Měnič Micromaster 420 - chyba A0501

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Měnič Micromaster 420 - chyba A0501

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Dobrý den všem.
Nemáte někdo zkušenosti s nadproudovou ochranou měniče Siemens Micromaster 420 (verze 1,5kW)?
Minulý rok fungoval bez problémů (pro pohon medometu), po skoro roční odmlce a připojení na motor se motor netočí, měnič hlásí chybu A0501 (překročení Imax). Pomocí tlačítka Fn je možné sledovat základní parametry, napětí za usměrňovačem je OK (asi 320V), ale když přepnu zobrazení na monitorování výstupního proudu, tak měnič po zapnutí najede na asi 12A a vyhodí chybu A0501.
Nakonec jsem zkoušel měnič i samotný, bez zátěže, a to taky najede na 12A.

Je možné, že odešel výstupné trazistor a menič jde do zkratu?

Děkuji za Vaše názory.
Petr Filipi

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#3 Příspěvek od Jirka525 »

Chyba může být v FM nebo motoru. Zkusil jsi pustit motor přímo ze sítě na 50Hz? Když říkám FM tak to může být třeba nevhodné nastavení. Můžeš také vyzkoušet reset na továtní nastavení a opět FM nastavit.
Jirka

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Tovární nastavení zkusím, i když pak je to duševní onanie to nastavit zpět.
Motor s jiným měničem (Mitsubishi FR-Z024S0.75k) běhá v pohodě.
Zkusím taky rosborku a sborku, třeba se někde odpojil rezistor, co snímá proud do motoru. Ale asi ne.
Ony byly v krabici Hensel, kde byl měnič přez zimu uskladněn, nalezeny i myší bobky. Ale trošku nahryznuté byly jen dva řídící kablíky, silové jsou OK (a i když je odpojím úplně, tak měnič nejede, pořád je na 12A).

Petr

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Tak nevím.
Rozborku jsem udělal, je to kvaitní "německá" práce, ještě ne úplně složené jsem to připojil k síti, připojil motor, poťák, kousek drátu jako povel pro směr a světe div se, on se motor točil.
Myslel jsem že budu měřit, zdali si těch 12A, co včera displej ukazoval, měnič opravdu ze sítě bere či nikoli, a ono není co měřit, teď to bere i s 1,5kW motorem naprázdno asi 0,6A. To bych se z toho pokakal.
Takže to chodí, jen nevím proč, takže ani nevím, kdy se závada objeví příště.Krásně mají vyřešený výkonový modul, je na jakýchsi pružinách.

Děkuji za rady.

Petr

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#6 Příspěvek od jojosuly »

Výrobca odporúča po dlhšej odstavke formatovanie kondenzátorov viď priloha
Přílohy
420.jpg
(96.67 KiB) Staženo 194 x

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“