El. součastky na netu

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

El. součastky na netu

#1 Příspěvek od Le_Ze »

Zdar.
Podělte se se zkušenostmi s nákupu el.součástek přes internet.
Někdy člověk potřebuje koupit par blbostí třeba za 100 kč a dá za dopravu víc než je cena součastek.
Někdy se však cenově vyplatí koupit součástky přes net a vyjde to i s poštovným levněji než to koupil v nějake prodejně.
Jsem s Ostravy, takže.
GM, GS,hadex,tipa.
Přes net pak vpcentrum.eu kde posilají na uloženky a pak tme.eu
Ostatní co znam jíž chtějí za dopravu i 150 kč :? a nikoho nezajíma, že kupujete třeba jen par integraku které váží par gramu.

Každý druhý den jezdím ke kamošoví a čučim s okna na pobočku TME v Ostravě.
Škoda že tam nemají výdejní místo :cry:
Na co to tam pak je?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Proto se mi osvědčilo v poslední době, pokud to nespěchá a autentičnost součástek není bezpodmínečná, vzít ty komponenty na ebay. Sice doručení zabere nějaký čas, ale poštovné zadara a ještě tím podporuju ČP (u které si nejsem jistý, jestli si zaslouží) :)
GMe je tak na odpory. Když potřebuju něco rychle a zaručených parametrů, pak farnell.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Objednavam viac suciastok, napr. elyty po 25 alebo 50, male aj po 100 kusoch. Potom vyjde cela objednavka na 20-30 eur a postovne mi uz nepripada vysoke. Ked potom treba opravit dosku, kde je 15 malych elytov a vsetky su vadne, tak staci otvorit suflik.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#4 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
již objednávám převážně u pana Martina Lhotského - zde. Maximální spokojenost, parádní domluva a sežene i to, co nemá. Poštovné vždy 59,- kačen... Více info na jeho str.
Naposledy upravil(a) gepard dne 28 říj 2015, 21:48, celkem upraveno 1 x.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#5 Příspěvek od starecd »

Taky objednávám u Lhotského, ale některé věci a hodnoty bohužel nemá. Poštovné i ve vpcentru vyjde stejně a vyzvedávám na smluvní prodejně.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#6 Příspěvek od Le_Ze »

gepard píše:objednávám jen u pana Martina Lhotského -
To vypadá dobře. :D Dik.
Docela mně zaujalo to uplně dole.
sklad Ostrava (nová rubrika)
Mohli by tam mít výdejní místo a spokojen :D

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pocitujlasku »

pokial mi to neponahla, tak kupujem cez aliexpress. odpory, ledky, - to beriem po baleniach (naposledy 100 bielych led za 0.85 eur), atmegy328 to sol bral na skusku par kusov (po 1.77 eur) - na domace bastlenie to v pohode staci.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Le_Ze: nový sklad to je Hadex a pokud jsem se díval prodejna v Ostravě je, ale nevím, jestli vyřizují i objednávky od Lhotského.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od beny66ka »

Je dobré se zásobit rezistory, kond, apod. na Aliexpresu, celé řady a sady vyjdou na pár kaček. Taky jsem tam kupoval tlačítka, piny, trimry, základní IO jako např. 555, tran. BC337 - vše po stovkách kusů za cca 50 Kč. Takže když se někdy zadýmí, není třeba zatlačovat slzu.

No a potom ze zásilkových jsem zkoušel TME, Farnell super rychlost, a reichelt.de - tady je ovšem poštovné 10Euro, zase tam ale mají co není na Farnell a na Farnellu mají zase to co není na Reichelt.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Jo, sady odporů a kondů z Aliaexpresu a jiných neznámých zdrojů aneb loterie a součástky s bonusem :wink: . Na bastlení dobrý, ale neriskoval bych do žádné trochu náročnější aplikace.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Asi tak. U slusneho predajcu ma kazda suciastka vyrobcu a typ. Podla toho sa jednoducho najde datasheet s parametrami (ak ho neposkytne uz predajca).

Nechapem, preco by som mal odpory kupovat z nejakeho aliexpressu, ked ich mozem pridat k nejakej objednavke napriklad z TME. Rozdiel v cene minimalny a mam ich za par dni. Maju tam aj kvalitne elyty (Panasonic, Nichicon).

Z Ciny kupujem suciastky, ktore sa u nas zohnat nedaju - napr. rozne riadiace IO zdrojov. Na to je dobry Utsource (predava aj cez eBay).

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#12 Příspěvek od gepard »

Přesně. Extra součástky objednávám taktéž z Farnella, či TME, někdy i chuťovky z Aukra. Z ECOMu hlavně kondy (Nippon) - rovnou větší počty než zrovna potřebuji a to různých kapacit - do zásoby. Při zakoupení velké sady např. zmíněných odporů je pak u těchto velkých prodejců i sleva na ks. Čirou náhodou jsem asi před 2 roky na Aukru vyhrál téměř celou sadu rezistorů řady E12 (od 10Ω do 1MΩ) typu pouzdra 0207 - 0,6W, 1% - 5800 ks za 1280,-Kč. Takže nyní je neřeším.
Naposledy upravil(a) gepard dne 28 říj 2015, 21:45, celkem upraveno 1 x.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od lesana87 »

Utsource prodává i přeznačený šmejdy. Koupila jsem od nich 5ks CMOS Z80tek a 3 byly přeznačený NMOSový a 2 nejevily žádnou funkčnost. :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Je to mozne - predpokladam, ze ani nevedia, co predavaju. Len zhanaju (predpokladam, ze vsetko, co je lacne alebo zadarmo) a predavaju. Opatrny by som bol hlavne pri starsich a vzacnych suciastkach.

Kupoval som tam len moderne suciastky, ale u nas nezohnatelne. Raz sa mi stalo, ze Realtek do switchu mal nefunkcny jeden port, inak ostatne suciastky boli vzdy plne funkcne.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od beny66ka »

lesana87 píše:Utsource prodává i přeznačený šmejdy. Koupila jsem od nich 5ks CMOS Z80tek a 3 byly přeznačený NMOSový a 2 nejevily žádnou funkčnost. :(
Utsource - co nebo kdo to je, mohu poprosit o překlad ?

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“