DeLonghi ESAM02 bez tlaku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

DeLonghi ESAM02 bez tlaku

#1 Příspěvek od mopadzi »

zdravím....neprotlačí vodu přez spárovací jednotku. Odvápnění proběhne, voda teče normálně, ale po zapnutí jenom tlumeně tlačí s pár kapkama...
co mám prověřit? díky za rady
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od PavelN »

Zavápněný spařovací píst, programátoři tak nějak opomněli udělat program aby spařovačka najela na píst a při odvápňování projel odvápňovač přes píst (alespoň nějaká část). Zkusit nalít odvápňovač , nasadit vývodku na vodu a odpustit cca 100 ml a poté zmáčknout tlačítko proplachu spařovačky, buďto to vyjde a odvápňovač zapracuje, nebo nastane to horší a to je rozborka spařovacího pístu a mechanické vyčisštění (někdy nic jiného nezbyde)

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od mopadzi »

moc děkuji, bylo to přesně ono....byla rozborka...
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Já odvápňování u podobnýho stroje dávám tak, že prvně naplním nádrž roztokem kyseliny citrónové - 6 až 8 polívkových lžic v 1.5L vody, potom teprve zapnu kávovar, počkám, až se vypláchne kyselinou spařovák (lze to tlačítkem zopakovat) a potom tlačítkem spustím odvápnění (naše potvora nemá displej). Po odvápnění provedu po naplnění pouze vodou ručně tlačítkem vypláchnutí spařováku.
PS: V návodu u našeho kávovaru nedoporučují používat odvápňovače na bázi kyseliny amidosírové (Durgol), nebo octové. Takže to našim odvápňuju přes dva roky kyselinou citrónovou a nějaké ty problémy, co míval náš kávovar s odvápňováním nesouvisely..
S tím proplachováním spařováku kyselinou - bylo mi to doporučeno tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... +esam+4200
příspěvek od "PavelN"

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“