SAMSUNG GT-S5611 zámek karty SIM

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

SAMSUNG GT-S5611 zámek karty SIM

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím. Mám tu delší dobu telefon SAMSUNG GT-S5611 který jsem koupil od "bublinek". Používám je ze SIM kartama od T-mobile. Dneska jsem restartoval telefon a na displeji se mi objevil "zámek karty SIM" tak jsem nacvakal PIN a ten telefon jej nevzal. Je zajímavý, že jsem u tý karty v jiným telefonu ten PIN vypnul. V telefonu zůstala položka PIN zapnutá.
Telefon jsem zapl bez SIM a dal jsem jej v menu návrat do továrního nastavení. Myslel jsem si, jestli není problém v SIM, tak jsem ji strčil do Motoroly W230 a tam normálně šla a bez PINu.. Tak co ten Korejec po mě chce?
Nebo je možný, že se telefon nějak sám zablokoval pouze na SIM od O2?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

To je zámek telefonu, asi jsi tam někdy nějaký navolil. Nebo je tam z výroby osm nul- zkus je zadat.
Samsung má trochu hokej v názvosloví...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Trochu jsem pokročil v tom, co to je. Telefon funguje pouze s jednou jedinou SIM od T-mobile (mám tu od něj 3) Nějak se sám aktivovalo uzamčení telefonu na konkrétní asi výrobní číslo SIM, nebo co. Takže teď jak se toho zbavit.. V menu to vypnout nejde. Chce to po mě osmimístné číslo..

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

No a těch osm nul nezabírá?
Jinak bys to musel asi někdy hodit k nám do práce.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Bohužel, 8 nul nezabírá. Chce to něco jinýho...

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#6 Příspěvek od KiTt »

tak podle me pomuze udelat reset telefonu do tovarniho nastaveni tim prijdes o vsechno v telefonu a i o ten zamek sim

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

KiTt- Artaban v prvním příspěvku píše, že Factory Reset dělal. On tenhle zámek asi nejde odpárat jinak něže načtením na příslušném boxu. Nebo aspoň já nevím o jiném řešení.
Ještě bych zkusil zadat *2767*3855#
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#8 Příspěvek od KiTt »

ja myslel ze dal je to tovarni nastaveni co je v menu ale pokud by to udelal pres trojhmat, pokud teda tento model neco takoveho ma a tam vymazal cache a dat obnoveni, tak by to treba slo

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

I po tý sekvenci je zámek sim zapnutý a nejde vypnout. Napadá mě ještě jedna věc.
Přešel jsem z TWISTu na paušál a nechal jsem si vyměnit SIM za novou. Původní byla už dosti mechanicky zničená, tak pro sychr. Nějak jsem si nebyl vědom, že bych ten zámek SIM v menu zapínal - maximálně PIN.
No, i když je ta nová SIM ze stejným číslem, tak je to přece jiná sim, ne?
(měla jiný PIN, PUK, a to IMSI číslo). Takže kdybych ten zámek SIM zapnul s tou původní SIM, tak s duplikátem by ten telefon taky neměl fungovat, ne?
Nebo by pak ta nová SIM tu volbu nějak aktivovala, nebo to dojebal KIES při neúspěšným update firmware - přepl telefon do load módu a po chvíli vyskočila hláška, že se aktualizace nezdařila, že to mám zkusit později. Z load módu jsem musel zmizet pomocí vytažení a znovu vložení baterie..
No nic, asi to vidím na reklamaci v pondělí..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Nová SIM má vždycky jiný origo PIN pro odemknutí telefonu po zapnutí a má ho defaultně aktivovaný - najdeš ho vytištěný pod stíracím políčkem na tý plastový kartě, ve který SIMku koupíš předseknutou, stejně jako PIN2 a PUK / PUK2. Po vložení do founa musíš po prvním zapnutí zadat právě ten PIN z karty, pak najet do nastavení zabezpečení a tam si můžeš jak požadavek na zadávání PINu po každým zapnutí zrušit, tak si nastavit svůj vlastní PIN. Je to jako u bankovní karty = první použití s přednastaveným, pak už si můžeš PIN změnit podle svýho požadavku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

To s těma PINama vím. Mám jej už změněný a na zkoušku vypnutý. To heslo zámku SIm je něco jinýho. Tady ALcatel to v menu ani nemá. Mělo by to být to, že telefon funguje pouze s jednou konkrétní SIM.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Každá SIM má svoje unikátní číslo. Podle něho se dá identifikovat. Já tady mám např. jednu, která má 894202032210732859.
Telefon s těmito čísly pracuje, identifikuje je. V případě aktivace zámku SIM si telefon pamatuje (myslím) pět karet, s nimi funguje, ostatní neakceptuje. Je to taková ochrana při ztrátě přístroje, ale je dost primitivní.
Artabane, z Rosic to nemáš daleko sem.
Kdyby ti nepomohli, ozvi se.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Jo, zapomněl jsem na Ekkara- tvoje úvaha padá na tom, že všechny SIM Vodafone mají z výroby pin nastavený na 1234. Dokonce nemají to stírací políčko pro pin, protože by bylo zbytečné. Najdeš tam jen PUK a bankovní pin.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

jaká je cena za odstranění toho zámku?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“