupem (jako dřív mívávaly VHS videa).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#15 Příspěvek od ok1hga »

další . . .
to mi Ekkare teda vysvětli jak to myslíš . . .
já vycházím z tohohle:
Edmann píše:Na príjem používam : TV Sony zo vstavaným DVB-S, CA modul Irdeto + Skylink karta. Signál sa ku mne dostáva zo satelitného multiprepínača EMP Centauri MS9/8PIU-5 na ktrorý je napojených ďalších 5 mojich susedov a im satelit funguje.
z toho usuzuji, že mají jen více výstupový multiswitch.
o žádné další připojené anténě nepsal . . .
a z toho mi vyplývá, že má ve zkratu někde kabel, nebo vadné napájení LNB z televize, nebo vadný výstup ze switche . . .
tudíž, jestli je zapnuté napětí pro LNA, nebo není, je přeci úplně jedno . . .

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “