Showbox S700 Platinum

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

Showbox S700 Platinum

#1 Příspěvek od Temnenebe »

Při posledním nahrávání settingu z usb došlo k totálnímu kolapsu. Nyní hlásí jen Boot:n6 Potřeboval bych poradit, jak z mého PC pomocí RS232 do Showboxu natáhnu nový software. (budu nucen koupit křížený RS232 s koncovkami samice. PC i Sat má vstupy RS232 samce)
Může mi někdo od té dobroty, podat návod pro blbé, tak aby pochopili, jak se to provádí.
Stačí propojit počítač a stelit a jen nahrát ten softík?
Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

To je trochu složitější, budeš muset něco nastudovat. Tady většinou všechno najdeš: http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=90

Nutná registrace.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#3 Příspěvek od Temnenebe »

Na tom fóru jsem již dávno registrovaný....Objednal jsem si nový sat.přijímač FULL HD přijímač AMIKO mini, je to od toho samého prodejce, co jsem si u něj kdysi dávno koupil toho Showboxe. Jsem s ním domluven, že mě ten software pak do něj přehraje.
Máte někdo s tím Amikem zkušenosti?

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od BIDLO »

Osobně bych určitě šel raději do Amika 8260+. Finanční rozdíl je minimální a jednak má i DVB-T tuner a jednak na rozdíl od té malé potvory i CI slot který není nikdy k zahození jako rezerva. Stačí když na Skylinku udělají nějaké úpravy v kódování a díky jeho absenci se pak z Mini může lehce stát popelnicový přijímač dobrý tak max. na FTA programy.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#5 Příspěvek od Temnenebe »

O sat Amiko 8260+ jsem četl od lidí, kteří ho mají, samé nepěkné věci, takže tohle mě odradilo. Navíc, já ten satelit používám jen občas a to jen když manželce nahrávám něco na DVD Recordér a při výpadcích naší společné antény. Jinak žádné experimenty a pokusy neprovádím. Uvidíme, jak s ním budu spokojen. Původně jsem od něj chtěl SatElita 2000HD, ale to mi prodávající rozmluvil, že je to již 4 roky starý přijímač. V současné době se prý nejvíce prodává právě Amiko Full HD mini (já potřeboval něco na scart a audio výstupy, to to Amiko nemá a budu to muset řešit nějakýma redukcema, což se mi taky nelíbí), ale jinak je na druhou stranu docela slušně vybaven, umí přehrávat několik formátů a s nainstalovaným softarem je prý docela rychlý při přepínání kanálů. Již ho mám objednaný a nechci to tedy měnit. S tím Showboxem jsem byl velmi spokojen. Mám domluveno, že mě do toho nahraje nový software, takže by byl záloha. Otázkou je, jak dlouho ještě vydrží sat. přijímače SD (rok, dva...a pak to můžeš vyhodit, o tyhle přístroje již vůbec není zájem)

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#6 Příspěvek od BIDLO »

No bodejť, ČT totiž končí na satelitu s SD vysílání už koncem příštího června takže k čemu tyhle krabice ještě dneska řešit. Těch typů od Amika je samozřejmě víc např. 8840, nevím sice co nepěkného je na 8260, já o něm zase tak nic špatného neslyšel poněvadž je to prakticky identický model s výborným Goldenem Interstarem Voyagerem který vlastním, scart sice nemá, nejspíš proto že se to už moc nepoužívá a navíc připojovat HD přijímač scartem k nějaké staré TV šunce je barbarství, audio výstupy jsou samozřejmostí, ale je to samozřejmě tvoje volba. Jinak tomu co se nejvíc prodává nikdy nevěř, takhle kecá snad každý prodejce jenom aby prodal. Doporučil bych prostudovat AB fórum, je tam toho mj. i o značce Amiko myslím dost.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#7 Příspěvek od Temnenebe »

To AbForum si myslím již skončilo ne? Místo toho je Satdigitálně

http://www.forum.satdigitalne.cz/index. ... cae3b721dc

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#8 Příspěvek od Temnenebe »

Tak jsem to nahráváni z TV do DVD Recordéru nakonec vyřešil pomocí malinkého settopboxu, který jsem měl odložený ve skříni. Ještě, že jsem ho nezlikvidoval. Sat přijímač se pak zapojí přes HDMi

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#9 Příspěvek od BIDLO »

Samozřejmě že neskončilo: http://www.ab-forum.info/

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#10 Příspěvek od Temnenebe »

Tak Amiko Full HD mini je doma. Byl jsem překvapen jeho malými rozměry. Po prvním zapnutí hlásí u všech kanálů "není signál", stačilo změnit Diseq a reautorizace u Skyilinku. Vše chodí skvěle a co víc, lepší obraz než u toho Showboxe co jsem měl. Zatím tedy spokojenost, ještě musím vyzkoušet připojení přes Lan.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “