Bezdrátová klávesnice vs wifi router

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátová klávesnice vs wifi router

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Jaké máte zkušenosti z bezdrátovými klávesnicemi a rušení domácí sítě- wifiny protože ta klávesnice jede na 2.4GB a domácí router jede taky na této frekvenci a kdesi jsem četl že kdo si si stěžoval že k vůli tomu má rychlost internetu zpomalenou chci znát váš názor díky
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Nemá to na sebe vliv. Wifi si nakonec může dát na jiný kanál, jestli má dojem, že se to navzájem zahlcuje.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pocitujlasku »

Kopec ludi v mojom okoli ma bezdrotove klavesnice ale problemy s wifi nema nikto (teda maju, ale nesuvisia s klavesnicou), ono aj Bluetooth ide na 2.4Ghz a tiez neznizuje rychlost na wifi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Zatím jsem zaznamenal pouze jedno zařízení, které dokáže slušně brzdit nebo bořit WiFinu a to jsou analogové bezdrátové kamery na 2,4GHz.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Raz som testoval opraveny wifi router a zacala mi blbnut klavesnica. Ale klasicka kablova PS/2 :D Mal som ho rozobraty polozeny hned pri nej.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

monterjirka píše:Zatím jsem zaznamenal pouze jedno zařízení, které dokáže slušně brzdit nebo bořit WiFinu a to jsou analogové bezdrátové kamery na 2,4GHz.
Ano, já si navíc myslím, že jen totální blb mohl přidělit těmto dvěma zařízením stejné pásmo. Jako by nebylo pár MHz nad nebo pod wifi pásmem. Navíc je to i naopak, internet v tom obrázku a zvuku taky umí dělat pěknej binec.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od beny66ka »

Osobně jsem řešil problém tohoto typu:
Uživatel volá a hlásí, že se z notebooku velice těžce konektuje do sítě a když už, tak má vše strašně pomalé. Pečlivým výslechem uživatele zjišťuji, že problém má už druhý den.
Ptám se jestli se někde nepřestěhoval do jiné místnosti apod. Hlásí, že má jen od včerejška připojenou novou bezdrátovou klávesnici... :roll:

Vyřešeno přeladěním routeru.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“