Redukce Ultra ATA-SATA

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Redukce Ultra ATA-SATA

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj všem,potřeboval bych poradit.Kupuji nový HDD,který má připojení SATA a já mám desku ještě na UATA.Motherboard chci kupovat později,samozřejmě s rychlejším SATA,ale zatím na něj není.Existuje nějaká redukce?
Díky,Krakis

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Existuje třeba toto.
Stačí hledat. :wink:
Najde se i levnější.
Naposledy upravil(a) Eleman dne 23 kvě 2015, 18:52, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#3 Příspěvek od arambula »


Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

neni lepsi koupit radic do PCI slotu? co se tyce rychlosti...?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ak ma doska UDMA100 alebo UDMA133, tak nie. Radic bude zbytocne zatazovat PCI zbernicu a nedosiahne vyssi vykon (limit PCI je 133MB/s).

Ak ma doska len UDMA33, tak je lepsie pridat PCI radic.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#6 Příspěvek od sr71 »

objednal jsem si v Chinì také tuto redukci, když jsem ji poprvé zkoušel tak fungovala, teï když jsem namontoval do PC kde ji potøebuju tak mi nejde, zatím nevím proè. Ale nevíte nìkdo proè jsou na té desce 2 SATA konektory, využitelný je pøece jen jeden ne?
Přílohy
redukce.jpg
(51.07 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pocitujlasku »

sr71: IDE rozhranie malo predsa moznost pripojit 2 disky (master, slave), tak predpokladam, ze tie 2 sata budu master/slave.
Skus ten jeden disk pripojit na druhy konektor, ci sa nerozbehne.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

nojo ale tohle je redukce pro pøipojení IDE disku k rozhraní SATA na desce 8O

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

Spíš mám za to, že ta deska má konektory SATA pro oboustrannou funkci: převod SATA - IDE a IDE - SATA. Musíš najít správný konektor.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

aha, lebo autor riesi sata disk a IDE na doske. ale aj tak plati to, co som pisal. na ide pripojis 2 disky a preto su tam 2 sata porty, ktore idu do dosky.
Len si skontroluj, ak mas 1 disk, ci je nastaveny ako single, alebo master - niektore redukcie s tym maju problem.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

Myslím si, že celé toto řešení je nanic a dobře fungovat nebude. Pokud je deska natolik stará, že má jenom IDE, bude nejspíš mít i dost starý BIOS a tak podporovat disky do 128GB (chce se to podívat na poslední dostupný BIOS od výrobce). SATA už ale měly desky s čipsety i865 pro IntelP4 a VIA KT400/600 pro AMD AthlonXP, což jsou desky z roku 2003.
Takže si myslím, že redukce ničemu nepomůže, současný disk přes ni stejně nepůjde díky tomuto omezení připojit. Pokud by něco pomohlo, tak spíš řadič do PCI s vlastním BIOSem, což něco stojí a je k němu potřeba nainstalovat driver.
Z hlediska minimalizace nákladů bych nový disk koupil až s deskou a nyní koupil nějaký bazarový IDE, který bude za hubičku.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

xsc: to obmedzenie na 128GB by som neriesil, mal som v rukach vela dosiek, este so socketom 478, ktore nemali sata, ale bez problemov na nich fungovali 500GB disky.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, podpora diskov nad 128GB bola aj na doskach bez SATA.

Navyse ak clovek nepouziva Windows, tak podporu velkych diskov v BIOSe ani nepotrebuje. V Linuxe staci vytvorit samostatnu /boot particiu a umiestnit ju pod hranicu 128 GB.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#14 Příspěvek od sr71 »

xsc píše:Myslím si, že celé toto øešení je nanic a dobøe fungovat nebude. Pokud je deska natolik stará, že má jenom IDE
v mém pøípadì to potøebuji použít pøesnì naopak, mám "novou" desku se SATA a k ní potøebuji pøipojit IDE disky, kterých mám dostatek a jejich velikost/kapacita mi staèí takže je mi líto je vyhodit

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od xsc »

To chápu, tohle opačné řešení docela funguje, pokud má člověk štěstí na správnou redukci. Já si kdysi koupil jednu ještě v době, kdy jsem měl AMD na VIA čipsetu. Tam chodila OK, s přídavným JMicronem na nové desce taky, ale s Intelím SATA řadičem se nekamarádí.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“