Dobíjení knoflíkových baterií 3V do DO

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

Dobíjení knoflíkových baterií 3V do DO

#1 Příspěvek od cirus »

Mám dálk.ovládání k sat.přijímači (AB IPBox Prismcube Ruby) s 2x knoflíkovými bateriemi 3V prům. 20mm. Oni jsou vlastně nabité na víc voltů, nové mají podle mého měřáčku 3,54V. Při častém přepínání (manželka je maniak) klesne brzy napětí na 3V a už jde přijímač ovládat špatně. Špatně a nespolehlivě reaguje. Musím tedy pořád kupovat nové a nové baterie.
Není možné ty baterky nějak dobíjet? Nebo někde nějak nastavit citlivost aby DO fungovalo do většího vybití baterek?
Uvažuji že je to asi možné, protože v PC na zák. desce vydrží tato baterie léta létoucí, snad proto, že je po spuštění PC dobíjená?
Dík za každou radu

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Uraz jí paprče až u pr.dele, zamkni ovladač do skříně nebo se zajdi podívat do kuchyně a zkrať jí řetěz. Ty baterky jsou lithiový, OPAKOVANĚ NENABÍJITELNÝ, a jestli chceš zažít VOHŇOSTROJ jak se patří, tak je zkoušej dobíjet ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od cirus »

:lol: To už jsem párkrát udělal, ale pak nedostanu večeři a pod....
Koupil jsem jí tablet a na ploše má kompl.program i s popisem, stejně furt přepíná. Je to marný.
Už jsem uvažoval, že vytáhnu z DO dráty k připojení na nějakou větší baterku (nejlíp autobaterii), jenže protože to DO používám taky, tak by se mi to nelíbilo.
Spíš mne překvapuje, že to ovládání blbne, když napětí baterek klesne na 3,05-3,2V. To už je baterka na vyhození? Proč tedy vydrží na základovce v PC deset let?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

V PC vydrzia dlho preto, ze z nich nie je takmer ziadny odber.

Existuju nabijacie LIR2032, ale tie maju vyssie napatie. Najlepsie by bolo vymenit ten dialkovy ovladac za nejaky iny (univerzalny?) na normalne baterie.

BTW. Zmeraj napatie ked ovladac vysiela. Tieto clanky sa casto po vybiti spravaju tak, ze naprazdno je napatie OK, ale neznesu ziadne zatazenie - napatie leti dolu. A je velky rozdiel medzi nekvalitnymi a kvalitnymi.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#5 Příspěvek od cirus »

Kupit universální DO u Lidla bych mohl. Jde o to, jestli bych ho uměl nastavit. Stačilo by aby měl základní funkce co používá manželka. Už jednou v minulosti jsem to zkoušel ještě na starý AZbox a neuspěl jsem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Řešil jsem jedny speciál dálkáče k el. závoře, napájeno ze 4ks CR2016 nebo co to bylo. Pomohlo přemostit baterky pořádným elytem, tuším jsem tam dával 1200uF/16V LXZ.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#7 Příspěvek od cirus »

Sendyx - co se tím kondíkem vylepší? Co se stane?
Já jsem myslel, že má třeba někdo zkušenost, že se v DO, nebo v přijímači otočí nějakým trimrem a zvedne se citlivost.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#8 Příspěvek od cirus »

Na Aliexpresu běžně kupuji, prům. termín dodání je 10 dní, pokud to nezkomplikuje celnice. Tak mi poraďte jaký univerzal DO bude fungovat dobře na AB IPBox Prismcube Ruby ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

Při vybíjení baterie se mj. zvyšuje vnitřní odpor a tak klesá napětí při zatížení. Kondenzátor se nabije a při krátkém zatížení to ten kondenzátor "podrží".

Jestli se někde na 3V baterce naměří téměř 4V, není nějaký problém s měřákem, měřením?

Ty "malé placaté" baterie nejsou dělané pro nějaké delší nebo častější zatěžování.
Seriozní výrobci dnes dělají DO spíše na AAA, někdy AA baterie.
Prošlo mi pod rukama několik univerzálních programovatellných DO, z poslední doby bych docela pochválil VIVANCO UR82, umí i poměrně nové STB, TV a satelity, byl v Globusu kolem 100Kč

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

cirus píše:Sendyx - co se tím kondíkem vylepší? Co se stane?
Já jsem myslel, že má třeba někdo zkušenost, že se v DO, nebo v přijímači otočí nějakým trimrem a zvedne se citlivost.
Právě že zkušenosti máme. Žádnej trimr tam není a tak udělej co radí Sendyx. Díky němu vytlučeš z baterek maximum.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

monterjirka píše:Jestli se někde na 3V baterce naměří téměř 4V, není nějaký problém s měřákem, měřením?
Teď jsem na nových CR2032 naměřil 3,9V.
(Ještě ověřím, jestli nemám problém s měřákem.)

Takže trochu vyššího napětí z té LIR2032 bych se nebál.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

No ja som na novej CR2032 nevidel nikdy viac ako 3,3V.
A tych 3,6V pri LIR2032 je nominalne napatie. Je to Li-ion, takze plne nabita ma 4,2V.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#13 Příspěvek od helios »

Inak tie LIR2032 akumulátory bývajú v takýchto kľúčenkách , ktoré sa dajú kúpiť u číňana za 1€.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#14 Příspěvek od cirus »

Jel jsem jen kvůli universal DO do Globusu, ale žádný VIVANCO UR82 za 100Kč tam něměli. Měli tam víc druhů všechny přes 260Kč, mezi nimi VIVANCO UR89, ale mezi kompatibilními přístroji nebyl můj SAT AB IPBox Prismcube Ruby vyjmenovaný. Prodavač mi proto nedporučil jeho koupi.
Koupil jsem tedy v KIK dvě platíčka baterií po 4 ks (platíčko za 25Kč) CR2032 a CR2016 (ty jsou slabší v mm a zjistil jsem to až doma). Hned jsem je změřil dvěma měřáčky. Jeden hobby a druhý profi. Oba shodně ukázaly pri přepnutí na rozsah 20= 3,34-3,356V naprázdno. Koupil jsem také platíčko u Vietnamců (5Kč/ks) a ty mají 3,55-3,56V naprázdno. Možná se tato hodnota změní, jakmile baterku nějak zatížíme. To nedokáži změřit po vložení do DO. Fakt ale je, že stejně se chovají tužkové baterky v jednom mám staším digi foťáčku - tj když do něj dám nové neznačkové tužkové baterky, které mají sice na prázdno plné napětí, tak ve foťáčku hlásí "vybité baterie". Když tam dám aku baterky nebo nové značkové, tak je to ok.
LIR2032 jsem nikde neviděl - ty se dají dobíjet? Asi jo, na co by pak byla tato dobíječka?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

rnbw píše:No ja som na novej CR2032 nevidel nikdy viac ako 3,3V.
A tych 3,6V pri LIR2032 je nominalne napatie. Je to Li-ion, takze plne nabita ma 4,2V.
Myslím, že ani vyšší napětí by to DO neohrozilo.

cirus - pokud bys ale chtěl jít cestou nějakého univerzálu, tak bych na to šel jinak:
Originál DO máš funkční, takže zakoupit univerzál (ale "učící se") a naprogramovat ho originálem :roll:
Když už investuješ takové prachy do linux. sat-rec., tak bych to nesvěřil do rukou ženské (která se liší od slepice jenom tím, že nes*re po chodníku) :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “