Gramo NC450, vypíná se

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SPAJK
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2015, 02:00

Gramo NC450, vypíná se

#1 Příspěvek od SPAJK »

Zdravím,mám tento gramofon.Po zapnutí se začal asi po dvou vteřinách vypínat.Do tý doby v pohodě.Může někdo poradit jak závadu opravit.Dík

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#2 Příspěvek od FERYACT »

Googluj.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Může být vadný (mít svod) kondenzátor C1. Ale také mohou být vyschlé filtrační elyty(C7). Chce to vzít měřák, schema a měřit. :wink:

Uživatelský avatar
SPAJK
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2015, 02:00

#4 Příspěvek od SPAJK »

Díky schema jsem našel zkusím vyměnit ty kondenzátory a uvidím.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

Opravit 450 je maturita, držím palce, v nouzi nejvyšší reanimace u mistra Zatloukala z Litovle.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#6 Příspěvek od FERYACT »

SPAJKU dej sem schema

Uživatelský avatar
SPAJK
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2015, 02:00

#7 Příspěvek od SPAJK »


Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Dávejte kurde ty odkazy oddělený aspoň mezerama - jinak se to nedá normálně rozkliknout!!!!!!!!!!
http://ulozto.cz/xnThFnZu/gramofon-tesla-nc450-pdf-rar
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od FERYACT »

Na schematu pohonu motorku prověř vlevo dole žárovku a fotoelement pro snímání otáček.

Uživatelský avatar
SPAJK
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2015, 02:00

#10 Příspěvek od SPAJK »

Tak motor už jede studený spoj na fotoodporu.Ještě mě zlobí relátko na výstupu signálu z přenosky to bude možná to samý.Holt 30let staré gramo.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#11 Příspěvek od FERYACT »

SPAJKU takže jsi už něco našel.Sláva.Já mám starou NC440.Na které hraji pohádky pro vnučky.Zamontoval jsem korekční zesilovač a zastavování motorku po produkci desky./to tam nebylo/

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Jseš šikovnej bastlíř pokud Ti funguje koncový vypínač desky na NC 440 jehož nepřítomnost mě odradila...a tos použil fotoel. zapojení původem z NC 450 ? Jo kdysi v AR vyšla úprava NC 420 který to rovněž z fabriky neměl.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#13 Příspěvek od FERYACT »

Na vypínání jsem použil vyráběný snímač, který jsem zapustil do chasis.K přenosce jsem přilepil kousek plechu z konzervy který vydráždil snímač.Snímačem jsem udělal zkrat na řízení motorku.Z repra se začalo ozývat něžné bručení aby se gramec ručně vypnul.

Uživatelský avatar
SPAJK
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2015, 02:00

#14 Příspěvek od SPAJK »

Ještě mě špatně chodí ruční zvedání přenosky.Jde to nějak opravit,měl to někdo rozdělaný.Manuál raménka jsem našel,ale tam nic není.

Uživatelský avatar
ada_cz
Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011, 01:00

#15 Příspěvek od ada_cz »

Ahoj,
Mám podobný problém jako autor příspěvku, tak navazuji na stejné téma. NC450 po pár sekundách chodu vypíná, odpadne relé.

Podle studia schémat jsem počítal s problémem kolem fotoodporu, ten má ovšem hodnoty správné a kontakty byly vpořádku.

Dle návodu jsem přemostil fotorezistor (postup pro měření stability otáček). V tomto stavu se gramofon nevypíná, začne ovšem "škrčet" relé (Re2 nebo Re3 - doufám, že jsem zdroj zvuku našel správně).

Protože jsem vícekrát četl o úpravě vyvedením trafa, zkusil jsem gramofon napájet čínským 12V DC trafem. Kupodivu s tímto gramofon funguje (i se zapojeným Fotoodporem) nevypíná a neškrčí relé.

V domění, že se jedná o problém se stabilizací, jsem vyměnil C7 a C3 za nové, to ovšem problém nevyřešilo.

Prosím nenapadá Vás, jak tento problém rozklíčovat? Většina jiných závad, co jsem se dočetl (poškozeny trimry a potenciometr), by se dle mého musely projevit i při zapojení na čínské trafo.


Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“