Posuvné dveře

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Posuvné dveře

#1 Příspěvek od p32 »

Potřebuji místo normálních dveří 80 cm dát posuvné dveře. Protože jsem ale nikde na internetu nic nenašel, tak se ptám tady jestli má někdo odkaz atd.
Vyrobil bych si je sám, ale potřebuji schéma pro pohybové prvky ať nevymýšlím to, co někde už je. Nejde o posuvné dveře do stěny (kazety), ale aby jely podél stěny a při zavření se do té stěny (otvoru) zacvakly jako by byly normální otevírací křídlové. Jestli máte někdo nápad nebo schéma toho vedení, tak budu rád za odkazy či obrázky.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jiriS »

Zkus to někde okouknout třeba v OBI nebo podobně, mají je často vystavené.
Řeším obdobý problém, jen trochu složitější, ale pro sebe jsem nic nenašel, takže jsem mechanizmy pro případnou koupi ani dál nehledal. Ale leccos by vyrobit šlo.
Jirka

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Mám doma právě ty jedny zasouvací "do kazety" - samo domo, stěna do který zajíždějí je "falešná příčka" z nosný konstrukce a obkladu laminem. Ale posouvají se lineárně, bez toho "zacvaknutí do stěny" jak požaduješ. Na uvedenej pohyb bys musel obšlehnout mechanismus zavěšení posuvnejch dveří u aut (dodávky) - tam ten pohyb podél kastle se závěrečným "dobouchnutím" kolmo ke směru zavíracího pohybu je...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

To do té kazety právě nepotřebuji. Něco spíše jako u toho auta, ale přemýšlel jsem, že bych tomu dal i motorek, aby se to zavíralo samo.
Jo a v OBI nebo ve stavebninách o tom nemají ani šajnu.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#5 Příspěvek od Jimmi2 »

Existují takové čtyřkolečkové vozíky, které se přišroubují na horní hranu dveří. Pak to jezdí v takové kolejnici tvaru jeklu s drážkou vespod.
Odkaz Ti nedám, mají to u nás v železářství 8-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Maji to byt venkovni nebo vnitrni dvere?
Ja resim presne ten samy problem - jsou to soupacky na wc. Nemam moznost je zasunout do zdi a z pochopitelnych duvodu tam nechci nechavat nekolikacentimetrovou skviru ktera je u normalnich posuvnych dveri. Zatim jsem nasel jen nejake balkonove dvere ktere takto funguji, ale ty jsou designove hnusne (klasicky plastovy ram s nejakou vyplni). Mechanismus ktery pouzivaji jsem ale nijak hloubeji nekoumal, takze netusim jestli je pouzitelny i jinde. Mam par konceptu, ale momentalne na to nemam cas. Pokud bys neco vymyslel, hod to sem. Ja se tim budu urcite v budoucnu zabyvat, jinou moznost tam prakticky nemam.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Třeba tady...

http://www.stavebni-pouzdra.cz/

Podobné dveře, jako v autě, jsem viděl v showroomu u OKNA EU

EDIT: ty POUZDRA jsem střelil od boku, tak jsem to snad dále v diskusi trochu vynahradil :D
Naposledy upravil(a) Cowley dne 16 čer 2015, 19:43, celkem upraveno 2 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Cowley píše:Třeba tady...

http://www.stavebni-pouzdra.cz/

Podobné dveře, jako v autě, jsem viděl v showroomu u OKNA EU
Třeba tady naprosto nic není! Já totiž nepotřebuji stavební pouzdro, které budu obezdívat nebo obkládat SDK. Já potřebuji JEN posuvné dveře, které při zavření zapadnou do futra tak, že z druhé strany to vypadá, že jsou tam normální křídlové dveře. Ten mechanismus nikde nemají a v železářství už vůbec.
Ano, něco takového je u EU oken u balkonových dveří, ale nevím jak to vypadá, jen jsem to zjistil jako informaci.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Cowley »

Anebo u dodavatelu zimnich zahrad.


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Už jsem něco našel. Nadává se tomu PSK systém :
http://www.tpeurookna.cz/rs/posuvne-dvere/
"Posuvné dveře lze vyrábět ve dvou variantách.

První varianta PSK 160 je klasický posuv, kdy musíme křídlo po otevření vlastní silou vysunout a teprve pak můžeme otevírat do boku. Tato varianta se používá pro menší křídla.
Druhá varianta PSK 200 Z tzv. „zpřažené nůžky“. U této varianty je kování zpřevodováno tak, že jednoduchým otočením kliky se křídlo samo vysune a následně pak už můžeme otevírat do boku. Tuto variantu je možné použít také pro větší křídla"

To by mě spíše zajímal i ten druhý převod s tou klikou jak to vypadá.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#12 Příspěvek od Cowley »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Tu Stavonu mám pár kilometrů daleko, ale doposud měli jen í-šopu, jestli mají nějakou vzorkovou "prodejnu" v areálu v Českejch Libchavách netuším - i když kolem jezdím minimálně jednou za měsíc...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Cowley píše:http://m.youtube.com/watch?v=GS50pVwQ3lk

Jo jo... PSK
Díky za odkaz. Osobně se mi vůbec nelíbí to vyklápění, ale to už by se dalo možný vylepšit.
Našel jsem tady totok : http://tor.cz/portalove-systemy#

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#15 Příspěvek od Cowley »

http://m.youtube.com/watch?v=QGmOyf9tiqo

A pak neco z toho vykuchat a pridat ke dverim.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“