Oprava kontaktů na plošném spoji.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SHXAdam
Příspěvky: 5
Registrován: 21 kvě 2015, 02:00

Oprava kontaktů na plošném spoji.

#1 Příspěvek od SHXAdam »

Dobrý den.
Chtěl bych požádat o radu někoho zkušeného, abych opravu zvládl provést sám.

Pájel jsem napájení a mikrofon na gsm modul a po přehřátí se mi amtérsky povedlo odpájet i ten pozlacený kontakt, na které se mikrofon pájí (viz foto.)

Otázka je, zda-li se dá někde tento kontakt (to malé zlaté kulaté) co se mi povedlo nenávratně odpájet nahradit novým a přilepit jej, aby se na něj dalo znovu pájet?

Předem děkuji za rady, přeji hezký den všem :) Adam
Přílohy
gsm oprava pajeni.jpg
(160.95 KiB) Staženo 185 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Na prilepenie zabudni. Pod tou ploškou je prekov a ten vedie k nejakej súčiastke. Musíš to vysledovať k akej a pripájkovať tam. Vysledovať bez schémy je niekedy ťažké, lebo je použitý viacvrstvový plošák.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Dráha také může vést přímo do nějakého BGA obvodu (je-li takové pouzdro na modulu použito), v tom případě by byl problém takřka neřešitelný :-(

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Občas jsem nucen po kutilech opravovat podobná neštěstí. Dá se chytnout i na prokov, ale chce to mikroskop, kvalitní pájecí inštrumenty a hodně trpělivosti. Třeba u Nokií E51 to byla častá operace.

P.S.: dívám se ještě jednou na popisky- opravdu tam patří mikrofon? CHG bude Charging a GND je odjakživa zem...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Asi nic nezboznujem viac, ako ked niekto za mnou pride ziadat o pomoc az vtedy, ked nieco dodrbe, namiesto toho, aby si radu vypytal skor :twisted:

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PabloX »

Michal22 píše: P.S.: dívám se ještě jednou na popisky- opravdu tam patří mikrofon? CHG bude Charging a GND je odjakživa zem...
Pisal ze pajkoval napajanie a mikrofon :)
Ak je to GND, tak je to o to jednoduchsie, ze GND sa da odpichnut nalavo z dalsej plosky GND. Co sa tyka vyvodu CHG, tak by som to riesil odpichnutim z toho konektora, vyzera to na micro USB. Alebo pouzil rovno konektor a nabijal nim.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“