Jak odpájet audio jack z notebooku?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

Jak odpájet audio jack z notebooku?

#1 Příspěvek od ondoubek »

Zdravím, mám v notebooku vylomený 3,5mm jack. Je na takové destičce, která se mi ale nechce kupovat nová, v ČR ji nemohu najít a z USA by stále i s dopravou okolo 300kč, tak jsem si řekl že bych si jack vyměnil sám. Náhradu jsem našel doma, pinově pasuje, ale nevím jak odpájet ten starý. Má 6 nožiček, 2 jsou připájeny i z hora DPS. Neznáte na to nějaký trik?
Vypadá to takto: http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqYOKokE3E ... 880000500F

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#2 Příspěvek od s_ebastian »

Mikropájka,odsávačka a k tomu licna a pevná ruka.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

A pevné nervy :)

Já měl vylomený konektor u dokovacího zesilovače HARMAN KARDON, náhrada nebyla, tak jsem ho vyletoval a nahradil rovnou kabelem s JACKem 3,5mm

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Trik se jmenuje horký vzduch, v tomto případě zespodu destičky. Pin po pinu odsávačkou by to pravděpodobně šlo taky, ale pokud s tím nemáš zkušenost, je větší nebezpečí, že si destičku zničíš. Kdybys měl vyplněné bydliště, snáze bys našel někoho, kdo horkovzduch má.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zverak a teplovzdusna pistol.

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#6 Příspěvek od ondoubek »

No odsávačku mám, takovou tu klasickou, když jsem to zkoušel kdysi u něčeho jiného, tak mi přišlo že to vždycky odsaje jenom ten cín na povrchu, okolo nožičky zůstane. Asi si to budu muset na něčem zkušebně natrénovat.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

jack opatrně rozlámat a potom odpájet pin po pinu a s přidáním olovnaté pájky odsát pin po pinu. Nebo prokov profouknout a podobně....
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#8 Příspěvek od ondoubek »

No on ten jack už z poloviny rozlámaný je, tak dodělat by ho snad neměl být takový problém. Až budu mít trochu času a bude se mi chtít ten krám rozebrat, zkusím to. Dík za rady :wink:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

Ja som toto robil vždy trafopájkou a išlo to. Uchytiť do zveráku, alebo niečoho podobného. Pridať veľa cínu až sa spoja kontakty do veľkej kvapky (alebo niekoľkých), potom striedavo nahrievať a konektor vypadne aj sám (prípadne mu pomôcť pinzetou). Nakoniec odsávačka a dierky po jednej odsať.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“