Rozměry jističe

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Rozměry jističe

#1 Příspěvek od salora »

Může mi to někdo sdělit šířku starších bakelitových černých jističů ?Jsem ted mimo chatu kde řeším nákup krytu pro jističe nové řady nicméně potřebuji zjistit šíři jednoho modulu abych věděl a mohl si vypočítat podle daného počtu jak široký kryt mám koupit.Děkuji za sdělení

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Samotný černý jistič MEZ má bez krytu (co se dává na jednotlivé jističe kvůli zakrytí svorkovnic) šířku 27mm.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od salora »

Super ,děkuji moc za bleskovou a příkladnou odpověd,věděl jsem že tady dostanu rychlou odezvu což se potvrdilo.
Ještě snad pro úplné osvětlení znamená to což předpokládám že rovněž 3 fáz. jistič této výroby má oněch 3x27mm šíři ?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Já si myslím, že jo, ale nemám to kde ověřit - mám u sebe jenom jednofázový jistič a trojfázový bych musel někde najít (popřípadě vylézt ven do rozvaděče). Minimálně tady vypadají trojfázové jističe (ITV, ITM) stejně jako jednofázové (IJV, IJM), ale 3x a bez ničeho navíc, takže by měly mít šířku těch 81mm.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

IJV, IJM se vyráběly buď se dvěma násuvnými kryty které nepřesahovaly šířku jističe tj. 27mm, nebo s jedním celkovým krytem šířky 40mm. Přesah byl původně určen pro typy s pomocným kontaktem ale běžně se tyto kryty dodávaly i k standardním instalačním jističům.

ITV a ITM jsem neviděl v jiném než prvním provedení - dva kryty, celková šířka 3×27mm.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#6 Příspěvek od salora »

Ano děkuji za potvrzení ono by to asi byla hloupost kdyby to mělo jinou šíři už jen právě kvůli krytům,já totiž řeším ve starém původním plechovém rozváděči na chalupě hrozivě vypadající po předchůdcích menší rekonsrukci/vylepšení/ výměnou těchto starých zminovaných jističů za ty nové které jsou jak vím užší tuším 17 mm šíře na které se sice rovněž dělají kryty ale chtěl nebo chci to řešit zakoupením jednoho krytu který se ale jak zjištuji na netu vyrábí pouze pro max. 12 modulů x 1,7 =204mm ale já bych chtěl zakrýt /hlavně ty otvory pro kabely těch starých zminovaných jističů které jsou /bohužel širší 27mm x12 =324mm a to nebude stačit /i když nemám rozměr šířky nového krytu kde a jak přesně zjistit dá se k tomu dojít tím součtem násobení podle šířky 1 modulu,.Takže možná koupit kryty 2 a dát vedle sebe abych pokryl tu starou zastavěnou plochu aby to lépe vypadalo.
Omlouvám se za nekvalitně/zmenšenou/fotku ale pro ilustraci snad postačí
Přílohy
DSC00004.JPG
(58.6 KiB) Staženo 156 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Původně jsem chtěl psát o nějakých retrofitech, ale nade mnou je to již zmíňeno. Kdyby tam nebyly ty "hodiny", stálo by možná za to to kompletně předělat na modernější prvky. Současný jističe mají již více kryty samy o sobě svorkovnice, takže při nedoplnění krytama by nehrozil letmý kontakt ze svorkama. Sada jističů sedících u sebe na din lištách jde jednoduše zakrýt celkově čímkoliv. Stačí tam vypilovat okénko, nebo použít vršek z malého rozvaděče.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#8 Příspěvek od jasin »

Neuvěřitelný počet nulových můstků :roll:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od salora »

Ano máš naprostou pravdu že je to neuvěřitelné poněvadž ve skutečnosti je používán stejně jen jeden,no hold soudruzi co koupili chalupu a předělali na chatu to látali jak se dalo až škoda mluvit a to nejen co se jističů a rozváděče týká.Nehledě na to že si tam dali k těm jističům co je napadlo a kombinovali to dokonce zásuvky se světly no prostě katastrofa.to bych musel vše rozkopat i ve zdech a položit nové kabely ale na těch pár roků co tu možná budu do toho nejdu.
Totiž ty 3 fázové jističe z bakelitu nad nulovými můstky jsou defakto jen na parádu prostě nezapojené nechápu,protože mám pouze jednu zásuvku na 380 v garáži a jeden možná používali na darling který jsem vyhodil a dal domácí vodárnu na 220.Naopak já tam ted dám /navíc/hladinový spínač HRH5 sondy ve studni už mám ted jen propojit a vyzkoušet.
Koupil jsem dnes ve velkoskladu elektro 3 kryty pro 3 moduly aby to trochu líp vypadalo a zakrylo i ty hrozné díryv plechu pro průchod kabelů ale taky aby to náhodou nešlehlo nějakého ožralce když si pronajmou chatu,stačí aby večer při tmě něco vyskočilo a může být vymalováno,nebo možná by se dřív probral to je otázka ale na ráně bych byl pak já.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“