instalace windows 98 na novejsi pocitac

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

instalace windows 98 na novejsi pocitac

#1 Příspěvek od ARDO »

Zdravim vespolek :-) je prosím možné nahrát do PC se socketem 462,478,775 s pamětí DDR1 windows 98?

úplně nejraději bych windows 98 a zárověň XP,ale nevím ,zda novější PC než Pentium 2-3 mi poberou
:roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ano, na tie chipsety by mali existovat drivery pre Windows 98.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

U socketu 775 bych o driverech docela pochyboval. Záleží na čipsetu, socket 775 tu byl od i915 až po P45. Ale Win98 poběží i bez driverů pro čipset. Jen je potřeba mít disky v IDE režimu, ne SATA a sehnat driver pro grafiku, což pro PCIe bude ten největší problém. V tomhle to bude se sockety 462 a 478 jednodušší, driverů pro AGP karty bude víc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Nezabudaj, ze Socket 775 je tu od P4 a prave vtedy bol s DDR1. Mam tu dosku s 865 chipsetom, socketom 775, DDR1 a AGP.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

To je právě to. S775 je v tomhle případě moc široký pojem, dělala se pro něj P4 i C2Q. Takže záleží, s jakým CPU a čipsetem to chce rozchodit. Kombinace s i865 byla zajímavý hybrid, se kterým přišli výrobci desek. Ale jde koupit doteď a tahle kombinace podporuje nejvíc CPU.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Windows 98 by teoreticky mal chodiť na čomkoľvek (aj na štvorjadre, aj keď by sa používalo len jedno), ale je tu problém s maximálnymi požiadavkami na hardware :lol: 512 MB RAM a 120 GB harddisk. Ak je niečo väčšie, treba to už riešiť zásahom, neštandardnou inštaláciou, úpravou... harddisk nieje až taký problém, upgrade "bighdd" rieši 48-bitové adresovanie, takže ok. Problém je RAM, niekde som videl patch, 1 GB sa ešte dá rozchodiť, s viac je už problém. Na grafiku viem o univerzálnom VESA driveri, na text je to v pohode, video a 3D už bude problém.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

Problém s RAM fakticky neexistuje - prostě se to chová stejně jako WinXP k větší paměti - systém ji nevyužije. Problém s HDD ano, pokud by ho chtěl použít i pro jiný systém. Pokud ne, tak fdisk vytvoří max 120GB partition a nic se neděje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Su tam nejake bugy a nad 512MB RAM to pada. Su na to nejake opravy alebo nastavenia v system.ini. FDISK je tiez pekne zabugovany, tusim ma problem s diskami nad 64 GB.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Spadne.
RayeR: WIN98-512MB
MaxPhysPage=10000
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

rnbw píše:Su tam nejake bugy a nad 512MB RAM to pada. Su na to nejake opravy alebo nastavenia v system.ini. FDISK je tiez pekne zabugovany, tusim ma problem s diskami nad 64 GB.
Ano, fdisk ukazuje velikost jako zbytek po dělení 64GB :-)

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Wolfik »

doporučuju
http://windows98.xf.cz/
http://www.winpack.org/

na co vehementně potřebuješ ty 98čky?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Proč to nedat na virtuál? Mám je i v současným systému W7 64b, naposledy jsem je ale spustil minulej týden, omylem. :lol: Uklepl jsem se při spouštění jinýho virtuálu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nezapomeňte na neoficiální servispaky či dokonce celé instalace. Viz třeba zmíněný http://www.winpack.org/

Mám WIN98SE na jednom pracovním PC na Celeronu 850Mhz, cca 750MB paměti, nainstalovanej NSP s podporou USB, preventivně nastaveným vzhledem jako XP (kvůli šťouralům) a nevyměnil bych to za nic jinýho, protože to poslouchá na slovo, můžu přímo na porty a modrou smrt to nezná. Nabíhá to za pár sekund. Preventivně bez internetu.

Někde tady mám dokonce celou "neoficiální" instalačku, ale tu jsem ještě nezkoušel, nemám důvod.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 18 lis 2015, 14:23, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Wolfik »

a co na stroji pracovního děláš?
co bezpečnost?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Internet tam nemám.

Dělám vývoj - takže editor schemat a desek, PsPad, prohlížeč PDF, programátory atd.

Všechno, co tam jde, jde přes USB z prověřených a kontrolovaných PC.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“