Základní deska Asrock N68C-GS4 FX

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

Základní deska Asrock N68C-GS4 FX

#1 Příspěvek od Temnenebe »

Rád bych získal nějaké podrobnější informace o této základní desce. Pokud ji někdo má ve svém počítači, jaké s ní máte zkušenosti. Zajímá mě hlavně technologie ASRock XFast RAM, XFast LAN a XFast USB nebo X-Boost pro navýšení výkonu.
Předem děkuji za komentáře.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#2 Příspěvek od Temnenebe »

Koukám, že tuhle desku tady asi nikdo nemá.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Nemám.
Zelená potvora tvrdí, že to je deska do kancelářskýho počítače.
Skutečně ji chceš?

Když dali něčemu do názvu "XFast", tak první co mě napadne je buzzword.

Nemá USB 3.0, jak dlouho to nebude vadit?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#4 Příspěvek od Temnenebe »

Já vcelku vím, co ta základní deska umí a že nemá USB 3.0, to mi tak až nevadí. Pro mě je spíš důležitější, že má Socket jak pro AM2 a zvládá paměti DDR2, tak i pro AM3 se zvládnutím pamětí DDR3 a možnost osazení až osmijádrovým procesorem.
Takže bych to jako čistě kancelářskou mašinu neviděl.

Mě se spíše jednalo o podělení zkušeností s touto základní deskou a případné osvětlení těch funkcí.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#5 Příspěvek od bootwin »

Ano přesně tak tahle deska není vůbec špatná, sám ji mam v PC, sice starší verzi, ale maká dobře. Když si seženeš procak odemceny, můžeš i pretaktovat. Podpora procesoru AM2 a AM3 si myslím ještě staci pro dnešek. Když dáš 2x DDR3 paměti do 8 GB Ram a silnější grafiku zahrajes si i nějaký hry plynule. Teď na něm hraje kluk, ale já ho používám především na opravy a diagnostiku.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#6 Příspěvek od Temnenebe »

Díky za postřehy. Ta deska by měla dnes dorazit. Já tady mám slušné komponenty ze starší desky. Třijádrový AMD a paměti a to právě pro ten socket AM2 Mě se nechtělo kupovat nějaké starší základní desky, které se nabízejí od 600,-Kč do 900,-Kč a tak proto jsem raději přidal nějakou kačku navíc a za cca 1400,-Kč jsem investoval právě do téhle základní desky a navíc s tříletou zárukou. Na hry to bude zřejmě jen zřídka, já mám k dispozici jinou slušnou mašinu. Až dám dohromady a zprovozním ten Asrock, tak s největší pravděpodobností si ho vezme jeden můj známý. Proto jsem chtěl vědět nějaké osobní zkušenosti s touhle základní deskou.

Uživatelský avatar
Temnenebe
Příspěvky: 146
Registrován: 15 úno 2013, 01:00
Bydliště: Litomyšl

#7 Příspěvek od Temnenebe »

Tak ta základní deska přišla, je nainstalována a zprovozněná, zatím jen s integrovanou grafikou. Prozatím jen tesuji její chod. Použity jsou komponenty ze starší desky, která se nějak zvláštně chovala, nechtěla naběhnout a pokud se jí to podařilo, tak po vypnutí se celá lapálie opakovala znovu. Buď je tam nějaký studený spoj, nebo něco jinýho. HDD je tam ještě na klasický IDE a 4Gb DDR2 a procesor AMD Phenom 8750/2.41GHz Nabíhání do systému je vcelku svižné. Nainstalovány jsou XPéčka. Narychlo jsem ještě odzkoušel nějakou hru a i na tu integrovanou grafiku pěkně šlape. Až ji pořádně odzkouším a nezjistím žádné problémy, tak půjde z domu.
Zatím spokojenost.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“