Prohlížeč Opera 33.1990.115

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Prohlížeč Opera 33.1990.115

#1 Příspěvek od Sandal »

Po neustálém otravování vyskakovacího okna pro aktualizaci Opery jsem ji aktualizoval.
Chtěl bych vás upozornit na tu hrůzu co jsem nainstaloval.Zmizelo klasický Google pole vpravo takže se musí musí zadávat do příkazového řádku pro www. Mě to naprosto nevyhovuje.
Kompletně mi to překopalo rychlej přístup,protože mi to tam napralo fejsbuk a jiný kraviny,takže sem se v něm nevyznal.
Další pěknej zásek je zobrazování reklam na Youtube a kdoví kde ještě i přesto že si zobrazování reklam nepřejete!
Další zhovadělosti jsem už nezaregistroval protože jsem okamžitě provedl downgrade na Operu 12.17
Pro ně je to asi krok dopředu ale pro mě je to skok do kanálu.
To jen tak pro zajímavost :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

To co sis nainstaloval pod názvem "Opera 33 blábláblá" je doslova a do písmene jen přemalovanej Chromej vod Gůůůgla. S původním enginem Opery to má podobný akorát logo, jádro je chromácký včetně toho, jak se identifikuje stránkám - nedivím se ti, že jseš zklamanej, já z takový inovace taky skákal štěstím do kanálu ... Bohužel, verze 12.17 už není některýma webama podporovaná a odmítají na ní korektně fungovat, takže jsem chcačky nechcačky musel od ní odejít ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Operu 12.17 jsem si taky oblíbil (resp. její portable verzi). Jenže mi na ní vadí zcela nevyhovující chování při načítání stránek, jako je třeba alza.cz. Doba načtení stránky je příšerně dlouhá. Proto v poslední době testuji Pale Moon (také portable). Ten ale oproti Opeře má zdlouhavý start programu.
Nevíte někdo, jak nastavit tuto starou dobrou Operu pro snesitelné chování na stránkách typu alza.cz? :wink:

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

EKKAR:No jelikož jsem nevěděl jakou Operu jsem měl před tou 33 tak sem šahnul po něčem starym abych trochu vychladnul.Samozřejmě jsou i jiný prohlížeče,který by mi budou vyhovovat,takže pokud to bude nutný,udělám Opeře pá pá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

masar píše:Nevíte nìkdo, jak nastavit tuto starou dobrou Operu pro snesitelné chování na stránkách typu alza.cz? :wink:
Nijako :( Ta povodna Opera ma pomaly javascript a weby plne javascriptu su v nej nepouzitelne pomale - Alza je velmi dobry priklad. Najlepsie je na tie weby nechodit :D

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#6 Příspěvek od Milan_F »

Já to vyřešil oklikou - mám na hlavním panelu tlačítko pro otevření nefunkční stránky v novější verzi Opery, příp. Chromáku.
Přílohy
12_17.JPG
(249.71 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#7 Příspěvek od DELONG »

Mám tiež operu 33.0.1990.115 a nevidím v nej problém. Beží svižne a aj alzu načítava rýchle. Taktiež pohyb na stránke alza rýchli . S trubkou tiež žiadny problém . V nastaveniach som si veľa vecí zmenil aby to šlo podľa mojích predstáv .
Mám 64 bit Win10 a 8Gb Ram .

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Dá sa nainštalovať aj nová Opera popri starej, stačí nainštalovať do iného adresára. Keď nejaká stránka nebude fungovať v Opere 12, stačí pravý klik a "Otvoriť v programe...", vybrať novšiu operu, alebo IE (pozor!).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#9 Příspěvek od Milan_F »

DELONG píše:Mám tiež operu 33.0.1990.115 a nevidím v nej problém...
Jakmile se stará Opera zažere pod kůži, velice těžko se za ni hledá byť jen trochu podobná náhrada.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#10 Příspěvek od DELONG »

V tom s tebou súhlasím :wink: .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Nikdy jsem o tom nějak nepřemýšlel, ale když o tom všichni píšete, tak jsem se mrknul co že to mám za verzi Opery. A hele, 12.17. Novější tady někde taky mám, ale tenhle starý NB už si s ní nějak nerozumí. Přece jen ty XP už jsou jaksi za zenitem.
Je nějaká alternativa prohlížeče, který by byl svižný, běžel pod Win XP a přitom jel i na slabším HW?
Mám tady Fujitsu Siemens Amilo L7320GW, Celeron 1,7GHz, 2GB RAM, WinXP (pro jistotu v holandštině...). Ale kupovat si něco nového, to se mě nějak nechce.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Vyzkoušej si ten Pale Moon, je to raná odrůda Firefoxu, která se dále vyvíjí.
Na starém a slabém HW používám portable verzi 24.6.1 (x86), která se schopnostmi i zjevem Opeře 12 podobá včetně panelů rychlého přístupu. :wink:
Přílohy
Pale Moon.png
(35.86 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od lesana87 »

Vypadá to přesně jako můj Firefox 3.6.28 a ten se teda Opeře moc nepodobá. :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od masar »

Pro porovnání viz obrázek.
V Pale Moon je pro rychlý přístup použito rozšíření Speed Dial 0.9.6.18
Pro schopnost pracovat s formátem mht je použito rozšíření UnMHT 7.3.0.5.1
:wink:
Přílohy
2porovnání.png
(152.67 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od lesana87 »

Ono bude dost záležet na skinu a na nastavení vzhledu. Se správným skinem může vypadat Opera 12 jako Opera 9 i jako Firefox 3.6.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“