Pomoc pri výbere stavebnice nf zosilňovača

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dlhovlasy_brat
Příspěvky: 87
Registrován: 27 úno 2012, 01:00
Bydliště: Jakubova Voľa 71

Pomoc pri výbere stavebnice nf zosilňovača

#1 Příspěvek od Dlhovlasy_brat »

Zdravím,
tak ja by som sa chcel opýtať: chcel by som si postaviť nf zosilovač - niečo do obývačky (výkon približne do 70W). Ja len chcem vedieť, ktorý druh podľa aktívnych súčiastok by bol lepší: či nejaký MOSFET alebo LM 3886.


Za rady vopred ďakujem

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

LM3886 je ověřený IO a pokud vybereš slušnou stavebnici neuděláš chybu. Pokud chceš tranzistory, šel bych do něčeho od Aldaxu třeba SPS50

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#3 Příspěvek od almas »

ALDAX nedoporučuji,objednal jsem SUB JUNIOR v prosinci,dodán v květnu.Po ostřejší výměně názorů,která nikam nevedla.Výhybka sestavená,bez schématu ,kvalita součástek snad na nějaké úrovni ,v případě poruchy buď poslat na opravu,nebo rozkreslit DPS (asi více než 2 vrstvy)+měřit součástky a hledat .Pro začátečníka asi toto není ideální.Pokud dodávají "stavebnici" (v rámci obchodního tajemství) bez schémat doporučuji se poohlédnout někam jinam.
Na druhou stranu mě nikdo nenutil něco kupovat u ALDAXU .Toto je jen můj osobní názor kterým nichci nijak poškozovat tuto firmu,pouze způsob podnikání a dodací termíny na desku 60x60 mm s 30 součástkami a několikerým ujištováním,že příští měsíc ...se mi zdá trochu nenormální.
A teď se do mě pánové z ALDAXU můžete pustit.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

ktorý druh podľa aktívnych súčiastok by bol lepší: či nejaký MOSFET alebo LM 3886.
Lepší v čem? Zesilovač s LM3886 bude jednodušší zprovoznit. Ten s mosfetama zase může hrát lépe.
Též dopuručuji
Síň slávy - spolehlivá zapojení zesilovačů, vhodná ke stavbě
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10025

Koutek hanby - zapojení zesilovačů, kterým je lépe se vyhnout
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10018

http://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=17
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 22 črc 2015, 19:17, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

almas píše:objednal jsem SUB JUNIOR
A jak hraje? Rychlost dodání zboží je teda asi bídná, ale zapojení by mělo býti snad dobré?
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 22 črc 2015, 21:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Almas: To je zajímavé, já mám s Aldaxem opačné zkušenosti. Bral jsem od nich SPV 100

Uživatelský avatar
Dlhovlasy_brat
Příspěvky: 87
Registrován: 27 úno 2012, 01:00
Bydliště: Jakubova Voľa 71

#7 Příspěvek od Dlhovlasy_brat »

tak chlapi, som rád a ďakujem za návrhy, ako tu kolega písal ohľadom tejto firmy, tak sa mi to nezdá výhodné, pretože som z okresu Prešov. Skôr by som sa zameral na ten LM3886 do tej obývačky ku telke. Už len by som chcel vedieť, kde sa dá zohnať na to stavebnica, pretože doma nemám na to vhodné podmienky pre leptania plošaku, aké som mal v škole na dielni. Symetrické trafo mám, priblížne 120VA 2x 17,5V EL a gretzak by nebol problém urobiť, chladič z Pentia 4 mám.

A ešte otázka: a čo obvod s TDA7294 v porovnaní s LM3886?

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#8 Příspěvek od Honza_dy »

TDA 7294 je parametrově horší, ale taky hraje. Mám s ním postavený zesilovač na bečky. Někde jsem tady ovšem četl zmínku o náchylnosti tohoto IO k sebevraždám bez zjevné příčiny.

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#9 Příspěvek od almas »

SUBJUNIOR asi hraje tak,jak má.Měl jsem zrovna smůlu ,že se firma stěhovala a zboží nebylo skladem.Což chápu.Nechápu jejich přístup ,neschopnost dát v případě problému zákaznikovi normální zprávu ohledně termínu dodání.

Chtěl jsem zkrátka koupit ověřený produkt,který celkově všichni považují za velmi kvalitní,jak po stránce zvukové ,tak i provedení.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“