Poraďte mi prosím kterou značku TV mám v tom chaos.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Poraďte mi prosím kterou značku TV mám v tom chaos.

#1 Příspěvek od Petr123 »

Ahoj lidičky.
Prosím Vás všechny znalé při výběru nové TV je jich tolik že nevím.
Mám v úmyslu koupit novou 82 cm 16:9. Zřejmě CRT, jak jsem všude vyčetl LCD kolem 20 tisíc nemá kvalitní obraz a 50 tisíc kč nehodlám obětovat. Takže sáhnu po CRT do cenové hladiny max. 16 000. Jenom nevím kterou značku koupit nebo jestli nestačí nějaká levnější kolem 12000.
Tv bude používána na programy, DVD a připojení PC (sledování DivX). Funkce PIP, PAT apod. nepotřebuji jde mi jen o kvalitu obrazu a kvalitu TV a taky aby pár let vydržela. Jo a ještě v případě závady po záruce aby šla bezproblémově opravit (ikdyž lepší když bude bezbproblémová: určitě máte zkušenosti se zančkami). Zatím mám jen STA a po zakoupení nové TV bude instalováná Kabelovka. Tak prosím poraďte kterou značku nebo případně po které TV šáhnout. Díky všem moc za rady. :wink:

Uživatelský avatar
citron66
Příspěvky: 55
Registrován: 11 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od citron66 »

Vyber si na trhu značkový televizor, který ti vyhovuje cenou, vzhledem a výbavou a modli se aby jsi měl štěstí na kus. Rozdíly mezi značkama jsou minimální a kupodivu i neznačkový, tedy lépe řečeno televizory nesoucí podivné názvy, jejichž původ je ve valné většině v Turecku, nejsou až tak zlý, vzhledem ke své ceně. Takže ti přeji hodně štestí při výběru.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

V dnešnej dobe kvalita značkového a neznačkového sú v pomere 1 : 1 , len cena je v prospech značkového. Výrobky sa ale kompletujú skoro v jedne j firme, len označenie sa mení.
Z toho vychádza že nech si žena vyberie, aby jej sadol k nábytku a kobercom v obyváku. V značkovom TV je taká istá doska ako v v dalších 8 typoch neznačkových TV , len označenie majú iné.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Nó, konkrétní značku od nás nečekej (qůli reklamě), ale souhlasím s kolegama Galjem a Citrónem66.
Značka/neznačka- všechno dělaj číňani na koleně, za značku se ale platí víc.
Vyber si tu, která se Ti, Tvý starý a hlavně tchýni líbí a hotovo!
Nedávno jsem měl na stole značkovou (SAMSUNG) a jen jsem čuměl, kolik se do ní vejde studentů!
Záruku Ti na to stejně daj min. 2 roky, tak to neřeš!

P. S.: Nechci Tě nabádat ke koupi neznačkový- vybírej podle svýho, ať je to co je to.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od gumickar »

Moje skušenosti jsou asi takovéto, ty neznačkové televizory docela hrajou, když ti ovšem nevadí, že černá je šedá a že to nejde doostřit. Pokud koupíš CRT 16:9 na 90% počítej s tím, že bude za půl roku v rozích flekatá.Nicméně se ani tak nejedná o značku TV, ale o značku obrazovky. chassis je poruchový zhruba všude stejně, obrazovky už jsou rozdílné. Takže, Thomson používá cca 5 druhů obrazovek do jednoho modelu...to samo o něčem svědčí, že? Asi bych volil Panasonic, ty jsou celkem ucházející, sony neznám, ale prej ty obrazovky taky jdou, PHILIPS, JVC a THOMSON používají většinou LG-PHILIPS a to je hroznej šmejd. Takže: HOŇĚ ŠTĚSTÍ, nebo si kup raši rádio :D

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od wendys »

teď už je pozdě něco vybírat, protože většina dobrých značek s výrobou skončila, ale pravdu má gumičkář, jenom já bych dal na první místo Sony, nejlepší byla KV-32CS71, ale tu už stejně nikde neseženeš. Můj typ zní, ještě šetři a kup LCD KLV-32A10E cca 30.000,- to je brus!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Co se týká značky TV, myslím že bylo celkem vše řečeno. Ber v úvahu, že všichni výrobci mají zájem, aby výrobek vydržel záruku a pak aby sis koupil raději novou, chtějí vyrábět a prodávat. Proto i přemrštěné ceny některých náhradních dílů.
Nad koupí LCD nebo plasmy, zvláště levných typů, bych se zamyslel. Velká spotřeba, u plasmy cca 500W, vypalování loga, kratší životnost obrazovky či podsvícení než u CRT. Důležitá je i dostupnost servisu, abys to nemusel vozit 50 nebo 100km do servisu i záručního. Počítej taky s výrazně vyšší cennou oprav u těchto TV.

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Já osobnì bych upøednostnil LOEWE.V tìchto televizich,jsem se nikdy nesetkal s neèím,jako je studeòák.Jsou to bedny s o trochu vetší precízností.Co je též ještì kvalitní je znaèka METZ.Bohužel se k nám na trh nedováží. Je to trochu dražší,tak by to asi na našem trhu neobstálo.Hodnì štestí pøi výbìru.

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#9 Příspěvek od bumpkin »

Ten předchozí příspěvek jsem psal já.Zapoměl jsem se přihlásit.

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#10 Příspěvek od MirekMH »

wendys píše:teď už je pozdě něco vybírat, protože většina dobrých značek s výrobou skončila, ale pravdu má gumičkář, jenom já bych dal na první místo Sony, nejlepší byla KV-32CS71, ale tu už stejně nikde neseženeš. Můj typ zní, ještě šetři a kup LCD KLV-32A10E cca 30.000,- to je brus!
Cože ??? LCD a brus ??? Leda tak z DVD a ještě přes HDMI.....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“